2020 m. birželio 2 d. antradienis - 3:58
   

PRIE PREZIDENTŪROS VEIKĖ VERGŲ TURGUS

«
2011 07 27

Liepos 27 d. Vilniuje, prie Prezidentūros surengtas pirmasis vergų turgus. Šia akcija iniciatoriai Naujoji kairė 95 kartu su kai kuriomis Lietuvoje veikiančios profesinėmis sąjungomis siekė atkreipti Prezidentės bei aukštų politikų dėmesį į žmonių išnaudojimo ir vergiško darbo problemas.

 

Atidarydama turgų NK95 aktyvistė Jolanta Bielskienė sakė, jog šia akcija palaikomi „Švyturio-Utenos alaus“ darbuotojai, kuriems teismas draudžia streikuoti, prisimenamos vergiškomis sąlygomis dirbančios „Lelijos“ siuvėjos bei visi už apgailėtinus atlyginimus dirbantys Lietuvos žmonės.

 

Improvizuotoje akcijoje aktorė Laima Trainavičienė kvietė nusipirkti vergų: maisto pramonės darbuotojų, siuvėjų, prekybos centrų kasininkų, ugniagesių, policininkų ir medikų bei kontrabandinių degalų.

 

Po akcijos piketo dalyviai šalies Prezidentei perdavė kreipimąsi ir parengtą specialių žodynėlį.

 

Ji raginama prisiminti tokius užmirštus terminus kaip „išnaudojimas“, „vergovė“, „kolektyvinės

derybos“, „geltonos profsąjungos“, „gerovės valstybė“, „streikas“, „socialiai atsakingas verslas“.

 

„Turguje“ aktyviai dalyvavo Maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė ir jos komanda, socialinę darbuotoją „pardavinėjo“ Švietimo ri mokslo profsąjungų federacijos primininko pavaduotojas Romas Turonis, „Norfos“ ir „Lelijos“ „vergus“ pardavinėjo Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga (pirmininkė Irina Judina), pareigūnais „prekiavo“ Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (pirmininkas Vytautas Bakas), medikų bėdas pristatė Medikų profesinės sąjungos pirmininkė Aldona Kavaliauskaitė.

 

Akcijos palaikyti atėjo ir Seimo nariai Vytenis Andriukaitis ir Algirdas Sysas.

 

Ž. PN videoreportažą,

 

PN inf.

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-07-28 16:18:16Makliovija
Superinė idėja! Nors ir nebuvau, bet iš kelių reportažų matyti, kad renginys pavyko. Geras materiolas policajų apsuptoms eitynėms ir nusibodusiems mitingams pakeisti. O p(r)ezidentė tuo metu tikriausiai dirbo su dokumentais, nors galvą guldau, kad akcijos dalyvių įteikto dokumento ji ir akyse nematys. Ką reiškia visuomenės dalies surašyti pamastymai, juk svarbiausi popieriai vadinami įstatymais, įsakymas ir nutarimais...
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai