2020 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis - 18:31
   

STREIKUOS SOSTINĖS VIEŠOJO TRANSPORTO DARBUOTOJAI

«
2012 10 25

 Spalio 25 d. baigėsi slaptas balsavimas dėl streiko sostinės savivaldybės bendrovėje „Vilniaus viešasis transportas“. Pasak vienos iš profesinių sąjungų pirmininkės Alinos Ryžinskajos, dvi dienas trukusiame balsavime dalyvavo 1760 darbuotojai, už streiką pasisakė 1588, prieš – 157 balsavusieji. Iš viso įmonėje dirba 2140 (su administracija) žmonės, tad už tai, kad būtų paskelbtas streikas, balsavo 74 proc. Pagal Darbo kodeksą, streikas įmonėje gali būti skelbiamas, jei už jo paskelbimą pasisakė daugiau kaip pusė įmonės darbuotojų.

Įspėjamasis streikas numatytas lapkričio 14 d., 4 val. ryto, ir truks dvi val. Jo metu nevažiuos dalis autobusų ir troleibusų. Dėl minimalių teikiamų paslaugų turės susitarti kolektyvinio darbo ginčo šalys.


Pagal Darbo kodeksą, geležinkelių ir miesto visuomeninio transporto, civilinės aviacijos, medicinos, vandens, elektros energijos, šilumos ir dujų tiekimo, kanalizacijos ir atliekų išvežimo įmonėse streiko metu „turi būti užtikrintos neatidėliotiniems (gyvybiniams) visuomenės poreikiams tenkinti būtinos minimalios sąlygos (paslaugos). Jas savo susitarimu per tris dienas nuo įspėjimo apie būsimą streiką įteikimo darbdaviui dienos nustato kolektyvinio darbo ginčo šalys ir apie tai raštu informuoja atitinkamai Vyriausybę arba savivaldybės vykdomąją instituciją“.

 

Anot A. Ryžinskajos, kad situacija pasikeis ir nereiks streikuoti, vilčių mažai. Darbuotojai reikalauja vykdyti galiojančias kolektyvines sutartis, kurių yra dvi – troleibusų ir autobusų parkų. Jie buvo sujungti 2011 m.

 

Kaip informuoja Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, įsipareigojimams, numatytiems kolektyvinėje sutartyje, įvykdyti reikia 8 milijonų litų. Profsąjungų (jų įmonėje veikia trys) ir darbdavių derybose pastarieji teigė, jog gali skirti tik dalį - 2,6 milijono litų. Dėl kitų išmokų buvo siūlyta susitarti, jog jos bus išmokėtos iki 2013 metų pabaigos. Tačiau garantijos, kad pažadas bus įvykdytas nėra, nes esą neaišku, ar Vilniaus miesto savivaldybė perves pinigus.

 

PN primena, kad spalio 11 d. prie Vyriausybės įvyko transportininkų mitingas.

Nuotr. iš solidarumas.lt

 

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-10-27 15:54:32Narys
Nieko teismas praktikos turti pripažisn svarbia paslauga ir bus uzdrausta streikuoti
2012-10-25 21:00:32Makliovija
jau jeigu Pagiežingas sankcionuoja, tai žinokit tikrai galima streikuot...
2012-10-25 18:49:08Pagiežingas
Kiek suprantu,streikas dėl kolektyvinės sutarties nevykdymo?Taigi,teisėtas?Tuomet visom keturiom sveikinu,linkiu sėkmės, stiprybės ir atkaklumo.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai