2020 m. birželio 2 d. antradienis - 4:34
   

A.KVEDARAVIČIUS: BE BRONISLOVO LUBIO LIETUVOJE NEBŪTŲ SOCIALINIO DIALOGO

«
2011 10 26

Mirus Bronislovui Broislovui Lubiui Lietuvos profesinių sąjungų kofederacija 2011 m. spalio 25 d. išplatino tokį pareiškimą užuojautą:

Dėl staigios ir netikėtos signataro, buvusio premjero, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento ir verslininko dr. Bronislovo Lubio mirties reiškiame nuoširdžią užuojautą Velionio šeimai ir artimiesiems, kolegoms ir draugams.

Be Bronislovo Lubio Lietuvoje nebūtų socialinio dialogo tarp Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų.

Tai liudija faktas, jog 1993 m. lapkritį įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Lietuvos profesinių sąjungų centro atstovų susitikimas. Jo metu Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys ir Lietuvos profesinių sąjungų centro pirmininkas Algirdas Kvedaravičius pasirašė bendrą pareiškimą. Šalys deklaravo, jog laikas pradėti dvišalį profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų bendradarbiavimą, o siekiant išvengti streikų bei socialinių konfliktų būtinas trišalis bendradarbiavimas. Ši sutartis buvo žingsnis link 1995 m. gegužės 5 d., pasirašyto LR Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų susitarimo dėl trišalės partnerystės – įkurta LR trišalė taryba.

Susitarimą ir Trišalės tarybos įkūrimą patvirtino tuometis LR Ministras Pirmininkas – Adolfas Šleževičius, Bronislovas Lubys – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, Lietuvos verslininkų asociacijos prezidentas – Jonas Viesulas, profesinių sąjungų lyderiai – Aldona Balsienė, Kazimieras Kuzminskas, Algirdas Sysas ir Algirdas Kvedaravičius.

Galiu drąsiai pasakyti, kad be Bronislovo Lubio indėlio, šalyje nebūtų socialinio dialogo, gerbiame nenuilstamą Velionio siekį įrodyti verslo visuomenei, kokia svarbi yra socialinė partnerystė, tai labai svarbus nuopelnas Lietuvos žmonėms.

Profsąjungininkai liūdi ir lenkia galvą šviesaus atminimo socialinio dialogo signatarui Bronislovui Lubiui. Telydi Velionio Bronislovo Lubio vardą, visus Jo prasmingus darbus, šviesus atminimas.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vardu
Algirdas Kvedaravičius
LPSK pirmininko pavaduotojas

PN primena, jog Velionio požiūris į Lietuvos profesinių sąjungų veiklą nebuvo vienareikšmiškai pozityvus. Kaip koncerno "Achemos grupė" prezidentas geranoriškai bendradarbiavo ir palaikė jo vadovaujamoje sistemoje veikiančias profsąjungas.

Tačiau B.Lubys turėjo nemažų pretezijų bendrai profesinių sąjungų politikai , o pastaraisiais metais Velionis ypač aštriai kritikavo šalies profsąjungų lyderius dėl to, kad jie pasyvūs, kai reikia spręsti kai kuriuos visiems šalies žmonėms opius klausimus.

Pavyzdžiui, 2011 m. balandį Jonavoje įvykusiame susitikime su Chemijos pramonės darbuotojų profesinių sąjungų fedracijos aktyvu Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Bronislovas Lubys pareiškė, kad platesniu mastu profesinių sąjungų remti kol kas negalįs dėl kelių priežasčių. Viena jų - profesinių sąjungų neigiamas požiūris į Europos socialinėje chartijoje deklaruojamo darbdavių streiko (lokauto) įteisinimą Lietuvos darbo kodekse.

Didžiausias B.Lubio priekaištas profesinėms sąjungoms: pastarosios “alergiškai priešinasi“ Europoje egzistuojančiai formulei „darbo taryba“. Jų  veiklos ribojimas Lietuvos įstatymuose esanti rimta kliūtis, trukdanti jam glaudžiau bendradarbiauti su profsąjungomis.

. „Aš nematau profsąjungų Lietuvoje, kurios rūpintųsi savo darbuotojais. Pramonininkus stebina absoliuti profsąjungų lyderių impotencija,“ - tada kalbėjo  B.Lubys.

(JS)

B.Lubys 2011 m. balandį Vilniuje įvykusiame susitikime su Chemijos pramonės darbuotojų profesinių sąjungų fedracijos aktyvu (PN archyvo nuotrauka)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-11-01 13:55:21Pareigūnė
Sako apie mirusį arba gerai, arba nieko...
Mes nežinome, kokias B. Lubys turėjo galimybes tokiems turtams susikrauti, bet jei dauguma darbuotojų džiaugiasi darbo sąlygomis ir dar, jei verslas liko Lietuvoje, tai daug ką reiškia. Manau, kad mažai tokių lietuvių - verslininkų Lietuva turi.
2011-10-31 11:22:24Juzė
Net ir tokio liūdno įvykio pono B.Lubio artimiesiems ir bendražygiams akivaizdoje nereiktų perdėti jo "nuoelnų" profsąjungoms.
Kaip sako - "būkim biedni, bet teisingi". To linkiu ponui Kvederavičiui ir jo aplinkai LPSK !
2011-10-28 10:54:49Raimondas
Užmirštate vieną dalyką: visa tai ką atseit "duoda" darbdavys yra jūsų pačių uždirbta. Kalbėti reikia apie tai, kaip yra dalinamasi kartu sukurtu pelnu. Vienur tai daroma geranoriškai, kitur be kovos nepavyksta išmušti nieko. O po to darbdavys giriasi koks jis geras ir kaip myli savo darbuotojus.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai