2020 m. rugsėjo 26 d. šeštadienis - 2:59
   

LPSK SAUSIO 16 D. ŽMONIŲ Į GATVES NEKVIES (PAPILDYTA)

«
2011 01 13

Sausio 12 d. posėdžiavusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdyba galutinai nutarė sausio 16 d. nerengti jokių akcijų bei išplatinti pareiškimą. Juo atsiribojama nuo įvairių judėjimų, kurie šiomis dienomis organizuotų bet kokius viešus protestus.

 

Vilniaus apylinkės teismas sausio 11 d. LPSK grąžino papildyti ieškinį, kuriuo apskųstas Vilniaus savivaldybės sprendimas neleisti rengti mitingo sausio 16 d. prie Vyriausybės ar Seimo. Kitą dieną patikslintas ieškinys vėl įteiktas teismui, tačiau jau aišku, kad iki numatytos datos nepavyks gauti jokio tesimo sprendimo.

 

LPSK mitingo idėjos vis dėlto neatsisako, jis bus rengiamas vasario arba kovo mėnesį.

 

Valdybos nariai taip pat piktinosi Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sausio 12 d. pasisakymais, kuriais ji esą viešai apšmeižusi profesines sąjungas.

 

Tuo tarpu sausio 13 d., kai prie Seimo iškilmingai bus pakeliama Lietuvos vėliava, piketuos Albinos Kavaliauskaitės vadovaujamos Lietuvos medikų profesinės sąjungos atstovės. Ši profesinė sąjunga kartu su dar penkiomis nepriklausomimis profesinėmis sąjungomis paviešino pareiškimą, kuriuo protestuojama prieš antikonstitucinius valdžios, pamynusios profesinių sąjungų teises, veiksmus.

 

Publikuojame LPSK valdybos pareiškimą:

 

PROFESINĖS SĄJUNGOS NEPROVOKUOS NESTABILUMO ŠALYJE

 

Gindama darbuotojų teises ir atstovaudama jų interesams, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę leidimo surengti taikias eitynes ir mitingą Vilniuje, prie LR Vyriausybės 2011m. sausio 16 d., tačiau leidimo negavo. Nenorėdama provokuoti jėgų, kurios suinteresuotos nestabilumu šalyje, nutarė nesankcionuoto mitingo nerengti.
LPSK nuomone, dabartinė valdžios politika neatitinka sausio 13-osios idealų ir vertybių, todėl yra keistina.
Konstatuojame, jog Lietuvos darbuotojai nėra atsakingi, kad:
-          žemiau skurdo ribos gyvena kas penktas Lietuvos gyventojas;
-          dirbantys ir gaunantys minimalų atlyginimą, negali išlaikyti savo šeimų ir pretenduoja į socialines pašalpas;
-          per 20 metų iš Lietuvos emigravo beveik pusė milijono gyventojų;
-          šalyje daugiau nei 300 000 tūkst. bedarbių;
-          sumažintos pensijos, bedarbio ir ligos pašalpos;
-          politinės partijos 20 metų buvo suinteresuotos darbo judėjimo skaldymu Lietuvoje.
Valdžia turi pagaliau suvokti, kad Lietuvos piliečiai nepatenkinti vykdoma socialine–ekonomine politika ir kad reikia ieškoti ne tik verslui, bet ir visiems žmonėms palankių sprendimų, garantuojančių tinkamą pragyvenimo lygį sąžiningai dirbančiam žmogui.
Taikius mitingus valdžia draudžia pažeisdama LR Konstituciją ir profesinių sąjungų teises, todėl apie tokius sprendimus informuotos Pasaulio ir Europos tarptautinės organizacijos.
Darbuotojų interesus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gins visomis teisėtomis priemonėmis.
Atsiribojame nuo bet kokių galimų frontų ar judėjimų provokacijų ar incidentų.

 

Pareiškimo tekstas lprofsajungos.lt neredaguotas

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-01-17 18:42:32evaldas
kas iš to? 10 pirminių pasielgusių taip kaip mers ir suėjusių prie seimo iš skirtingų vietų padarytų neprastą mitingą ir be viso to LPSK vadukų marazmo: nuolankaus prašymo leisti, paskui "bylinėjimosi" , tuščio pirsnojimo, kad guminės kulkos mūsų nesustabdys ir realaus nieko nedarymo. Ta mūsų eisena tą aiškiai parodė. ką daryt su tais LPSK vadais kurie tinka tik Kubiliui į gerą vietą... spręsti nariams.
2011-01-17 13:53:18ppp
Butu gerai kad tu net ne sankcianotu mitingu datos ir laikas butu skelbimas kur nors internete kokioj nors sveteinei nes ilgai buna reik ieskot informacijos kada atvikt palaikt kakia nors partija ar profsajungas mitinge kada tik budamas partijoj ar profsajungoi busi informotas del laiko ar lapeli gatvei gausi
2011-01-17 13:50:33Nu, Evaldai?
Ir kas iš to, kad padalinot žmonėms lapelius?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai