2020 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis - 17:34
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: BMA

PER DERYBAS PAVYKO SUMAŽINTI VYRIAUSYBĖS UŽMOJUS (ATNAUJINTA)

«
2009 07 13

Liepos 8-10 d. įvyko profsąjungininkų derybos su Vyriausybe dėl biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokesčio. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) surengus bado akciją Vyriausybė atšaukė nutarimą bazinę mėnesinę algą (BMA) mažinti nuo 128 iki 115 litų ir pradėjo derybas.

 

Pasak derybinėje grupėje dalyvavusio Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos (LPSDPS) pirmininko Aleksandro Posochovo, po ilgų ginčų pasiektas kompromisas – „biudžetininkų“ atlyginimų fondą sutarta mažinti ne 10, kaip ketino Vyriausybė, o 8 proc.

BMA iki 2010 m. pabaigos bus sumažintas iki 122 litų (5 proc.) pakeliant mažiausius atlyginimų koeficientų dydžius apatinę ribą, kad nebūtų gaunančiųjų mažesnį nei minimali alga darbo užmokestį.

 

Dar 3 proc. bus sutaupyti iš koeficientų (neliečiant darbuotojų, kurių atlyginimo koeficientas nesiekia 15) ir priedų. Dar pirmame derybiniame susitikime buvo sutarta 30 proc. mažinti vadovų priedus. Taigi atlyginimai bus mažinami diferencijuotai.

 

A.Posohovas išreiškė apgailestavimą, jog nepavyko išlaikyti esamos BMA, tačiau, deja, „Lietuvą užgriuvusią socialinę naštą turime pasidalinti visi“.

 

Deryboms vadovavo Vyriausybės kancleris, dalyvavo finansų ir kultūros ministrai, vidaus reikalų sistemos, švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrų pavaduotojai. Profsąjungoms atstovavo LPSK, Lietuvos darbo federacijos ir LPS „Solidarumas“ biudžetinio sektoriaus organizacijų vadovai.

 

„Pasiekėme, to, ko norėjome – kad tiems, kas uždirba mažiausiai, darbo užmokestis nesikeis“, - LP sakė LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas. Tačiau, pasak jo, dėl kitų dalykų - „Sodros“ įmokų, kitų mokesčių klausimais derybos vyks dar visą savaitę.

 

Pagal LPSDPS inf.

(RMP)

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2009-07-14 13:25:55kitas
O kodėl didieji LPSK strategai tyli, ar nėra ką atsakyti. :) :) :)
2009-07-14 11:46:56Senbuvis
Dėl Černiausko susitarimo. Jam gi reikės, kad finansavimas iš Valstybės išliktų. O pinigų nebus, todėl leido daryt viską, kad tik jiems išliktų finansai. Juk Ministerijos kancleris VALDAS RUPŠYS yra Černiausko geriausias draugas :) jis net solidarumui ir LDF-ui to nesako.
2009-07-14 10:27:34Karšta naujiena
Ką tik gavau informacija iš seimo, geras, šiandien buvo susitikimas su sosaldomkratų frakcija, klausimas buvo, ar profsąjungos sutinka mažinti algas, atsakymas buvo taip.
Profsąjungos neprieštaravo tokiai pozicijai - 450 ir nuo 11 kategorijos mažinti koeficientus.
Klausimas, tai čia yra toks narių atstovavimas, įdomu, kokios profsąjungos sutinka, bet jaučių kad tai buvo arba Lietuvos Vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė, ar jos įgaliotas atstovas ar atstovė. Nors iš juoko numirk nuo tokio atstovavimo, bet tu kas taip atstovavo vietoje aš numirčiau iš giedos.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai