2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 1:01
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: sausio 16

RENGTI MITINGĄ SAUSIO 16 D. TEISMAS LEIDO PASKUTINĘ MINUTĘ

«
2011 01 17

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) sausio 12 d. pranešė, jog leidimo sausio 16 d. rengti eitynes ir mitingą prie Vyriausybės negavo, todėl atsisako nuo minties tą dieną rengti bet kokią protesto akciją.

 

Tačiau sausio 17 d. LPSK išplatino informaciją „Ar įmanoma per dieną surengti mitingą“, kurioje teigiama, jog sausio 14 d. Vilniaus miesto I apylinkės teismas įpareigojo savivaldybę „išduoti susirinkimo organizatoriui pažymėjimą dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos“.

Minėtam teismui LPSK apskundė miesto savivaldybės sprendimą, kuriuo neleidžiama sausio 16 d. rengti jokių akcijų miesto centre.

 

„Pasirodo, nesuteikdama leidimo mitinguoti „Vilniaus miesto savivaldybė, vadovavosi realiai nepagrįstais duomenimis apie tai, kad rengiant mitingą organizatorių nurodytoje vietoje, gali būti pažeistas valstybės ar visuomenės saugumas“, o kaip motyvą pateikė vieno informacijos portalo komentarus, kad gali pasikartoti 2009-ųjų sausio 16 dienos įvykiai. 

 

Teismo išvada: „įrodymų, jog gali pasikartoti 2009-01-16 įvykiai nėra, todėl šis motyvas nelaikytinas teisingu ir atitinkančiu proporcingumo principo reikalavimus atsisakant išduoti Pažymėjimą“. Sprendimą teismas leidžia vykdyti skubiai.

 

Taigi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija leista surengti mitingą iki renginio likus daugiau nei parai“, - praneša Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

 

Tuo tarpu sausio 16 d. prie Seimo piketavo Socialistinio liaudies fronto ir Tautos ateities forumo atstovai, kurie protestavo prieš „represinę policinę valstybę“. O Lietuvos anarchistai, nuo Katedros iki Seimo nešę plakatą „Drausti draudžiama“, reiškė protestą prieš draudimus rengti mitingus. Nepriklausomybės aikštėje jie išskleidė plakatą su užrašu  „2009 01 16 čia buvo šaudoma į žmones“.  

 

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-01-23 08:12:30evaldas
o ką daro ta LPSK vadovybė? mitingo atveju tik vaidino, kad dirba. na ir gavo valdžios aplodismentų. Žmonės čia prie ko.? Kas norėjo prie seimo atėjo. Nepabijojo policijos spaudimo. O LPSK vadovybė iš tikro nusipelnė tiek valdžios, tiek žmonių paniekos. Tegul pabando įtraukt leidimo mitibnguot išdavimą į kokį nors "nacionalinį susitarimą". Vis vien susirinkimų teisė - yra konstitucijoj ir tik leidimų prašytojai patys abejoja šia teise.
2011-01-22 11:43:41Tenykštis
Didesnio pasityčiojimo, kurį demonstruoja Lietuvos valdžia, kaip sausio 19d. gauti leidimą organizuoti mitingą sausio 16d. dar nebuvo! Bet ką čia tas leidimas! Juk arogancijos viršūnė, kaip elgiamasi su savo šalies piliečiais pasirodė jau po paskutiniųjų Seimo rinkimų! Žmonės tai mato ir supranta. O komentatoriai , visaip juodinantys LPSK ir jos vadovybę tik parodo komentarų autorių žmogiškumo žemą lygį. Ką bedarytų LPSK vadovybė šitiems žmonėms niekada neįtiks
2011-01-19 20:59:58LPSK
Oficialus raštas gautas 2011m. sausio 19 dieną, bet juo organizatoriai vis vien įpareigojami laikytis Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymo bei Tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimų.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija prašo Vilniaus miesto savivaldybės pasidalinti patirtimi, kaip įmanoma atgaline data surengti renginį ir laikytis nurodymų susijusių su jo organizavimu?
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai