2020 m. birželio 2 d. antradienis - 5:06
   

PROTESTO AKCIJA BUVO ĮSPŪDINGA (FOTOGALERIJA)

«
2011 12 10

Gruodžio 10 d. Vilniuje aštuonių profesinių sąjungų surengoje akcijoje prieš Vyriausybės ekonominę bei socialinę politiką dalyvavo apie tris tūkstančius žmonių. Suvažiuoti į renginį iš įvairių šalies regionų nesutrukdė ir išvakarėse grėsmingai atrodžiusios oro sąlygos.

Prieš 12-tą valandą jau nuo Lukiškių aikštės buvo matoma ryškia oranžine spalva šviečianti kolonos priekyje žygiavusių Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ žmonių atributika.

Nuo Seimo pajudėjusios grupės priekyje karutį su makaronais ir degtukais, ant kurių užrašyta „Vyriausybės makaronai“ ir „Vyriausybės šildymo politika“, stūmė profsąjungininkas iš Kauno Zigmas Jančiauskas.

 

Po to ėjo sąjungų lyderiai: Aldona Jašinskienė, Eugenija Šniutienė, Artūras Černiauskas, Kęstutis Juknis, Aleksas Bružas, kitų organizacijų vadovai prisijungė prie savo žmonių.

 

Įvairiaspalvėje, specialiai triukšmaujančioje minioje, kurioje, beje, važiavo ir katafalkas, žygiavo taip pat Lietuvos darbo federacijos (LDF), Jungtinės profesinės sąjungos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, „Sandraugos“, ką tik susikūrusios Lietuvos profesinių sąjungų lygos, taip pat Aldonos Kavaliauskaitės vedami medikų profesinės sąjungos atstovai. Buvo matyti Kauno, Alytaus, Utenos, Ukmergės, Akmenės, Klaipėdos ir kitų regionų transparantai. Kaip visada gausiai dalyvavo „Achemos“, „Utenos trikotažo“, Naftininkų, Vairuotojų, Maistininkų profsąjungų delegacijos.

 

Plevėsavo ir kai kurių politinių partijų vėliavos: Lietuvos socialdemokratų (LSDP), Socialistinio liaudies fronto (SLF), Lietuvos socialdemokratų sąjungos, partijos „Tvarka ir teisingumas“.

 

 Palaikyti protestuotojų atėjo ir politikai: LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius, šios partijos nariai Algirdas Sysas, Vytenis Andriukaitis, europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė, Justas Paleckis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos Seime seniūnas Valentinas Mazuronis, šios partijos atstovas europarlamente Juozas Imbrasas, Krikščionių partijos atstovai, SLF vadovas Algirdas Paleckis, Seimo nariai Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Julius Veselka. Sukiojosi ir Vytautas Šustauskas.

 

Kai minia sugužėjo į Vinco Kudirkos aikštę, prasidėjo mitingas, kurį vedė buvęs asociacijos „LPSK jaunimas“ vadovas Juozas Adomaitis. Pradžioje jis perskaitė profesinių sąjungų Vyriausybei įteiktus reikalavimus. Pirmasis žodį gavo LPSK pirmininkas A.Černiauskas, po to kalbėjo visuomenės veikėjas, Pagyvenusių žmonių asociacijos atstovas Aleksandras Bendinskas, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė A. Jaišinskienė, LDF pirmininkė E.Šniutienė. Vėliau J.Adomaitis perskaitė profeisnių sąjungų iš Suomijos ir Lenkijos palaikymo laiškus, o į mitingą atvykęs Latvijos nepriklausomų profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Peteris Krigersas protestuojančiuosius pasveikino gyvu žodžiu.

 

AB „Lituanica“ darbuotoja, „Sandraugos“ narė Valentina Orlova prašė susirinkusiuosius patarti, kaip devynis mėnesius algų negaunantiems bendrovės darbuotojams atgauti uždirbtus pinigus, o „Sandraugos“ pirmininkas K.Juknis ir po jo kalbėjęs Jungtinės profesinės sąjungos vadovas Arvydas Dambrauskas kvietė rengtis nacionaliniam streikui.

 

Mitinge taip pat kalbėjo Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rūta Osipavičiūtė, politikai A.Butkevičius, G.Songaila, A.Paleckis, V.Mazuronis, J.Imrasas, kelių visuomeninių organizacijų atstovai.

 

Nuotraukos vietoje - PN video kadras. Ž. visą video.

 

Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen, Juozas Steponas (video)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-12-20 14:08:08
Lietuvai jau nebeskolinga - man, dirbančiai pensininkei, per pusantrų metų valstybė nurėžė (neišmokėjo) 12.000 litų pensijos. Kiekvieną mėnesį nusavino po 700 litų. Taip, kad aš jau nieko ir niekam nebeskolinga. Tegul iš milijonierių, tų, kurie išgrobė Lietuvą, atsiima turtus Valstybė ir viskas bus gerai ant Lietuvos. Gera sutikti naujus metus be skolų. Su artėjančiom šventėm visus.
2011-12-15 18:44:05Mitingas
Is tikruju buvo mazas, zmogeliukai suvesti is rajonu praskaidrino sau savaitgali, pastovejo prie udirkos paminklo, realiai tai buvo priesrinkimine A.Cerniausko vizija, tiems liko nedaug, nes eileje stovi Cerniauskas patekti i Seima, penktadieni pries mitinga Cernius buvo *** zmogus pateks i Seima visai sveikata susigadins,*** Realiai LT profsajungu tai nera, juokias konservatoriai o socdemai tikisi balsu, be naudos nieks kitam nugaros nekaso. Mazeja dirbanciuju mazeja palankanciu, klausimas ar tikslinga islaikyti darmajedu LPSK institucija su prezidentu ir su favorite *** kad prezidentas Arturas linksmas butu.
Lietuvos Respublikos valstybės skola
Valstybės skola: 42.033.239.025 Lt
TAU, Lietuvos pilieti, tenkanti skolos dalis: 13.917 Lt
Kasmet sumoki palūkanų: 635 Lt
2011-12-14 19:26:13to Pelėnas
Ar tik čia ne ta apipešiota Panevėžio vištelė užgiedojo? Po erelio sparnu, matai, atkuto, naujom plunksnelėm apsikaišė, pirmąją gyvulėlių kiemo ledi vaizduoja. Palauksim ...juk ir gudri višta vienasyk užpakaliuką išsidilgina...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai