2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 1:40
   

PELNAI AUGA, ATLYGINIMAI DĖL INFLIACIJOS MAŽĖJA

«
2011 06 13

Birželio 13 d. UAB „Švyturys-Utenos alus“ vadovams bus pranešti prieš kelias dienas įvykusio slapto balsavimo dėl streiko rezultatai. Bendrovės alaus gamybos padaliniuose – Utenoje ir Klaipėdoje nubalsuota už streiką, - praneša Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LMP).

 

LMP Klaipėdos regiono koordinatorius Raimondas Tamošauskas sako, jog streiko data pirmiausia bus pranešta darbdaviams, o streikuoti ketinama iki tol, kol bus patenkintas profsąjungų reikalavimas indeksuoti darbuotojų atlyginimus pagal infliacijos rodiklius.

 

Toks įsipareigojimas  yra numatytas kolektyvinėje sutartyje, tačiau administracija atsisakė apie tai diskutuoti. Tada buvo sudaryta taikinimo komisija, kurią sudaro darbdavio ir darbuotojų atstovai, tačiau jos veikla baigėsi gegužės 31 d. nesutarimų protokolu.

 

„Mūsų žemutinės ribos (kiek procentų kelti algas – red.) buvo įvardintos, bet jie (administracija – red.) su tuo nesutiko, iš pradžių net kalbėtis apie tai nenorėjo. O vėliau jų kontrapasiūlymas buvo dešimt kartų mažesnis už mūsų pirminius reikalavimus ir pateiktas paskutinę taikinimo komisijos darbo dieną“, - pasakoja R.Tamošauskas.


Jo teigimu, pagrindinis bendrovės vadovų argumentas, dėl ko nesutinkama kelti algų, esą bloga Lietuvos ekonominė padėtis: „Kai mes sakome, kad Skandinavijoje, kur yra pagrindinė įmonė (Danijos bendrovė „Carslberg“ – red.), darbuotojai uždirba septynis kartus daugiau, tai mums sako, kad lygiuotis į Skandinaviją nevalia, reikia žiūrėti į tas šalis, kur blogiau“.

 

Tuo tarpu bendrovės Lietuvoje situacija yra gera, „šiais metais išsimokėjo 100 mln. didvidendų, o prašoma tik 1 proc. nuo tos sumos palikti darbuotojams“, - darbdavių pozicijos nesupranta profsąjungininkas.

 

Analogiška situacija didžiausioje alaus darykloje buvo susiklosčiusi prieš trejus metus, tačiau tada streikas nebuvo pradėtas.

 

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos metinės ataskaitinės konferencijos, įvykusios birželio 10 d., delegatai vieningai išreiškė palaikymą UAB „Švyturys - Utenos alus“ alaus gamybos padalinio darbuotojų streikui. 

 

lprofsajungos.lt Facebook'e

RMP

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-06-13 22:13:59kalnas
jūs laimėsite,geros kloties.
2011-06-13 21:21:09Palinkejimas
Stiprybes, zemaiciai
2011-06-13 20:26:35Pagiežingas
Linkiu sėkmės.Bet labiausiai linkiu surengti teisėtą visais kantais streiką,tuomet neabejotinai laimėsite.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai