2020 m. liepos 10 d. penktadienis - 5:41
   

KITAS ŽINGSNIS - STREIKAS

«
2014 06 27

Birželio 27 d. rytą prie Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos įvyko Naftininkų profesinės sąjungos surengtas mitingas. Virš trijų šimtų protestuotojų atėjo AB „ORLEN Lietuva“ vadovybei pasakyti, jog nesitaikstys su tuo, kad, prisidengiant sunkia finansine padėtimi, mažinami atlyginimai ir atimamos socialinės garantijos.

Mitinge kalbėjusi Naftininkų profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė pareiškė, kad, šiai akcijai nedavus rezultatų, bus streikas. Ji  informavo, kad palaikymo laiškų sulaukiama ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Estijos bei kitų Europos šalių profsąjungų.

Palaikyti mažeikiškių atvyko ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas, Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės pavaduotojas Juozas Adomaitis.

Nors generalinis direktorius Ireneusz FąFara  prieš dvi dienas susitikęs su Naftininkų profsąjungos atstovais pageidavo dalyvauti mitinge, jo vardu pradėjusi kalbėti „ORLEN Lietuva“ personalo skyriaus direktorė Birutė Jedlinski tokios galimybės negavo. Pasakiusi, kad ji esanti už socialinį dialogą, B.Jedlinski greitai buvo nušvilpta bei palydėta šūksnių „gėda!“, „gėda!“.

Kaip jau esame pranešę, nutrūkus deryboms dėl kolektyvinės sutarties, birželio 20 d. Naftininkų profesinė sąjunga įteikė reikalavimus į naują kolektyvinės sutarties projektą įtraukti pagrindines darbo ir socialines garantijas, kurios buvo numatytos prieš tai galiojusioje 2012 – 2014 m. bendrovės kolektyvinėje sutartyje.

PN inf.


NAUJAUSI KOMENTARAI
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai