2020 m. liepos 6 d. pirmadienis - 6:31
   

SAUSIO 13 D. PRIE SEIMO - PROTESTO AKCIJA

«
2011 01 11

Sausio 7 d. susirinkę nepriklausomų šakinių profesinių sąjungų lyderiai priėmė pareiškimą „Dėl žmonių teisių ir laisvių varžymo“ ir nusprendė sausio 13 d. surengti piketą prie Seimo.

 

Pareiškime reikalaujama nutraukti profesinių sąjungų aktyvistų persekiojimą, įstatymu nustatyti nuolatines susirinkimų vietas reprezentatyviose didžiausių Lietuvos miestų vietose, užtikrinti, kad realiai pardėtų veikti Baudžiamojo kodekso straipsnis „Dėl trukdymo profesinių sąjungų veiklai“, kad būtų apibendrinta teismų praktika darbo santykių bylose. Taip pat profsąjungos reikalauja susitikimo su generaliniu prokuroru.

 

Pareiškimas adresuojamas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Seimo pirmininkei Irenai Degutienei, generaliniam prokurorui Dariui Valiui, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentui Ričardui Malinauskui, Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininkui Gintarui Kryževičiui, Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo pirmininkui Ričardui Piličiauskui.

 

„Mums nepriimtina kad šalis tapo policine valstybe, iš esmės žmonės neturi galimybių susirinkimuose ginti savo teisių, ekonominių, socialinių interesų. Valdžia vykdo visuomenę skaldančią politiką, neleistinai kišasi į profesinių sąjungų veiklą“, - teigia parnešimo autoriai bei vardija pavyzdžius, kai buvo persekiojami profesinių sąjungų lyderiai, o tyrimai dėl to iki šiol yra vilkinami arba apskritai netiriami:

 

„2004 metais buvo susidorota su Mažeikių miškų urėdijos profesinės sąjungos pirmininku, urėdas trukdė profesinės sąjungos veiklai, pats iniciavo naujo, jam palankaus pirmininko rinkimus. Buvo kreiptasi į Mažeikių rajono apylinkės prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo atlikimo pagal BK 177 str.  Prašymas netirtas.

 

2009 metais buvo panaikintas maisto gaminimo padalinys VšĮ „Joniškio rajono ligoninė“ tik dėl to, kad šiam padaliniui vadovavo profesinės sąjungos pirmininkė Laima Čekanauskienė, naujas darbdavys atsisakė pripažinti darbo santykių tęstinumą. Joniškio rajono apylinkės prokuratūra, į kurią buvo kreiptas,i iki šiol jokio atsakymo nepateikė.

 

2010 metų gegužės mėnesį buvo „susidorota“  su Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininke, VšĮ „Karoliniškių poliklinika“ profesinės sąjungos pirmininke Albina Kavaliauskaite.

 

2009 m. rugpjūčio 24 d. iš UAB „Eiginta“ buvo atleista Jungtinės profesinės sąjungos aktyvistė Jolita Gaigalienė. Bylos tyrimas dėl neteisėto atleidimo iš darbo  vilkinamas visų instancijų teismuose.

 

2008-2010 m. laikotarpiu dėl veiklos profesinėje sąjungoje buvo atleistas iš darbo  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas, net kelerius metus dėl aktyvios veiklos ginant pareigūnų interesus buvo persekiota ir vėliau perkelta į kitą įstaigą Lietuvos policijos profesinės sąjungos tarybos narė Roma Katinienė. Tas pats nutiko ir su Kėdainių policijos pareigūnu Sauliumi Sinickiu. Nė vienas iš šių įvykių nebuvo tiriamas.

 

Šiuo metu neleistinai persekiojami apie korupciją aukštuose teisėsaugos sluoksniuose prabilę aktyvūs pareigūnų bendruomenės profesinės sąjungos lyderiai – Kalvarijos policijos pareigūnai, tyrimas dėl jų vilkinamas“.

 

Pareiškimą Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vardu pasirašo pirmininkas Vytautas Bakas, Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos – pirmininkas Aleksas Bružas, Jungtinės profesinės sąjungos – pirmininko Arvydas Dambrauskas, Lietuvos kultūros darbuotojų sąjungos – pirmininkas Juozas Rimkus, Lietuvos medikų profesinė sąjungos – pirmininkė Albina Kavaliauskaitė, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos – pirmininko Tomo Vaitkunsko.

 

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2011-01-12 20:36:44Skaldymas
O kas iš profsąjungų vadų nesistengia nukonkuruot ar suniekint kitus? Be to, ar galima būti kartu su tokiais prisitaikėliais, kurie drąsūs gruody ir dreba sausy, net protesto pareiškimo nepaskelbia, kai pradeda grasint kokia konservų Degutienė? Nereikia stebėtis, kad dabar labiausiai dreba tie vadai, kurie sovietmečiu buvo CK inspektoriai ar instruktoriai ar partsekretoriai. LPSK jų tiesiog knibžda, tai ir patriotinio pamaldumo ten daugiau. Čia tas pats kaip ir su socdemais, pasiūliusiems švęsti KūčiaS ir balsavusiems už įstatymą, apribojantį konstitucines žmogaus teises turėti ir viešai reikšti savo nuomonę (pagal kurį dabar pasodins Paleckį).
Nėra kuo kvėpuoti nei profsąjungose, nei Lietuvoje!
2011-01-12 18:39:31Mastykim
Skaldyk ir valdyk. Taip veikiama jau 20 m. ir su profsąjungom tame tarpe.
2011-01-12 15:55:25buves sausio 16 dalyvis (ropask@res.lt)
Na taip mes pirmieji buvome atvyke su uniformomis i protesto demonstracija is Anyksciu PGT 11 pareigunu ir zygiavome Gedimino aikste, tai del ko paskui prasidejo nesusipratimai su vadovais, ir del to teko iseiti i pensija, tai jei butu ta vienybe ir dauguma butu nebijoje tai manau nebutu ir persiokiojimu , o tai del tu riausiu ir provokaciju , musu autobusas stovejo salia Neries krantines ir mes buvome tarpe tu kuriuos jus vadinate maistininkais ir mateme kaip Vidaus tarnybos kuopa saude i mus , esancius toje puseje, o kai kurie rofsajungos lyderiai tuo metu sedejo seime ir kazka derino, tai S.Dziautas kuris net bijojo imti veliava, o tai kad jis iki siol dirba tai manau jus visi suprantate, tai kurie vaziavo tai buvo maza dalis samoningu pareigunu , del kuriu paskui keite uniformos devejimo taisykles, Cerniauskas nieko ten nekiso, tik nera ten tarp pareigunu lyderio, kuris del idejos galetu aukotis, turiu mintyje protesto akcijas, o dabar tai nebuvo ir nebera vienybes, todel kad sie lyderiai yra valdzios atstovai amortizuoti nepasitenkinimo tarp pareigunu ir valdzios, o tai kad galima butu pasinaudoti esama padetimi savo naudai.
Tad rytoj uzdekite zvakutes su juodu kaspinu, nes visi jau esate paaukoti ant Seimo aukuro......
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai