2020 m. vasario 24 d. pirmadienis - 7:15
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: peticij

UŽ ŽURNALISTUS A. KAVALIAUSKAITĖ JAU NUBAUSTA, DABAR BUS BAUDŽIAMA UŽ MUZIKĄ

«
2012 08 09

Karoliniškių poliklinikoje tęsiamas prieš profesinės sąjungos pirmininkę Albiną Kavaliauskaitę nukreiptas smurtas. Jai rugpjūčio 3 d. skirta antra drausminė nuobauda – papeikimas – už medikei palaikyti liepos 25 d. surengtą akciją prie poliklinikos, kad jos metu ji bendravusi su žurnalistais, vedžiojusi juos po tarnybines patalpas.

Rugpjūčio 8 d. rytą A. Kavaliauskaitė gavo raštą, kuriame personalo kabineto vadybininkė Eglė Zujūtė reikalauja pasiaiškinti dėl neva garsiai leistos muzikos.

E. Zujūtės teigimu, liepos 31 d., apie 19.40 val., iš 221 kabineto, kuriame dirba A. Kavaliauskaitė, „skambėjo neįprastai garsi muzika“, o bendrosios praktikos slaugytoją Marijaną Bingelienę, paprašiusią pritildyti muziką, A. Kavaliauskaitė „šiurkščiai išstūmusi iš kabineto“.

 

Pasak medikės, kad dar kartą ja administracijai labai reikėję skundo iš bendradarbių. Štai toks ir buvęs sukurtas padedant M. Bingelienei, kuri, anot A. Kavaliauskaitės, pati turinti pacientų skundų ir tokiu būdu galimai stengėsi atitolinti „bėdą nuo savęs“.

 

Priekaištą dėl garsesnės muzikos (net jei ir būtų buvusi kiek garsesnė) bei pasitaikančius prikaišiojimus dėl aukštesnio balso tono A. Kavaliausakitė priima kaip patyčias, nes jos klausa buvo pažeista dalyvaujant 1991 m. sausio mėnesio įvykiuose. Už narsą ir ištvermę ginant Lietuvos Respublikos laisvę ir nepriklausomybę ji 1995 m. apdovanota Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi ir turi Laisvės gynėjos statusą.

 

Kaltinimą dėl neva prieš M. Bingelienę panaudotos fizinės jėgos A. Kavaliauskaitė laiko niekiniu. Juo labiau kad fizinio smurto atvejį turėtų konstatuoti policija - ir jau tikrai ne personalo kabineto vadybininkė....

 

„Karoliniškėse darbdavys atlieka ir prokuroro, ir policijos, ir teisėjo vaidmenį, - ironizuoja medikė. - O gal reikia ir kitus darbdavius įpareigoti imti iš Kutkauskienės pavyzdį? Kiek pinigų sutaupys valstybė – paleisim teismus, prokurorus, policininkus, o kiekvienos įstaigos ar įmonės rūsyje bus įrengta po kalėjimą“, - liūdnai juokauja persekiojama profsąjungos vadovė.

 

Primename, kad pirmąją nuobaudą teismo į darbą grąžinta kineziterapeutė A. Kavaliauskaitė gavo už tai, kad be išankstinės registracijos (vykdydama direktorės įsakymus) nepriėmė slaugos administratorės proteguojamo paciento.

 

Dėl šio atvejo, kaip galimos korupcijos apraiškų, A. Kavaliauskaitė kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministeriją, ir į poliklinikos steigėją Vilniaus miesto savivaldybę. Pastarosios administracijos socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius įpareigojo Karoliniškių poliklinikos administraciją, kad ši pavestų Korupcijos prevencijos komisijai išnagrinėti, ar poliklinikoje esama korupcijos požymių. "Išeina, kad savivaldybės įstaiga turi pati pasitikrinti, ar nėra korumpuota ...," - stebisi Albina Kavaliauskaitė.

 

A.Kavaliauskaitė vis dar nesulaukia atsakymų iš įstaigos direktorės Jelenos Kutkauskienės apie liepos 4 d. jai skirtą drausminę nuobaudą motyvuojančias aplinkybes.


PN primena, kad šiuo metu masažiste dirbanti  A.Kavaliauskaitė iki šiol negauna sveikatai saugių darbo drabužių, ji ir toliau priversta persirenginėti rūsyje.

 

Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen

NAUJAUSI KOMENTARAI
2013-09-09 11:19:55Algimantas (algimantas.jankausk@gmail.com)
Reikia laukti naujos direktorės
2013-09-09 11:19:49Algimantas (algimantas.jankausk@gmail.com)
Reikia laukti naujos direktorės
2012-08-17 18:16:21kyšio tema
ypatingas atvejis, nes Kutkauskienė kreipėsi net į STT dėl bandymo duot kyšį .
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai