2020 m. birželio 2 d. antradienis - 4:09
   

MITINGAS ĮVYKO

«
2011 03 19
Planuota kovo 19 d. protesto akcija praėjo be incidentų. Apie 2 tūkst. žmonių nuo Seimo, iš visų pusių lydimi policininkų, kaip ir planuota, Gedimino prospektu nukeliavo prie Vyriausybės rūmų, kur įvyko mitingas. Eisenos priekyje buvo nešamas plakatas su užrašu „Alkanas žmogus – žvėris, alkanas vargšas – revoliucionierius“, žmonės lydėjo būgnininkai.

 

Spalvingoje minioje matėsi plakatai, kuriuose buvo reikalaujama grąžinti nusavintas pensijas, stabdyti emigraciją, skurdą, mokėti padorias algas, įvesti progresinius mokesčius, mažinti komunalinių paslaugų kainas. Mokytojai reikalavo sustabdyti švietimo sistemos naikinimą, chemikai – 5 metais išleisti anksčiau į pensiją dirbusiuosius kenksmingoje aplinkoje, policininkai klausė Premjero už kiek ir kam šis pardavė viešosios policijos rinktinę „Vytis“.

 

Mitingą jo vedėjas pradėjo Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu „Ašara Dievo aky“. Po savo pasisakymų „Solidarumo“, Darbo federacijos ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovai Aldona Jašinskienė, Vydas Puskepalis ir Artūras Černiauskas į Vyriausybės rūmus nunešė reikalavimus, kuriems pritarimą garsiai išreiškė susirinkusieji.

 

Vėliau kalbėjo Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Maistininkų profesinės sąjungos atstovas Raimondas Tamošauskas, „Solidarumo“ atstovė Kristina Krupavičienė, Švietimo profsąjungos atstovė Virginija Apanavičienė, Pensininkų sąjūdžio pirmininkas Jonas Burdulis, profsąjungininkai iš Druskininkų, Ukmergės.

 

Politikai taip pat galėjo pasisakyti. Kalbėjo socialdemokratas Seimo narys Algirdas Sysas, Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas, Tautos ateities forumo vadovas Algimantas Matulevičius,  Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris, beje, pakvietė visus gegužės 1 d. 12 val. ateiti prie Seimo ir „mesti lauk Kubilių“. Seimo narė Donalda Mieželytė iš Krikščionių partijos frakcijos, taip pat raginusi Premjerą atsistatydinti, po ugningos kalbos dar sudainavo ir dainą.

 

Mitingas baigėsi po geros valandos, nors norinčiųjų kalbėti dar buvo. Keli pakalbinti iš kitų regionų atvykę profsąjungininkai sakė, jog į prieš mėnesį rengtą mitingą, kuris neįvyko dėl poeto J.Marcinkevičiaus laidotuvių, protetsuojančiųjų būtų atvykę daugiau. Dabar esą žmonių entuziazmas kiek "nuvėsęs".

 

Rima Milda Poškė

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-03-24 10:42:29Makliovija
o gal Bružas su Dambrausku iš viso nenorėjo kalbėti?
O dėl 6 darbo valandų tai tamsta paslydai :) Kodėl negalima reikalauti darbuotojams geresnių darbo sąlygų? Ar tik todėl, kad taip niekur nėra? Jeigu tokiu principu vadovausimės, tai tuomet nesunku bus įvesti 10 val. darbo dieną, nes esu tikra, kad kurioj nors besivystančioj šaly tokia praktika yra.
Taip kad tamstos argumentai niekiniai ir nervus geriau pasitikrink pats (pati).
2011-03-23 12:21:33Makliovijos kritikui
Klausyk, tu, nepraustaburni, jau iš tavo pusiau raštingų komentarų matosi, kad A.Paleckiui kritikuoti per žemas tavo klynas.
Jeigu jau tada mokėjai skaityti tai gal prisimeni, kaip visuomenė vertino Mažeikių naftos prichvatizavimą - pats Justinas Marcinkevičius dalyvavo mitinge, kuriame nusikalstamas ir gėdingas šios Lietuvai (beje, Tarybų Lietuvai) priklausančios įmonės gėdingas atidavimas JAV avantiūristui Baumgarneriui buvo lyginamas su Ribentropo-Molotovo paktu. Tada Landsbergis net specialiai įstatymus keitė, kad tik pigiau Wiliamsui kainuotų šio giganto "pirkimas".
Prieš strateginių objektų, įskaitant ir geležinkelius, taip pat prieš ligoninių, mokyklų ir pan. nacionalinių opbjektų privatizaciją stoja visos veiksnios kitų šalių profsąjungos, jas remia socialistai ir komunistai. Paleckis teisus, reikalaudamas sugrąžinti Lietuvos žmonėms - nacionaliniam turtui (t.y. nacionalizuoti) prichvatizuotus objektus.
O kad Lietuvoje neturime tokių VEIKSNIŲ profsąjungų, kurios išdrįstų kelti panašius reikalavimus - tai pačių lietuvių problema.
2011-03-23 11:24:41Makliovijai
Tai kaip tau su nervais jei paleskis apie 6 valandų darbo dieną arba apie mažeikių naftos nacionalizavimą rėkia ir žmones atvirai balamūtina ? Gal pasaulio šalį gali nurodyti mums kvaileliams kur darbo diena 6 darbo valandos. Ir antra kieno čia mitingas partijų ar profsąjungų ir kokie čia įteikti politiniai ar socialiniai reikalavimai ? Bružas, dambrauskas kiti žinomi respublikos profsąjungiečiai žodžio negavo, bet donaldai savo šou programą kuri apskritai nieko bendro su profsąjungomis neturi durnavot leido. Negerai kai bijom kritinio žodžio ir klaidų netaisom.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai