2020 m. balandžio 8 d. trečiadienis - 5:48
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: Ba%C4%8Dinskie

POSTĄ PERLEIDO BUVUSIAM PROFSĄJUNGININKUI - BEDARBIUI

«
2012 01 03
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Alytaus apskrities regioninio centro vadovės pareigose trejus metus veikusi Danutė Bačinskienė praėjusių metų pabaigoje įvykusiame susirinkime geranoriškai (kaip ji pati pripažįsta, - labdaros motyvais) postą  perleido Algimantui Bujanauskui, ketvertą metų "atbuvusiam" LPSK Lengvosios pramonės profesinės sąjungos pirmininku, bet tolesnei kadencijai delegatų jau neišrinktam, nepaisant jo pažadų geriau dirbti ir graudžių prašymų atjausti (remiamasi turima PN  informacija).

Nors D. Bačinskienei, per trejus vadovavimo centrui metus aktyviai dalyvavusiai LPSK veikloje,  už šias pareigas kažkodėl LPSK rado lėšų mokėti tik paskutinį 2011 metų pusmetį (ir tai tik už pusę etato), A.Bujanauskui  labdaros mostas padarytas  siekiant, kad šis dar pensinio amžiaus nesulaukęs iš LPSK "nomenklatūros" iškritęs veikėjas  bedarbis dabar  vėl gautų atlyginimą iš profsąjungų biudžeto.


Ar užėmęs tokį pakankamai solidų postą A.Bujanauskas tikrai nekartos tų pačių klaidų, kurios jam sutrukdė sėkmingai  vadovauti šakai Vilniuje, - parodys laikas...

Pati D.Bačinskienė dėl savarankiško ir nepriklausomo vadovavimo stiliaus patyrusi "aukštesnių" organizacijų ignoravimo bei antipatijų,   sako, kad apie nuoskaudas kalbėti neverta, - jai visiškai pakanka tebesitęsiančios jai artimos profsąjunginės veiklos. Danutė  laiminga, kad ir šiais metais toliau vadovaus iš 39 pirminių organizacijų susidedančiai Alytaus rajono valstybės darbuotojų profesinei sąjungai.

Alytaus rajono valstybės darbuotojų profesinei sąjungai dabar priklauso 340 narių. Per praėjusius metus jų "nenubyrėjo", - priešingai, net tris naujas organizacijas įkūrė ir į susivienijimą įtraukė.

Kiek moka nario mokesčio? Moka "kas kaip - pagal galimybes". Pirmininkei - simbolinis priedas prie pensijos. "Išsilaikom. Dar sugebam ir į visus mitingus Vilniuje nuvažiuoti, ir į Karklę, ir Palangą  poilsio..."

"Ir apskritai, mūsų, valstybės darbuotojų, organizacijoje puikiai susikalbame, yra drausmė". Kai rengdavome socialinio dialogo projekto apskrituosius stalus, - valstybės darbuotojai faktiškai juos ir apsėsdavo.

D.Bačinskienė džiaugiasi, kad žmonės noriai švietėsi. "Augom. Tas 2007 - 2011 metų socialinio dialogo projektas iš tiesų nemažai davė. Ir, dalyvaudami gruodžio 16-ąją įvykusiame LPSK tarybos posėdyje, kuriame buvo apibendrinti šio projekto rezultatai, turėjome ką pasakyti ir kaip atsiskaityti."

Nors apie galimą naują ES projektą kol kas nieko negirdėti, D.Bačinskienė yra numačiusi apytikrį savo profesinių sąjungų susivienijimo renginių 2011 metais planą. Jame - ir kolektyvinių sutarčių, ir kitų susitarimų vykdymo, ir jų vaidmens "socialiniame, visuomeniniame ir kultūriniame" gyvenime aptarimas, žuvusių bei sužalotų darbe minėjimas, ir moterų padėties klausimai, ir naujieji Darbo kodekso pakeitimai (jei jie bus priimti)...

Apie kolektyvines sutartis bus kalbama ne tik teoriškai. Alytaus valstybės darbuotojų profsąjungose jų yra sudaryta nemaža. Tiesa, jos veikia dar ne visose, daugiau stambesnėse organizacijose, esančiose  profesinio rengimo centre, kūdikių namuose, rajono savivaldybėje...

Krizė, optimizacijos, restruktūrizacijos, etatų mažinimai, žinoma,  palietė ir alytiškius.


Ką čia gali nuveikti profsąjunga? Deja, sako Danutė, "jeigu jau numatyta ugniagesių vieną komandą panaikinti - tai ir panaikins, juk ne ką padarysim... " .Vis dėlto  profesinė sąjunga bando reaguoti, kalbėtis, ypač kai ši "optimizacija" paliečia profsąjungos narius.

Skausmingas buvęs šešių socialinių  darbuotojų, neturinčių aukštojo arba specialiojo socialinio darbuotojo išsilavinimo atleidimas. "Nepaisant ministro Jankausko paguodžiančios kalbos, kad visais atvejais galima surasti žmonėms kitas darbo vietas, - mero valia, paremta nepakankamų kvalifikacijų motyvacija, "suveikė" darbuotojų  nenaudai. "Matyt, taip nenorėjo ", - komentuoja D.Bačinskienė.

Kaimo paštų naikinimo  reikalu D.Bačinskienė yra nuleidusi rankas:  "Nei šakos čia nepajėgios padaryti kokios nors įtakos, nei mes... O jei merams vyriausybė, ministerija pasako daryti "taip" - tai ir viskas..."

"Buvo ataskaitinė Alytaus centrinio pašto profesinės sąjungos konferencija. Jame veikia stipri organizacija, su kuria mes gerai bendraujame. Buvo atvažiavusi Ryšininkų profesinės sąjungos pirmininkė  Alma Smilgienė, konferencija praėjo šauniai... Buvo kalbama ir apie kaimo paštų naikinimą. Deja... Čia nepasipriešinsi: juk panašiai naikinami ir klubiniai punktai, bibliotekos - argi nematote? Dabar priėjo ir prie paštų... Viskas kaime naikinama-  felčeriniai punktai sunaikinti, bibliotekose palikta po pusę etato ar po 0,7. O kur klubinės įstaigos neuždarytos - tai jau šaltos, o jei šildomos, kaip kokioje Punioje, tai jos - 12 km spinduliu..."

Kaimai miršta kultūros požiūriu... "Jeigu viena biblioteka visoje seniūnijoje, tai - supraskit...", - sarkastiškai konstatuoja Alytaus profesinių sąjungų lyderė.

PN nuotr. : renginys Punioje. Trečioji iš dešinės - D.Bačinskienė (PN archyvo nuotr.).

 

(Juozas Steponas)


NAUJAUSI KOMENTARAI
2012-01-05 22:53:18Kodėl?
Šneka, kad Černiauskas nežinia už ką ilgai mokėjo kažkokiam statybininkų profsąjungos veikėjui iš Punios , o tas nė velnio nedirbo, tai Bačinskienei ir nebuvo iš ko mokėt
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai