2020 m. birželio 2 d. antradienis - 4:17
   

LAIKRAŠČIO „LIETUVOS PROFSĄJUGOS“ LIKIMU NUO ŠIOL DISPONUOJA LPSK VADOVAS A.ČERNIAUSKAS

«
2011 10 06

Kaip PN jau pranešė, spalio 5 d. įvykusiame VšĮ „Profesinių sąjungų leidykla“ dalininkų  susirinkime (jį vedė VšĮ administratorė Janina Matuizienė)  atsistatydino „Lietuvos profsąjungų“ vyriausioji redaktorė Ramunė Motiejūnaitė - Pekkinen.

Priežastis - ne tik VšĮ nemokumas, bet ir „tradicinis" daugelio  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) šakinių organizacijų abejingumas laikraščio leidimui, nebe pirmi metai tebesitęsianti susiskaldžiusių profsąjungų kova dėl įtakos redakcijai.

PN  žiniomis,  LPSK pirmininko Artūro Černiausko "blokadą“, atvedusią VšĮ į finansinį bankrotą, "Lietuvos profsąjungų" redakcija ypač pajuto  po to, kai 2011 m. pradžioje LPSK valdybos narė Loreta Soščekienė subūrė LPSK pirmininko palaikomą iniciatyvinę grupę, siekiančią laikraštį padaryti tik LPSK viešųjų ryšių organu.

Tokią galimybę LPSK valdyba dabar įgijo: VšĮ dalininkų balsų dauguma buvo  priimtas nutarimas teisę leisti laikraštį „Lietuvos profsąjungos" perduoti LPSK.

PN  primena, kad dėl pokyčių laikraščio leidyboje tinklalapio „Profsąjungų naujienos“ (www.lprofsajungos.lt) statusas nepasikeitė, - PN ir toliau veikia kaip savarankiškas  bei nepriklausomas internetinės žiniasklaidos tinklalapis.

 

„LIETUVOS PROFSĄJUNGŲ“ VYRIAUSIOSIOS REDAKTORĖS RAMUNĖS MOTIEJŪNAITĖS-PEKKINEN ATSISTATYDINIMO PAREIŠKIMAS VŠĮ „PROFESINIŲ SĄJUNGŲ LEIDYKLA“ DALININKŲ SUSIRINKIME 2011 M. SPALIO 5 D.:

 

Maždaug prieš dvejus metus, kai mes su redaktoriumi (buvusiu LP vyriausiuoju redaktoriumi J.Stepšiu - PN pastaba) atsistatydinome, naujoji leidyklos vadovė (LPSK generalinė sekretorė Janina Matuizienė - PN pastaba) paprašė mus ir toliau leisti laikraštį. Mes sutikome, tiesa, laikinai, o redaktorius - su sąlyga, jog nebebus vyriausiuoju, tad "vyriausiąja" tapau aš. Na, laikinumas kiek užsitęsė, todėl dar ir dėl to jau laikas trauktis.

 

Gaila, kad visų rūšių krizė, krečianti pasaulį, palietė ir profesines sąjungas.

 

Gaila, kad pats laikraštis  rūpi tik nedaugeliui profsąjungų, ir jos stengėsi kaip išgalėjo.

 

Pastebėjau, kad daugeliu atveju „Lietuvos profsąjungos“ tapo tiesiog įrankiu įvarių rūšių profsąjungų lyderių tarpusavio kovose: dėl įtakos, dėl ramybės,  pagaliau – "iš principo".

 

Laikraščio turinio - bent jau viešai - seniai niekas nebeaptarinėja. Į mano klausimą, kas konkrečiai laikraštyje yra blogai, kad ištisos šakinės organizacijos jo neprenumeruoja, niekas taip ir nesugebėjo atsakyti. Man leidžiama suprasti, kad aš su tuo nesusijusi, nors tie, kas domisi, žino, jog viską, nuo numerio sumanymo iki išpildymo, padarau pati (o ne kieno nors įtakoje).

 

Gaila, kad iš vienos organizacijos žynybinio leidinio, buvusio vyriausiojo „Vagos“ leidyklos redaktoriaus Juozo Stepšio dėka tapusio bent kiek laisvesniu, bendrus profsąjunginius principus propaguojančiu laikraščiu, jis vėl, panašu, grįžta į vieno savininko rankas. Bet -  kaip jau esu sakiusi - jeigu tai vienintelė išeitis „Lietuvos profsąjungoms“ išgyventi, - tegu būna taip (Juk dauguma žiniasklaidos priemonių šiais laikais sutelkiama  vienose rankose, - taip lengviau manipuliuoti informacija).

 

 Lieka tik tikėtis, kad šalia kursis nepriklausoma, kokybiška žurnalistika.

 

O aš esu dėkinga už kiekvieną beveik septynerių metų minutę, kurią praleidau laikraštyje. Sakau "laikraštyje"  nes taip ir buvo, t.y. aš jame gyvenau. Redaktoriui, kuris visada sugebėjo išlikti laisvas ir dėl to daug kam nepatiko, apskritai trūksta žodžių padėkoti, bet tai jau tik mūsų abiejų reikalas.

 

Dėkoju tiems (tiksliau toms, jos žino apie ką aš kalbu), kurie mane, suprantama - ir laikraštį, palaikė, kad ir  kas atsitikų.

 

Manau, kad užsimezgusios draugystės nenutrūks, galėsim ir toliau bendrauti ir bendradarbiauti, juolab kad ir toliau ketinu gyventi nenutoldama nuo žurnalistikos.

 

Laikraščiui, jei tikrai pavyks atgaivinti jo leidybą, linkiu kuo geriausios kloties.

 

Jums linkiu išgelbėti profesinių sąjungų judėjimą arba tai, kas iš jo liko, ir „užvesti“ jį naujam gyvenimui.

 

Post Scriptum dar tikiuosi,  kad kuo greičiau atgausiu ir kelių mėnesių man priklausantį atlyginimą, - manau, kad tai dalininkų garbės reikalas.

 

Ačiū už dėmesį.

 

2011 10 05

 

PN primena, kad iki tol buvęs Všį administratorius ir laikarščio vyr. redaktorius  kartu su redaktoriaus pavaduotoja R.Motiejūnaite- Pekkinen po to, kai A. Černiauskas LPSK valdybos posėdyje išsakė triuškinamą redakcijos veiklos vertinimą, 2009 m. rugsėjo 8 d. atsistatydino, o VšĮ administratorės postą perėmė LPSK generalinė sekretorė J.Matuizienė. 

(Juozas Steponas)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-10-11 08:30:02eiliniam
Gerb. eilini, tamstos kritika galbūt pagrįsta apskritai, bet ji netinka šiam konkrečiam atvejui, t.y. spalio 7 d. piketui V.Kudirkos aikštėje.
Jei tamsta atidžiai skaitytumei PN ir jos publikacijas Faceboock (reikia paspausti tinklalapio dešinėje apačioje Faceboock nuorodas), tai tamsta perskaitytum objektyvų PN paskelbtą pranešimą, o ne specialiai tendencingos (kaip žinoma, Kapitalui pataikaujančios) žiniasklaidos informaciją.
Beje, V.Kudirkos aikštėje rinkosi trijų centrų atstovai (nebuvo planuota masinės akcijos, nei mitingo), kad pakalbėtų su žurnalistais, paskui specialiais atvirais autobusais išvyktų po miestą, kas ir buvo padaryta.
Faceboock'e PN paskelbė pluoštą nuotraukų ir pranešimą, jog susirinko apie 200 profsąjungų atstovų - taigi ne "kelios dešimtys". Taigi skaitykite irkomentuokite šį pranešimą:
Spalio 7 d, penktadienį, pradėjęs dulksnoti lietus liovėsi, ir Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje būriavosi Koordinaciniam centrui – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos darbo federacijos ir LPS „Solidarumas“ - trijų spalvų profsąjungininkų grupės. Vyko piketas Tarptautinės oraus darbo dienos proga. Į starto renginio starto vietą prieš Vyriausybės būstinę susirinko apie 200 žmonių, tarp jų geras būrys žurnalistų. Pirmiausia jie apspito LPSK vicepirmininką A.Kvedaravičių, kuris aiškino šios šventės tradiciją ir prasmę ir kritikavo Trišalės tarybos susitarimo projektą. Dar spaudos konferencijoje, skirtoje šiam renginiui, A.Kvedaravičius pareiškė, kad lapkritį gali įvykti Graikijos tipo protesto akcija.
Pasikalbėjus su žurnalistais po miestą dviem autobusais važinėjo „Solidarumo“ propagandistų brigada.
2011-10-10 23:41:55eilinis
"Minint oraus darbo dieną prie vyriausybės į protesto akciją susirinko kelios dešimtys profesinių sąjungų atstovų" Štai tau boba ir devintinės!!! Tai kur, tie save vadinantys Nacionaliniais centrais, padėjo savo narius? Kodėl susirinko tik kelios dešimtys? O ne kelios dešimtys tūkstančių? Štai Juknis ruošia akciją, tai kiekvienai profesinei sąjungai išsiuntinėjo kvietimus iš anksto. O ko bijo tie Vyriausybės numylėti centrai? Trūksta žodžių. Net žadą užtraukia kai pagalvoji apie LPSK, Solidarumą...
2011-10-10 19:15:19Makliovija
Žinote, gyvenime viskas daug paprasčiau. Visi mirsim ir mirties akivaizdoje mums visiems bus giliai p....ui, kas ką kada apie ką sakė. Būsime atskaitingi tik savo sąžeinei. Vivat!
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai