2020 m. liepos 10 d. penktadienis - 5:01
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: VI%2520suva%25C5%25BE

LŠDPS VI SUVAŽIAVIMAS: AUKOS VIENYBĖS VARDAN

«
2012 12 17
 Gruodžio 15 d. į šeštąjį eilinį suvažiavimą susirinko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) delegatai. Ilgamečiam pirmininkui Aleksui Bružui nebekeliant savo kandidatūros, į LŠDPS vadovo postą buvo pasiūlytas ir vienbalsiai išrinktas buvęs jo pavaduotojas Zarasų pedagogų lyderis Andrius Navickas (nuotr.).

Į suvažiavimą iš 110 išrinktų delegatų susirinko 77, svečiavosi Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos atstovai.

Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kindurienė pasidžiaugė, kad jau ketveri metai keturios profsąjungos dirba kartu ir išreiškė viltį, kad šis centras nesubyrės. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis palinkėjo naujam vadovui degti ir uždegti kitus, o visai organizacijai atkaklumo, solidarumo. Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė sakė, kad šalia A. Bružo jautėsi stipresnė ir sakė neatsimenanti, kad būtų kada rimtai susikivirčiję. Ji priminė, kad lygiai prieš penkerius metus visų keturių profesinių sąjungų vadovai pirmą kartą paspaudė vienas kitam rankas ir ši data laikytina bendro darbo pradžia.

Nors delegatai gavo 134 puslapių LŠDPS Koordinavimo tarybos ataskaitą, pirmininkas A. Bružas ją gana išsamiai ir ugningai pristatė.  „Neturime vidinės vienybės, mums reikalingas kitas formatas, tikiuosi, kad nauji vadovai kartu su jumis atras tą kitą formatą“, - sakė jis. Anot pranešėjo, žmonės nesubrendo gauti gerus atlyginimus, nes po ženklių algos pakėlimų, kurių buvo streikais iškovota bent keli, narystė profsąjungoje mažėja.

„Mieli kolegos, aš buvau atsakingas ir ištikimas jums“, - baigdamas ataskaitą sakė A. Bružas ir buvo palydėtas ilgai plojimais. Suvažiavimas taip pat pritarė ir LŠDPS centrinės revizijos komisijos ataskaitai.

Kaišiadorių susivienijimo vadovas Vytautas Silvanavičius pasiūlė šiame suvažiavime nesvarstyti teikiamo naujų įstatų projekto, esą „tokių įstatų priėmimas trukdys integracijai“ ir, be to, jo projektas ne su visais susivienijimais suderintas. Šiam pasiūlymui buvo pritarta, suvažiavimo delegatai balsavo tik dėl pagrindinių krypčių programos. Iš 82 punktų susidedančios programos projektui buvo pritarta.

Dar prieš suvažiavimą A. Bružas išplatino kreipimąsi, kuriame informavo savo kandidatūros nekelsiąs ir prašė į suvažiavimą atsivežti ir „naują LŠDPS pirmininką“. Iki numatytos datos niekas kandidatūrų į šį postą neiškėlė, tačiau pačiame suvažiavime LŠDPS Šiaurės rytų  regioninis centras pasiūlė pirmininko pavaduotojo Andriaus Navicko kandidatūrą.

Laukiant kitų pasiūlymų žodžio paprašė pirmininko patarėjas viešųjų ryšių klausimams Valdas Vižinis. Pasak jo, jis užėmė profsąjunginio pasitikėjimo (kaip kad politikai turi politinio pasitikėjimo pareigūnus) pareigas ir buvo siejamas daugiau tik su vienu žmogumi - A. Bružu, todėl ir pasitraukti turįs kartu su juo. „Man nusišypsojo likimas dirbti su šiuo žmogumi ir laikau, kad tai buvo man garbė“, - baigdamas sakė V. Vižinis.

„Yra įvairūs dalykai, - primygtinai klausiamas, kodėl nesutinka kandidatuoti dar vienai kadencijai, kalbėjo  A. Bružas. - prieš pora metų buvau įkalbėtas būti pirmininku, nors jau tada sakiau, kad riekia man išeiti. Dėl bendros susiklosčiusios situacijos yra geriau, kad aš nebūčiau pirmininku. Jeigu bus reikalinga mano pagalba, net ir veltui darysiu, dirbsiu“. Jis padėkojo vykdomojo komiteto darbuotojams ir prašė naujojo pirmininko išlaikyti „šį mažą kolektyvą“. A. Bružas parėmė A. Navicko kandidatūrą, sakė, kad jis pajėgus eiti šias pareigas ir linkėjo įgyti solidumo. „Tėviškai sakau, - padėsiu, jeigu prašysi. O dabar jaučiu tokią laisvę, kad jūs net neįsivaizduojate“, - teigė A. Bružas.

Neatsiradus daugiau kandidatų į pirmininko postą, suvažiavimo delegatai nusprendė balsuoti atviru balsavimu ir vienbalsiai išrinko A. Navicką. A. Bružui buvo padėkota už darbą, įteiktos gėlės, o delegatai jam plojo stovėdami.

Išrinktasis pirmininkas padėkojo pirmininkui už pamokas. Jis teigė, jog noru vadovauti LŠDPS netrykštąs, bet sutikęs dėl to, kad situacija organizacijoje nėra lengva ir „taip reikalinga yra jai“. „Mūsų pagrindinis tikslas, prioritetas, strategija ir uždavinys, ko laukia visa švietimo bendruomenė, yra nebesiskaldymas, o profsąjungų vienijimasis, - kalbėjo vos prieš kelias dienas trisdešimt penkerių metų gimtadienį atšventęs A. Navickas. - Tikiuosi, kad vienijantis gal neteks užsibūti šiame poste, kurio nelabai ir noriu. Manau, kad ne postai yra svarbu, o vienybė“.

Šia intencija vėliau buvo pristatyta ir suvažiavimo vieningai priimta rezoliucija - kvietimas visoms šveitimo sferos profsąjungoms vienytis.

JS video.

RMP

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-12-17 19:49:57Eiliniui
Nė Bakas, nė Bružas toli nuo šito lovelio nenuėjo. Pamatysit.
2012-12-17 19:46:48Pastebėjimui
Ne gigantas ir Jurgelevičius. Girdėjau ir jis sunkiai išmaitina savo aparatą. O kad nebuvo suvažiavime - gaila. Tarp visų galimų lyderių - po Navicko - jis perspektyviausias. Nors iki Bružo talento kol kas jiems toli, tik gaila, kad Bružas kurdamas sugeba ir sugriauti. Šiaipjau normalių lyderių profsąjungose nedaug: Dambrauskas, Bakas, Bružas, Juknis, Černiauskas, Šniutienė, Puskepalis, Jesinas... - na, pasakykit, kuris iš jų gali tapti vienytoju, o ne tik savo ambicijas girdinčiu griovėju?
2012-12-17 19:30:03Pastebėjimas
Jeigu vienijimas, tai kodėl nebuvo A.Jurgelevičiaus ? Smagu būtų, kad jungtųsi veikiančios, o ne "nykštukinės" profsąjungos nuo kurių niekas nepriklausė niekada ir nepriklausys. Pramonės profsąjungos atstovas
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai