2020 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis - 19:46
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: G4S

SOCIALINIS DIALOGAS KABUTĖSE (PAPILDYTA)

«
2009 02 05

Saugos bendrovėje „G4S Lietuva“ (buvusi „Falck Security“) iki šiol lyg ir sėkmingai vykęs socialinis dialogas tarp vadovų ir profesinės sąjungos palaipsniui peraugo į imitaciją, o galiausiai pereina į atvirą konfrontaciją. (Naujos dvi paskutinės pastraipos.)

 

Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos Saugos sektoriaus vadovas Ridas Pagrandis LP vardijo faktus, rodančius, jog administracija, greičiausiai, nusprendė susidoroti su profesine sąjunga. Ši, savo ruožtu, renka faktus ir rengia dokumentus teisminiams ginčams. 

 

Nors įmonė yra vienintelė Lietuvoje turinti kolektyvinę sutartį, tačiau pastaruoju metu administracija pradėjo persekioti profesinės sąjungos narius, neofocialiai darbuotojai pasiskundžia esantys įkalbinėjami išstoti iš jiems atstovaujančios organizacijos.

 

„Socialinis dialogas imituojamas, o po staltiese galandamas peilis“, - LP sakė R.Pagrandis. Oficialiai deklaruojama socialinio dialogo būtinybė ir nauda, tačiau sprendžiant pagal  veiksmus matyti, jog vyksta susidorojimas su profesine sąjunga. „Puolami profsąjungos komiteto nariai. Iš darbo, mūsų nuomone, visiškai neteisėtai atleistas Vilniaus skyriaus pirmininkas Pavelas Voronovičius, dėl to kreipsimės į teismą. Profsąjungos aktyvistams taip pat pasipylė papeikimai, mūsų laukia nemažai teisminių ginčų“,-  toliau pasakojo pašnekovas.

 

Profsąjungininkai įtaria, jog bendrovės administracija prisidengdami krize ketina „taupyti“, o profesinės sąjungos buvimas apsunkina procesą, todėl ją, matyt, norima „nukenksminti“.

 

Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas kalbėdamas „Žinių radijuje“ sakė, jog prasidėjusius tokius reiškinius jis vadinąs „socialiniu dialogu kabutėse“.

 

Bendrovėje „G4S Lietuva“ dirba apie 2000 žmonių, profesinei sąjungai priklauso apie 400 darbuotojų. 

 

Kaip vasario 5 d. pranešė A.Posochovas, atleidus "G4S Lietuva" darbuotojų profesinės sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininką P.Voronovičių iš profsąjungos "bijodami darbdavio represijų" išstojo  virš 20 narių.

 

Šiuo metu rašomas raštas į prokuratūrą, dėl kišimosi į profesinės sąjungos veiklą.  

(RMP)

 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2009-10-25 19:55:49Jonui
Man tokių Jonų labai, labai gaila. Jie nemato toliau savo nosies. Atlyginimą gaunu ( kad ir grašius),grafikai derinami... O visa kita - jau profsąjungų išsidirbinėjimas. Ar tu Joneli, nežinai, kad savalaikis atlyginimas dar tik darbų pradžia. O kad profsąjungos reiškia savo reikalavimus ir reikalauja juos išpildyti - TAI TAVO LABUI, ŽMOGAU. Nebijok, dėl tvarkos įmonė niekada nebankrutuos. Gal tik skirtumas tarp direktoriaus atlyginimo ir tavo sumažės. Ar tai blogai, juk atlyginimą direktoriui uždirbi tu. Tai kodėl jis išskirtinis, turi gauti žymiai daugiau už tave. Tai tik vienas pavyzdys. Darbu profsąjungai labai daug ir visus juos turi dirbti tik tavo ir kitų labui. Reikia džiaugtis, kad profsąjunga aktyvi. Nuo to visiems tik geriau, na o bankrotas bus tik tada, kai profsąjunga į visa direktoriaus saviveiklą numos ranka. Patikėk manimi. O dabar ne verkšlenti dėl aktyvios profsąjungos, o džiaugtis reikia. O gal tas Jonas pat pačiausias direktorius, tada kita kalba...
2009-02-23 08:54:04Jonui
tavo nuomone sumokejimas darbuotojams uz virsvalandzius, pinigu nemokejimas vokeliuose ir grafiku derinimas su darbuotojais veda imone i bankrota? o gal tau atrodo, kad tai yra kazkoks darbuotoju "isipisinejimas"? o profesine sajunga reikalinga ne tam, kad taves negaletu ismesti, o tam, kad taves negaletu ismesti nepagristai, pvz. kaip dabar metoma is Grg, siekiant sumazinti darbuotoju skaiciu ir nemokant iseitiniu kompensaciju uz etatu mazinima.
2009-02-13 14:22:28Jonas
Siaip labai keistai cia gaunas su ta profsajunga :) G4S vienintele tarp apsaugos kompaniju turi kolektyvine sutarti turi realia veikiancia o ne popierine profsajunga, nemoko pinigu vokeliuose sumoka virsvalandzius, bet profesiniai sajungai to maza manau jiems butu gerai jei imone bankrutuotu o darbuotojai papildytu bedarbiu gretas o siaip dialoga jie suprata labai parastai :) kai sutinki su visais ju reikalavimais tada doalogas vyksta ir viskas gerai bet tik kai nepadarai to ko jienorejo prasideda isterja :) zudo vargsus profsajungiecius;) imone ne karta ir ne du tikrino darbo inspekcija ir ka Jus manot ? jie labai nustebe kad darbo grafikai derinami su darbuotojais kad yra veikianti profsajunga ir siaip sudarytos visos salygos darbuotis. Kazkodel niekas nekalba apie iskreipta kai kuriu darbuotuju poziuri i profesine sajunga nes kartais susidaro ispudis kad ji reikalynga tik tam, kad taves negaletu nubausti darbdavys ir profesines sajungos vadovai tuo pradeda spekuliuoti garsiai saukti o issiaiskinus pasirodo, kad saukti kaip ir nera del ko nes nuobauda paskirta teisyngai. Pabaigai noreciau pasakyti kalbetis galima kai tave girdi o kai reikalauja ir reikalauja o tavo bet koks noras diskutuoti rasti kompromisa vertinamas kaip profsajungu zlugdymas belieka nuleisti rankas ir paklausti ko jus gerbiami ponai norite? kokie jusu tikslai kodel taip elgiates?
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai