2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:44
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
NAUJIENOS

2012 01 04 - NAFTININKŲ PROFSĄJUNGAI PAVYKO IŠSIDERĖTI PREMIJAS

«
Komentarų: (7)

Visi akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ darbuotojai Naftininkų profesinei sąjungai tarpininkaujant prieš šventes gavo premijas. Nors daugiau nei prieš mėnesį generalinis direktorius Ireneušas Fanfara (Ireneusz Fąfara) susitikime su profesinės sąjungos tarybos nariais į prašymą darbuotojams išmokėti vienkartines išmokas pasakė griežtą „ne“, tačiau Naftininkų organizacijos vadovei Virginijai Vilimienei pavyko pakeisti darbdavio nusistatymą.

Visiems bendrovės darbuotojams buvo išmokėtos vienkartinės išmokos po 700 litų iki mokesčių, „į rankas“ išėjo maždaug 525 litai. Be to, prieš Kalėdas, kaip ir kasmet, visi gavo po marinuotą kalakutą.

 

Net ir oficialiame vadovybės rašte pripažįstama, jog premijos – profesinės sąjungos nuopelnas. Anksčiau, pasak V.Vilimienės, to nėra buvę.


„Iš pradžių buvo pasakyta kategoriškai – jokių išmokų, jokių atlyginimų didinimo, nes įmonės rezultatai prasti, prognozuojamas didelis nuostolis. Bet po to aš ne kartą lankiausi pas generalinį direktorių, per tris savaites buvau kokius penkis kartus“, - prisimena pirmininkė.

 

Vizitai davė rezultatų, netrukus ir pats direktorius dėjo labai daug pastangų įtikinti koncerno „PKN Orlen“ valdybą, kad net ir prie prastų įmonės prognozių Mažeikių gamyklos darbuotojai yra nusipelnę paskatinimo.

 

„Juolab kad prastų rezultatų priežastys atsidaro tikrai ne dėl darbuotojų kaltės, tai priklauso nuo su ekonomine situacija, logistika ir kitais dalykais susijusių aplinkybių. Tai ir buvo pagrindinis profsąjungos argumentas derantis dėl išmokų. Juk sumažinus darbuotojų tuos pačius darbus turėjo atlikti mažiau žmonių“, - PN pasakoja Naftininkų profsąjungos vadovė.

 

Beje, bendrovėje toliau vyksta derybos dėl naujos kolektyvinės sutarties. V.Vilimienės teigimu, derybinė grupė jau peržiūrėjo visą projektą, nesutarta liko tik dėl punktų, kurie reikalauja išlaidų. „Koncerno vadovybė kol kas nesileidžia į kalbas dėl didesnių išmokų ar didesnių atlyginimų, priešingai, siekia, kad išmokos būtų dargi sumažintos“, - apgailestauja pašnekovė ir sako, kad profsąjungos laukia sunkus darbas išlaikyti nors tą patį lygį, koks yra kol kas dar galiojančioje kolektyvinėje sutartyje. O jei pavyktų bent kiek įvairias išmokas padidinti, tai būtų galima laikyti didžiuliu laimėjimu.

 

PN primena, kad Mažeikių naftos gamyklos 2009 m. pasirašyta kolektyvinė sutartis yra viena iš nedaugelio pavyzdinių Lietuvoje, kur darbuotojams numatytos gerokai didesnės socialinės garantijos nei nustatyta Darbo kodekse. Pavyzdžiui, išeitinės išmokos – didesnės dvigubai.

 

Senoji kolektyvinė sutartis turėjo galioti iki praeitų metų pabaigos, tačiau ten yra nuostata, kad iki to laiko nepasibaigus deryboms dėl naujos, ji nenutrūksta, bet ne ilgiau kaip du mėnesius. Tikimasi, jog nesusitarus per du mėnesius, ją pavyks pratęsti, juolab kad derybų rezultatams labai svarbūs bus šių metų pirmojo ketvirčio gamyklos finansiniai duomenys.

 

Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen

NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-02-22 18:36:27plikis
Reiketu ne uzpakali laizyti , bet organizuoti ka nors rimtesnio taikstytis jau nebegalima.
2012-01-07 13:38:39vatas
***
2012-01-05 12:32:12Vilija B.
Įdomu ar tas ,,mažeikiškis "" bent kartelį yra buvęs mitinguose , akcijose ? Ar tik nepatenkintų viskuom urvuose
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai