2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:41
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2013 02 22 - GALIMAI SUFABRIKUOTOS BYLOS BAIGTIS ARTĖJA

«
Komentarų: (1)

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) tyrėjos Linos Andriuškevičienės byla artėja į pabaigą.  Ji buvo kaltinta, kad neva neteisėtai pradėjo tyrimą dėl UAB „Vilniaus sadutė“ apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir tyčinio bankroto, tačiau kaltinimai subliuško ir bylos nagrinėjimas  buvo tęsiamas pasitelkiant prokurorų išradingumą perkvalifikuoti kaltinimus.

Vasario 20 d. įvyko paskutinis teismo posėdis FNTT tyrėjos ir dar dviejų asmenų byloje. Po  baigiamųjų kalbų, teisėja Ainora Kornelija Macevičienė paskelbė, jog dėl didelės bylos apimties (33 tomai) nuosprendis bus skelbimas balandžio 4 d.

2012  metų gruodžio mėnesį prokuroras Linas Kuprusevičius paprašė teismo kaltinamuosius nuteisti lygtinai nuo metų iki pusantrų ir skirti atitinkamas baudas, tačiau gynyba ir patys kaltinamieji teigia esą nekalti. Maža to, jie vardija nesuskaičiuojamą daugybę procesinių ir etikos pažeidimų, kuriuos jų atžvilgiu padarė Specialiųjų tyrimų pareigūnai (STT) bei prokurorai.

Kaltinamasis Arūnas Antanaitis net nevyniojo žodžių į vatą ir teigė manąs, jog STT bylą pradėjo kažkieno užsakymu. „Kodėl valstybėje taip gera gyventi sukčiams?“, - retoriškai klausė jis, primindamas, jog dėl tyčinio bankroto įtariami asmenys (kurie, tikėtina, ir ėmėsi veiksmų prieš jį tyrusią tyrėją bei pareiškėjus) tebėra nenuteisti, nes tyrimas vilkinamas jau keleri metai.

2012 m. gruodžio 10 d. įvykusiame teismo posėdyje išklausyta tik L. Andriuškevičienės advokato Remigijaus Merkevičiaus kalba, kurioje nuo pat pradžių apžvelgta visa istorija ir pateikta triuškinamų faktų apie galybę pareigūnų klaidų, įskaitant ir tai, kad iš bylos dingo duomenys, palankūs FNTT tyrėjai.

Vasario 20 d. kitų kaltinamųjų ginamosiose kalbose skambėjo pritarimas viskam, ką sakė advokatas, o prokuroras tik bejėgiškai gynėsi, teigdamas, jog advokato R. Merkevičius teiginiai esą nepagrįsti. Į L. Kuprusevčiaus teiginius reaguodamas advokatas pasiūlė ateiti į jo paskaitas ir susipažinti su tam tikrais teisės dalykais.

Įspūdinga buvo L. Andriuškveičienės baigiamoji kalba. Ji ironiškai komentavo prokuroro teiginius, interpretacijas, vaizdžiai parodydama tam tikrus neatitikimus, net galiams nusikalstamas veikas (privatūs prokuroro pokalbiai su liudytojais ir pan.) ir bandė ieškoti atsakymų į daugybę neatsakytų klausimų byloje, tačiau teigė nuoširdžiai daug ko nesuprantanti. Tyrėja taip pat paprašė teismo tinkamai kvalifikuoti prokurorų ir STT pareigūnų nusikalstamas veikas.

Kitas katinamasis advokatas Petras Butkevičius teigė, jog jam pareikštuose kaltinimuose  kriminalizuojamas įprastas advokato darbas: jo ir kliento bendravimas, pareiškimo FNTT įteikimas ir pan. Į prokuroro bandymą pasiaiškinti dėl tam tikrų esą techninių klaidų, P. Butkevčius atsakė, jog visa byla yra viena didelė techninė klaida.

Per beveik dvejus su puse metų kaltinimas L. Andriuškevičienei buvo pakeistas tris kartus, nušalinti du prokurorai.

RMP

NAUJAUSI KOMENTARAI
2013-02-23 12:36:02Makliovija
Gerai sakoma: kas nesugniuždo, tas sustiprina. Labai tikiuosi, kad teisėja nebus šališka ir nereiks toliau tąsytis po teismus. O Linai - kuo didžiausios sėkmės ateityje, su tokia patirtimi jai dabar viskas įmanoma :)
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai