2020 m. vasario 21 d. penktadienis - 15:01
   

DARBO VIZITAS Į BRIUSELĮ

«
2012 04 24

Balandžio 24 d. aštuoni Lietuvos profesinių sąjungų veikėjai Europos Parlamento nario Justo Paleckio kvietimu išvyko  į Briuselį darbinio susitikimo su Europos ir Belgijos profsąjungų atstovais bei Europos Parlamento nariais.

Planuojami susitikimai su Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC), Belgijos darbo federacijos ABVV/FGTB (socialistinės pakraipos profesinė sąjunga), didžiausios Belgijos profsąjungos – Krikščioniškųjų profesinių sąjungų konfederacijos ACV/CSC, oro transporto sektoriaus profsąjungos SABCA atstovais. 

Delegacija iš Lietuvos susitiks ir su Europos Parlamento nariais J. Paleckiu, Kinga Gonzc iš Vengrijos, Ole Christensen iš Danijos.

Susitikimuose bei diskusijose Briuselyje Lietuvos profesinėms sąjungoms atstovaus Vilija Bierontienė - "Utenos trikotažo" profesinės sąjungos (ps) pirmininkė, Irina Judina – Samdomųjų darbuotojų ps (SAMPRO) pirmininkė, Vytautas Bakas - Nacionalinio pareigūnų ps susivienijimo pirmininkas, Kęstutis Juknis - ps "Sandrauga" pirmininkas, Virginija Vilimienė - Naftininkų ps pirmininkė,Vidas Bauševičius - Vilniaus energetikų ps pirmininkas, Andrius Navickas - Lietuvos švietimo darbuotojų ps pirmininko pavaduotojas, Živilė Mikalauskienė - Karoliniškių poliklinikos ps pirmininkė.

Kartu su profsąjungininkais į Briuselį išvyko PN redaktorė R.Motiejūnaitė-Pekkinen.

Šia proga PN primena, kad J.Paleckis kartu su filosofu Andriumi Bielskiu yra išleidę studiją "Lietuvos profesinės sąjungos Europos ir pasaulio darbo judėjimo kontekste“ (2008 m.). Elektroninę knygos versiją galima rasti čia. (JS)

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-05-02 22:40:35JS
Jei kas iš tikrųjų nori atnaujinti įspūdžius iš susitikimų su Europos "senbuvių" ps atstovais arba pasimokyti iš jų dabar, labai rekomenduoju išsamų, dorai parašytą ir tikrai įdomų kolegės Ramunės rašinį, įdėtą PN rubrikoje "Siūlome paskaityti"
2012-04-28 10:10:19JS-pastebėjimai
1. Norėtųsi paklausti, ką daugiau už šitą "delegaciją" nuveikia kiti, įskaitant ir Jus, p. Anonime? Kiek yra "be peštynių" ir tarpusavio intrigų gyvenančių "nac. centrų" ir "laisvųjų" profsąjungų. Mielai paskelbsime tokių sąrašą ir paimsime iš kiekvieno atskirą interviu.
2. Redakcija atsiprašo, kad pavartotas žodis "delegacija", kuris galbūt suerzino kai kuriuos ps didžiūnus ir dvarų dvariškius, kuriems, žinia, tik vieniems galima patikėti atstovauti Lietuvos profsąjungoms kongresuose, briuseliuose, armėnijose, latvijose, gruzijose, ES komisijose ir pan. Tie išsišokėliai, kiek man žinoma, - ne delegacija (tai PN redagavimo klaida). Žodžiu, nusiraminkite: jie - europarlamentaro J.Paleckio svečiai, kuriuos jis pasirinko savo nuožiūra.
2012-04-27 20:08:02Durneliui
Devynių kandidatų sąrašas - p... zdavojimas. Reikia būt debilu kad nesuprastum. Ar po Černiausko Nr.2 gali būt įrašyta kažkokia niekam nežinoma Soščenkienė? Baikit! Pagal sąrašą antrais turėtų eiti ar Kvederevičius, ar Matuizienė, jii yra kandidatė vietoj Černiauko, kai Černiauską pasiims socdemai.
Paleckio sudarytą sąrašą palaikau, kadangi nomenklatūra ir taip važinėja nieko nepadarydama tik pliurpdama posėdžiuose.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai