2020 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis - 18:48
   

GEGUŽĖS PIRMOSIOS PAMINĖJIMAS VILNIUJE

«
2010 05 01

Ne šventė, bet ir ne protesto akcija, - taip Gegužės pirmosios paminėjimą Vilniuje apibūdino Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas.

 

Spalvingoje eitynių nuo Seimo iki Vyriausybės rūmų minioje buvo matyti Socialistinio liaudies  fronto, anarchistų, įvairių profesinių sąjungų, naujosios sąjungos ir Socialdemokratų partijos atributika.

 

Demonstraciją "įgarsino" pučiamųjų orkestro „Trimitas“ muzikantai ir šokėjos.

 

Trumpas mitingas pradėtas Lietuvos himnu. Kalbėjo LPSK, LPS „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos (LDF), Pagyvenusių žmonių asociacijos (PŽA), Socialdemokratų partijos vadovai.

 

Socialistinio liaudies fronto (SLF) atstovai bandė nutraukti mitingą taip protestuogdami prieš tai, kad jų atstovams neleista kalbėti.

 

Pirmasis kalbėjęs A.Černiauskas teigė, jog šią dieną laikyti švente netinka, nes mažėja žmonių pajamos, o kainos auga. Vis dėlto tai – solidarumo ir vienybės minėjimas.

 

„Solidarumo“ pirmininkė Aldona Jašinskienė sakė, kad dabar ne laikas aiškintis, „kas daugiau ar mažiau prisidirbo“, reikia visiems burtis į profsąjungas ir kovoti už savo teises.

 

LDF pirmininkas Vydas Puskepalis SLF žmones, skanduojančius „gėda“, bandė sugėdinti apeliuodamas į jų deklaruojamą vienybės siekį.

 

Pagyvenusių žmonių asociacijos  (PŽA)  prezidentė informavo, jog pradėtas teismų maratonas dėl sumažintų pensijų ir pareiškė, jog asociacija reikalauja pirmalaikių Seimo rinkimų. Ji išvardijo Seimo frakcijas, balsavusias prieš pensijų sumažinimą, ir pavardes parlamentarų, balsavusių už, „kad rinkėjai žinotų, už ką balsuoti kituose rinkimuose“.

 

Valdžios politiką kritikavo Alfonsas Bernotas  (PŽA), Transportininkų forumo lyderis Jonas Petraška bei Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas. Pastarasis bandė švelninti situaciją (susidariusią dėl SLF protestų) kviesdamas visus ne konfrontuoti, o kartu dirbti bendram tikslui.

 

Mitingui pasibaigus V.Kudirkos aikštėje liko SLF žmonės. Jų lyderis Algirdas Paleckis paaiškino, jog leidimą eitynėms ir mitingui gavo profesinės sąjungos ir Frontas.

 

Tačiau prie profesinių sąjungų prisijungus socialdemokratų partijai, šios atstovai neleido „frontininkams“ kalbėti nuo pakylos.

 

Eitynėse ir mitinge dalyvavo apie 2000 žmonių.

 

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2010-05-06 15:01:45to taip
... ir nepamiršti pasakyti vaikams, kad yra tokių žmonių, kurie visada niauzga, kad viskas blogai (kaip jūs)....kurie visada ir viskuo yra nepatenkinti, kad jie patys nieko nedaro, nes nieko ir nemoka - tik niauzgėti ir kritikuoti kitus, kaip jie blogai dirba....ir t.t., ir t.t.
2010-05-06 10:22:52taip
kur cia sukursi sazingas darbo vietas Lietuvoje ,kur tokios profsajungos,,,
mokyklose reikia pradeti mokytis vaikus teikiant pavyzdziu kokios neturi but profsajungos,,,tokios kokios yra Lietuvoje,,,,
2010-05-05 12:03:18to taip
Viskam yra ribos: dirbti, tai dirbti, bet ne vien darbu žmogus sotus. Kartais reikia ir pašvęsti, o jau Tarptautinę darbo dieną kaip ir garbė būtų kiekvienam dirbančiajam paminėti. Vargšės tos profsąjungos: jei ką nors daro - blogai, jei nieko nedaro - irgi blogai. O ką pats darai, kad atsirastų daugiau darbo vietų? Profsąjungos kaunasi už darbo žmogų, kad dabartiniai darbdaviai (gobšuoliai, saiko neturintys žmogystos) nepaverstų jūsų vergais, tai jums blogai. Amerikiečiai Čikagoje už 8 val. darbo dieną gyvybes paaukojo, o jūs čia ką pezat? Kiek žmogus gali dirbti? Viskam yra ribos: ir fizinės, ir protinės. Tad gal čia savo demagogijos nevarinėkit. Profsąjungos niekada nebuvo už lodorius, tinginius, girtuoklius ar panašaus plauko atmatas. Profsąjungos - už gerai, našiai, dirbantį žmogų, už sveikas ir saugias darbo sąlygas, už teisingą atlyginimą. Kas tau nepatinka? Kad profsąjungos neleidžia engti žmonių? Kad reikalauja socialinio teisingumo? O gal tau patinka dirbti dykai?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai