2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:39
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2013 09 04 - RENGS ŠAKOS KOLEKTYVINĘ SUTARTĮ SVEIKATOS SISTEMOJE

«
Komentarų: (4)
Rugsėjo 3 d. įvykusiame Lietuvos Nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) trišalės tarybos posėdyje nutarta parengti  šakinę kolektyvinę sutartį, - praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Tam bus sudaryta darbo grupė, į kurią po tris atstovus deleguos medikų profesinės sąjungos, darbdavių, ir valstybės sveikatos srities vykdomosios valdžios atstovai, taip pat bus pakviesti trys ekspertai. Darbo grupė taip pat įpareigota atnaujinti, modernizuoti ir suderinti kolektyvines darbo sutartis, pasirašomas įstaigose su darbdaviais.

Pasak trišalės tarybos pirmininko sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, kolektyvinėje sutartyje turi būti reglamentuoti fundamentalūs LNSS darbdavių ir darbuotojų įsipareigojimai, darbo santykių, atostogų, atlyginimų, darbo sąlygų ir kiti klausimai.

Trišalės tarybos posėdyje buvo pažymėta, kad šalyje veikia ne viena medikų profesinė organizacija, tačiau tik apie trečdalis visų sveikatos priežiūros įstaigų turi sudarę kolektyvines darbo sutartis. Ne visose įstaigose veikia ir darbo tarybos, o kai kurių įstaigų vadovai pasiūlo rašant stojimo pareiškimą į profesinę sąjungą kartu pasiprašyti atleidžiamam iš darbo. 
„Mano tikslas - siekti pokyčių. Aš noriu sąžiningos Lietuvos, noriu, kad kolektyvinė sutartis apimtų visą sveikatos sektorių ir leistų įgyvendinti nuostatą: toks pat atlyginimas už tokį pat darbą. Šis konstitucinis principas turi tapti mūsų gyvenimo principu," - posėdyje kalbėjo V. P. Andriukaitis. Ministras taip pat pabrėžė, kad sveikatos sektoriui reikalingas nacionalinis profesinių sąjungų aljansas.

LNSS trišalė taryba įsteigta šių metų gegužės 7 d.,  ja sudaro 21 atstovas. Be 7 sveikatos srities vykdomosios valdžios institucijų atstovų Tarybos veikloje dalyvauja po 7 delegatus nuo darbuotojams atstovaujančių nacionalinių susivienijimų ir darbdaviams atstovaujančių organizacijų nacionalinių susivienijimų. Trišalės tarybos sprendimai priimami bendru visų trijų šalių sutarimu. Jos tikslas – derinti asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros bei farmacijos specialistų, sveikatinimo veiklą vykdančių darbdavių ir valstybės interesus. Tarybos pirmininku pirmam pusmečiui bendru sutarimu vadovauja sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis. 

Profesinėms sąjungoms LNSS taryboje atstovauja Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (pirmininkė Aldona Baublytė), Lietuvos farmacijos darbuotojų profesinė sąjunga (Lina Ganatauskienė), Lietuvos medikų profesinė sąjunga (Albina Kavaliauskaitė), Lietuvos gydytojų sąjunga (Liutauras Labanauskas), Lietuvos slaugos specialistų organizacija (Danutė Margelienė),Lietuvos medicinos darbuotojų profesinė sąjunga (Algirdas Radvila), Slaugos ir socialinių darbuotojų profesinė sąjunga (Jurgita Žiūkienė).

2013 m. kovo 19 d. įvyko sveikatos apsaugos srityje veikiančių darbuotojų ir darbdavių organizacijų atstovų susitikimas, kuriame nuspręsta steigti trišalę tarybą. 

 

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2013-09-18 11:47:32Arvydas Pagiežingui
Teisingas pastebėjimas. Matosi kad niekas DK šia neskaito
2013-09-05 11:17:25Sveikinimas
Dziaugiuosi, kad sektoriniu susitarimu ledai pajudejo. Cia didelis sveikatos apsaugos darbuotoju profsajungos (Aldonos Baublytes) ir, zinoma, ministro Vytenio Andriukaicio nuopelnas einant prie tvarkos ir nesiblaskant i smulkmenas. Butent cia Es lesu vykdytas projektas dave puiku konkretu rezultata, o ne grazius zodzius. Sveikiname.
2013-09-04 21:20:55Pagiežingam
Tiksliau būtų: "darbo jėgos pirkimo- pardavimo sutartis". Darbuotojas parduoda darbdaviui savo darbo jėgą.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai