2020 m. birželio 2 d. antradienis - 5:07
   

PROFSĄJUNGININKAMS RINKIMAI NEBUVO SĖKMINGI (PAPILDYTA)

«
2011 03 09

Šiais metais tarp išrinktųjų į savivaldybių tarybas kaip niekad mažai profsąjungininkų. Naujųjų tarybų sąrašuose PN rado penkis žinomus profsąjungų lyderius. Juos, jau ne pirmą kartą išrenkamus į savivaldybių tarybas, galima laikyti ilgamečiais vietos politikais.

 

Vienas iš jų, su Lietuvos liaudies partija į rinkimus ėjęs Visagino profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Rimantas Kumpis, taryboje darbuojasi jau trečią dešimtmetį. Šiuo metu einantis banko „Snoras“ Visagino skyriaus viršininko pareigas, jis į tuomet dar Sniečkaus, vėliau Visagino savivaldybės tarybą renkamas nuo 1984 m. 

 

Dar trys profsąjungininkai yra LSDP nariai ir rinkimus laimėjo būdami šios partijos sąrašuose.

 

AB „Snaigė“ profesinės sąjungos pirmininkas Henrikas Šivokas Alytaus miesto taryboje LSDP frakcijoje tęs dar 2000 m. prasidėjusią savo kaip tarybos nario veiklą. Beje, šiemet jį alytiškiai iš 10 vietos sąraše „pakėlė“ į ketvirtą.

 

Antrąją kadenciją Elektrėnų savivaldybėje darbuosis Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius. Elektrėnų „Ąžuolyno“ mokyklos istorijos mokytojas LSDPS sąraše buvo ir po rinkimų liko trečias.

 

Dar vienas ilgametis, nuo 2000 m., savivaldos politikas – Vilniaus rajono žemės ūkio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Garelčikovas. Seimo nario Stanislovo Giedraičio padėjėjas-sekretorius LSDP sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu, po reitingavimo jam teko antroji vieta. 

 

Liberalų ir centro sąjungos sąrašuose į Elektrėnų m. tarybą išrinktas ir Energetikų profesinės sąjungos tarybos narys Gediminas Krikščiūnas, UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis" darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas. Į Elektrėnų miesto tarybą G.Krikščiūnas renkamas nuo 2007 metų.

 

PN žiniomis, šiemet į vietos tarybas kandidatavo nemažai profsąjungininkų, tačiau tikslių duomenų nėra. Yra žinoma, jog Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija į LSDP sąrašą Vilniaus  mieste delegavo Lietuvos radioelektronikos pramonės profsąjungų organizacijų vadovą Janušą Lebedevą (Nr. 10) ir Vilniaus švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkę Rūtą Osipavičiūtę (Nr. 20).

Tačiau sostinėje socialdemokratai gavo tik penkis mandatus.

 

Nepasisiekė ir 2009 m. profesinės sąjungos „Sandrauga“ pagrindu įkurtai partijai „Profesinių sąjungų centras“. Rinkimams trijose savivaldybėse pateikusi sąrašus partija negavo nė vieno mandato.

 

Primename, jog 2007 m. rinkimuose į savivaldybių tarybas laimėjo dvigubai daugiau profesinių sąjungų atstovų. Vienas jų – Aurimas Frankas - net buvo tapęs Biržų rajono vicemeru.

Keturi rinkimų laimėtojai tąsyk balotiravosi LSDPS sąrašuose.  

PN inf.

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-03-10 08:43:05Rimtai
Įdomu, kodėl LSDP ir LPSK vertinimus taip smarkiai koregavo rinkėjai?
Lebedevą pasiūlė LPSK valdyba. Janušas - džentelmenas, per kovo 8 apibarsto moteris rožėmis ir gvazdikais, vadovauja klestinčiai profsąjungai (kuri gali net jam personalinį vairuotoją pasamdyti), apskritai - šviesulys profsąjungų padangėje. O štai - iš 10 vietos iki 22!
Osipavičiūtę į kandidates LPSK pasiūlė po to, kai ji valdybai pasisiūlė pati. Nors Rūta irgi šviesulys, žymi moteris. Istorijoje išliks faktas, kad siautėjant beprasmiškiems Jesino streikalms, Rūtelė tiesiai iš paties Kirkilo išsiderėjo didelį mokytojų atlyginimų pakėlimą.
Žodžiu, neatsitiktinai rinkėjai ją kilstelėjo net aukščiau nei buvo įrašę socdemai - iš 20 į 18-tą vietą...
Manytina, kad Rūtą pagerbė solidarios švietimo profsąjungų moterys.
O Janušą, deja, minusavo nors jis ir šviesulys bei džentelmenas.
2011-03-09 18:45:17Už Lebedevą
Balsavo 419 rinkeju ir nureitingavo is 10 vietos i 22.
palyginimui - pirma vieta atiteko Adomaviciui, kuris surinko 4736 balsus
2011-03-09 18:43:18Už Osipavičiūtę
Balsavo 581 rinkejas ir sureitingavo į 18 vietą iš 20
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai