2020 m. rugsėjo 28 d. pirmadienis - 1:03
   

"ACHEMOS" DARBUOTOJAI PO SKAUDŽIOS NETEKTIES

«
2011 11 11


Jau trečia savaitė, kai AB "Achema" darbuotojų kolektyvas neteko ilgamečio darbdavio Bronislovo Lubio. Šiuo metu koncerno vadovo pareigas paskirtas eiti viceprezidetas Arūnas Laurinaitis.

 

Kas naujo kolektyve? Kokios žmonių nuotaikos? Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė  į PN klausimą atsako santūriai: žmonės vis dar gedi, nuotaikos liūdnos, tačiau profsąjungų vadovai juos ramina, kad bendrovės veiklos strategija patvirtinta, daugelis dalykų sustyguota, toliau veikia sukurta sistema ir panikuoti nėra pagrindo.

 

Daug kas paaiškės ir lapkričio 14 d., kai  AB "Achema" profesinių sąjungų aktyvas susitiks su bendrovės vadovybe.

 

Į šį susitikimą kviečiami dalyvauti Achemos darbuotojų profesinės sąjungos (23 tarybos nariai) ir AB "Achema" darbininkų sąjungos tarybos nariai (13 tarybos narių) bei padalinių vadovai.

Planuojama kartu aptarti AB „Achema“ 2011 m. trijų ketvirčių finansinius rezultatus ir ekonominę padėtį, IV ketvirčio planus, trumpalaikes ir ilgalaikes bendrovės perspektyvas.

 

Aktualus yra darbuotojų savanoriškojo sveikatos draudimo, kuris planuojamas bendrovėje nuo 2012 m. sausio 1 d., klausimas, minimalios mėnesinės algos patvirtinimas ir kiti klausimai.

 

Tai bus pirmas susitikimas su vadovybe po skaudžios netekties. Pasak B.Daškevičienės, profesinėms sąjungoms tai ypač svarbus susitikimas socialinės partnerystės, tolesnio bendravimo ir bendradarbiavimo su administracija požiūriu. Pagal įsigalėjusią tradiciją jame susitariama dėl visa, kas svarbiausia, bei ilgesniam laikui  "susidėliojama" strategija, einamieji reikalai.

 

O jeigu naujasis vadovas yra numatęs esmingiau keisti ligšiolinio bendradarbiavimo su profsąjungomis stilių? - klausiame.

 

"Niekada neskubėjome protestuoti dėl bendrovės vadovų siūlomų ir mums mažiau priimtinų naujovių, o pirmiausia dalykiškai į jas įsigilindavome, ieškodavome dialogo būdų ir abiem pusėm priimtinų sprendimų. O pokyčiams rengiamės nuolat, nes jie buvo galimi ir esant ankstesnei vadovybei", - atsako B.Daškevičienė.-"Todėl esame pasirengę derėtis, tartis ir rasti geriausių sprendimų".

 

PN primena, kad koncerno "Achemos grupė" viceprezidento pareigas perėmęs Arūnas Laurinaitis žiniasklaidai sakė, jog numatyta koncerno verslo strategija nebus keičiama, "nors daug kas priklausysią ir nuo Bronislovo Lubio šeimos".
PN archyvo nuotraukoje: 2011 m. balandžio 27 d. Chemikų profsąjungų federacijos tarybos posėdyje Vilniuje. Iš dešinės: B.Lubys, Achemos profesinės sąjungos pirmininkas Valdemaras Karosas, B.Daškevičienė, laikraščio „Lietuvos profsąjungos“ vyr. redaktorė Ramunė Motiejūnaitė-Pekkinen.

                                                                                                                                                                    (JS) 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-11-11 09:45:58Pagiežingas
Taip.Tikrai skaudi netektis ne tik achemiečiams,bet ir visai Lietuvai ir net Lietuvos profsąjungoms.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai