2020 m. birželio 2 d. antradienis - 5:32
   

JUNGIMOSI PROCESAI ARTĖJA PRIE PABAIGOS

«
2011 12 15

 Gruodžio 15 d. įvyko Chemijos pramonės ir Energetikos darbuotojų federacijų derybinių grupių, turinčių parengti jungimosi dokumentus, posėdis. Jį vedęs Lietuvos energetikos darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininkas Juozas Neverauskas informavo, jog Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija pranešė pasitraukianti iš derybų.

Šiame susitikime dalyvavusi AB „Vilniaus baldai“ profesinės sąjungos pirmininkė Nijolė Latauskienė teigė, jog jos atstovaujamoji bei dar dvi organizacijos, priklausančios Miškininkų federacijai, nusprendusios prisijungti prie naujai kuriamo darinio.

 

Pasak N. Latauskienės, „Akmenės cemento“ ir „Akmenės vandenų“ profesinių sąjungų vadovai taip pat ketino dalyvauti šiame posėdyje ir išreikšti valią vienytis, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių negalėję to padaryti ir patikėję jiems atstovauti vilnietei, „Vilniaus baldų“ profsąjungos vadovei.

 

Susirinkusieji toliau diskutavo dėl pavadinimo ir galiausiai apsistota ties Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacija. Pasak Naftininkų profesinės sąjungos vadovės Virginijos Vilimienės, toks pavadinimas leis ateityje apie prisijungimą galvoti ir kitoms pramonės šakinėms, ar net ir pavienėms organizacijoms, kurios iki šiol yra neasocijuotos.

 

Chemikų federacijos pirmininkas Feliksas Buckus-Butkevičius informavo, jog naujuoju dariniu domisi ir Lietuvos lengvosios pramonės profesinės sąjungos pirmininkas Romas Mažylis, tačiau realių žingsnių kol kas nepadaryta.

 

Iš derybų pasitraukus Miškininkų federacijai, derybininkams teko dar kartą peržiūrėti įstatų projektą, mat šis buvo adaptuotas trijų organizacijų junginiui. Nuspręsta, jog jau kitų metų pradžioje tiek įstatų, tiek susitarimo dėl jungimosi projektai bus teikiam svarstyti kolektyvams.

 

Juos ketinama išanalizuoti visapusiškai visais lygmenimis, kad steigiamajame suvažiavime, kurį tikimasi surengti iki kitų metų gegužės, jie būtų priimti be didelių diskusijų.

 

Primename, jog iniciatyvą stambinti organizacijas parodė chemikai, savo suvažiavime 2010 m. pabaigoje nusprendę inicijuoti jungimosi procesus. Netrukus prie jų prisjungė ir energetikai.


PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-12-16 15:21:21Pagiežingas
Dar kartą sėkmės.
2011-12-16 15:03:34Neaiskumui
jeigu kuriama viena federacijai, tai koks dar čia finansų skaidymas?
2011-12-16 13:43:20Neaiskumas
Idomu butu koks numatomas valdymas, kaip bus valdomi finansai - kartu ar atskirai kiekvienas posakis ar kartu ?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai