2017 m. rugpjūčio 18 d. penktadienis - 21:09
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2012 07 25 - AKCIJA PRIE KAROLINIŠKIŲ POLIKLINIKOS SUDOMINO PACIENTUS

«
Komentarų: (11)
Liepos 25 d. prie Karoliniškių poliklinikos Vilniuje įvyko solidarumo ir protesto akcija  persekiojamai Medikų profesinės sąjungos pirmininkei Albinai Kavaliauskaitei palaikyti. Nors kiekvieno mėnesio 25 d. prie pastato nutįsta eilės norinčiųjų užsiregistruoti pas gydytojus-specialistus (tai tvirtino į polikliniką atėję pacientai), šį kartą žmonių eilės lauke nebuvo.

Piketuojančiųjų su plakatais nebuvo daug, tačiau poliklinikos pacientai domėjosi akcija, piktinosi netvarka šioje gydymo įstaigoje, pasakojo konkrečius atvejus ir teigė palaikysią bet kokią iniciatyvą kovoje su žeminančia sistema.

 

Piketuotojai laikė plakatus: „Stabdykime smurtą! Už įvykdytą - reikalaukime atsakomybės!“, Gana švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus!“, „Norintiems derėtis - įeiti leidžiama!“

 

Akcijos iniciatorė – Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė Irina Judina trumpai supažindino susirinkusiuosius su dvejus metus trunkančia A. Kavaliauskaitės persekiojimo istorija.

Prieš  teismų į darbą grąžinta medikę toliau yra naudojamos įvairios spaudimo priemonės, kurios vertintinos kaip smurtas. Maža to, užgrobta ir jos vadovaujama poliklinikos profesinė sąjunga bei organizacijos sąskaita banke. I. Judina retoriškai klausė, kaip administracija traktuojanti pacientus, jeigu taip nežmoniškai elgiasi su savo darbuotoja?

Pacientai čia pat paliudijo, jog patekti pas gydytojus labai sudėtinga, šeimos gydytojai galintys priimti tik po kelių mėnesių, o kur kreiptis jie nežiną, nes varinėjami nuo vieno atsakingo asmens prie kito. Minėti ir korupcijos atvejai.

 

I. Judina teigė, jog piketai nesiliaus tol, kol nepasikeis situacija, kol kuri nors institucija tinkamai nesureaguos į peticiją ir reikalavimus. Juk ši savivaldybės įmonė preliminariais skaičiavimais bylinėjimuisi, advokatams ir išmokoms išleido 60 tūkst. mokesčių mokėtojų pinigų. Tiek užtektų, kad poliklinikoje nebūtų eilių bent mėnesį. Be to, jeigu administracija daugiau dėmesio skirtų pagrindiniam tikslui - sveikatos apsaugai, ir mirčių atvejų poliklinikoje gal būtų nebuvę.

 

Nepriklausomas publicistas Vitalijus Balkus vėliau perskaitė akcijos reikalavimus. Tarp jų reikalavimai vykdyti teismo sprendimą, t.y.  sudaryti sąlygas Albinai Kavaliauskaitei dirbti kineziterapeutės darbą, visiškai atsiskaityti su ja už priverstinės pravaikštos laiką. Taip pat reikalavimai laikytis Darbo kodekso nuostatų dėl teisės darbuotojams, vieniems auginantiems mažamečius vaikus, pasirinkti darbo pamainų bei atostogų laiką; A. Kavaliauskaitės persirengimo vietą perkelti iš rūsio į patalpą, kuria naudojasi ir kiti darbuotojai; užtikrinti jai saugias darbo sąlygas: nedelsiant pakeisti sintetinius darbo drabužius į medvilninius; besąlygiškai panaikinti birželio mėnesį A.Kavaliauskaitei neteisingai skirtą drausminę nuobaudą, kuri prieštarauja direktorės įsakymui.

 

Keliolikos minučių darbo pertrauką pabendrauti su žurnalistai išnaudojo ir pati A. Kavaliauskaitė, šiuo metu dirbanti masažiste.. Vėliau į jos kabinetą buvo nuneštas plakatas su reikalavimais, kurį ji ketina pasikabinti ant sienos.

 

Po akcijos I. Judina su delegacija į administracijos korpusą nuėjo įteikti peticijos, kurią internete pasirašė 200 žmonių. Nors Jelena Kutkauskienė raštinėje ir pasirodė, tačiau į pasveikinimą neatsakė ir vėl užsidarė savo kabinete.

 

Dokumentus užregistravo sekretorė ir patikino, jog jie bus perduoti direktorei. Peticija taip pat išsiųsta Prezidentei, Seimui, Sveikatos apsaugos ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Teisingumo ministerijai, Vilniaus miesto merui, Žmogaus teisių stebėjimo institutui.

 

Viename punktų institucijos raginamos organizuoti visuomeninę komisiją, kuri nešališkai įvertintų  ne tik su A. Kavaliauskaitės persekiojimu susijusias aplinkybes,  bet ir išanalizuotų pacientų mirties atvejus šioje gydymo įstaigoje dėl jiems laiku nesuteiktos būtinosios medicinos pagalbos. Ši komisija taip pat turėtų parengti išvadas dėl J.Kutkauskienės tinkamumo eiti užimamas pareigas, jei iki to laiko ji neatsistatydintų pati.

 

Ž. video: piketo užkulisiai ir vyksmas (video neredaguotas - atsiprašome).
PN  inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-07-29 09:09:10Kutkauskienių dėmesiui
Neseniai Pranzūzijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas ir pareikšti kaltinimai vienam darbdaviui despotui, jam gresia kalėjimas.
Prancūzijos valdžia vėl pradėjo tyrimą prieš buvusį telekomunikacijų milžino "France Telecom" vadovą Didier Lombard'ą dėl 2008-2009 metais šioje kompanijoje vienas po kitos buvusių savižudybių. Jei įtarimai pasitvirtins, D.Lombard'ui gresia metai kalėjimo.
Liepos 6, Lietuvo žinios
2012-07-28 15:35:12Makliovija
Kai tik verslinykai Lietuvoje įveiks DK, pradės kovoti už teisę legaliai nemokėti algų. Juk pas mus gi taip: jeigu nesilaikoma įstatymų, reikia keisti įstatymus. Negi dabar versi vargšus kapitalistus jų laikytis???
2012-07-28 10:29:25Juzė
DARBO KODEKSO NEREIKIA?!
.
Pasišnekėjus su kitų medicinos įstaigų darbuotojais, pasirodo, kad psichologinis smurtas darbe ne toks jau retas reiškinys net ir universitetinėse jų struktūrose. Dažniausiai skundžiamasi tiesioginių „viršininkų“ psichologiniu priekabiavimu ir smurtavimu.
Bet, kaip sakoma, „ŽUVIS PŪNA NUO GALVOS“.
.
O tos „galvos“ , pasirodo net ir s(S)eime !
Ir visa tai nevieša.
Kaip matome iš Karoliniškių poliklinikos atvejo,
nesveiki darbo santykiai Sveikatos paslaugas teikiančioje įstaigoje turi tiesioginį poveikį ir tų paslaugų kokybei.
.
A. Kavaliauskaitė - tai tik vienas ryškesnių tokio persekiojimo ir smurtavimo atvejų. Jis TAPO VIEŠU jos pačios beveik titaniškų pastangų, pilietinės pozicijos ir , sakyčiau, net jos AUKOS DĖKA.
Čia „SAMPRO“ ir „Profsąjungų naujienų“ organizuoti protesto piketas, peticija ne tik solidarumo akcija A. Kavaliauskaitei, bet ir pirmieji bandymai atkreipti Į TAI visuomenės dėmesį.
.
DĖMESIO! Darbuotojų PERSEKIOJIMAS ir SMURTAS DARBE sveikatos priežiūros įstaigose tiesiogiai SUSIJĘ SU jų teikiamų PASLAUGŲ KOKYBE!
.
Viešumas , organizuoti piketai ir visuomeninės
komisijos – gerai, bet nepakankama. Būtina aiški TEISINĖ BAZĖ ne tik numatanti atsakomybę, bet ir konkrečias sankcijas
„nesveikus“ darbo santykius toleruojantiems ir jas taikantiems „viršininkams“. Manyčiau, kad tam reikia paskirti net atskirą skyrių DARBO KODEKSE (DK).
.
Šiuo metu piniguočiai ir žvalstybininkai-darbdaviai, jų išlaikomi LLRI ,ir toks „Investors' Forum“, prisidengdami Nacionalinio susitarimo būtinumu, vykdo nenuilstamą, propagandinį ir praktinį Darbo kodekso „liberalizavimo“ šturmą.
Pagrindinė jų DK liberalizavimo „VINIS“ – darbuotojų ir darbdavių SUSITARIMAS.
.
Todėl norėčiau, už tai Trišalėje taryboje (TT) atsakingų darbuotojų
atstovų, paklausti – ar įmanomas, esant dabartinėms darbo aplinkos sąlygoms, toks lygiavertis darbuotojo ir darbdavio susitarimas?
Dabar tokį „susitarimą“ dar šiek tiek reglamentuoja tas DK .
.
Tai gal jie TT ims ir susitars –
NEREIKIA ir DARBO KODEKSO?
Tegul jį pakeičia Nacionalinis susitarimas. Pakaks ir jo, ane?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai