2020 m. vasario 20 d. ketvirtadienis - 1:36
   

DERYBOS AR TIK JŲ IMITACIJA?

«
2010 03 16

Vyriausybės sudarytų darbo grupių, kurios turės  pateikti pasiūlymus, kaip kovoti su nedarbu, veikla profesinių sąjungų atstovams kelia susirūpinimą. Nors grupėse ir vyksta diskusijos, derinamos pozicijos, tačiau susitikimų protokoluose arba jau net parengtuose pasiūlymų projektuose atsiranda „savarankiški“ punktai, o profsąjungų pasiūlymų juose beveik nelieka.

 

Visi trys Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) atstovai grupėse vienabalsiai tvirtino, jog tai kas vyksta darbo grupių posėdžiuose, o tiksliau – tarp jų, mažų mažiausiai keista. LPSK pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius, LPSK valdybos narė Gražina Gruzdienė, teisininkė Jolanta Cinaitienė teigė, jog darbo grupių nariai užverčiami kalnais popierių, o tai, kas aptariama, suderinama posėdžiuose, visiškai neatsispindi ministerijų parengtuose projektuose.

 

Darbo vietų išsaugojimo skatinimo grupės narys A.Kvedaravičius LPSK vadybos posėdyje kovo 15 d. sakė, jog susidarė nesuprantama situacija: darbo grupės suformuluotus pasiūlymus buvo ketinama dar sykį aptarti kitame posėdyje ir nors jo nebuvo, grupei vadovaujantis ūkio ministras Dainius Kreivys pateikė Vyriausybei neva aprobuotą pasiūlymų paketą. Tačiau jo, pasak A.Kvedaravičiaus, darbo grupė net nesvarstė. Maža to, šiame projekte nėra nė užuominos apie profesinių sąjungų teiktus pasiūlymus. „Vyriausybė perėmė žaidimą į savo rankas ir nusispjovė į socialinius partnerius“, - kalbėjo LPSK pirmininko pavaduotojas. 

 

Verslo sąlygų gerinimo ir darbo vietų kūrimo grupės (vadovas Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis) narė J.Cinaitienė teigė, jog šioje grupėje situacija „keista“ ir panaši, kaip ir anksčiau minėtoje. Anot jos, jeigu viename posėdyje ne vieną valandą deramasi, ieškoma sąlyčio taškų ir randama išeitis, tai parengiamas su susitarimais nieko bendro neturintis įstatymo projektas. „Iš to, ką išsiderame – projekte beveik nieko nelieka. Vadinasi, kitame posėdyje vėl turėsime viską pradėti iš naujo. Atrodo, kad žaidžiama į vienus vartus, realiai socialinio dialogo ten nebėra“, - sakė teisininkė.

 

Paramos bedarbiams grupėje, kuriai vadovauja socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, G.Gruzdienės teigimu, „vaizdas panašus, tik gal nėra toks blogas“. Darbo grupės nariai gauna „kalnus medžiagos“, kuriai išnagrinėti reikia daug laiko, tačiau rezultatų – mažai. Profesinių sąjungų siūlymai dažnai nesulaukia pritarimo, tačiau toliau uoliai stumiama tam tikrų, valstybės atliekamų funkcijų, tame tarpe ir darbo biržos privatizavimo idėja.

 

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2010-03-18 14:24:26Rapolas
Zinoma, kad imitacija. Gal kas parasytu, kurios profesines sajungos veikla nera imitacija.
2010-03-17 15:50:29Makliovija
O tą minties siūlą patys derybininkai pajėga "sekti"? Nesuprantu, kodėl vengiama pasakyti kokį griežtesnį žodį Vyriausybei, jeigu derybos tikrai tik imituojamos? Kur aštrialiežuvė Gražina? kodėl leidžiama vedžioti už nosies? Tikrai pikta...
2010-03-17 14:09:54Nuomone
Nedalyvavimas bet kuriuo atveju, manau, yra galimybes daryti itaka praradimas. Paskui gali verkti pagalve ar keikti valdzia kiek tik nori.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai