2020 m. gegužės 27 d. trečiadienis - 17:52
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: Juknis

AR REIKALINGA PROFSĄJUNGŲ PARTIJA?

«
2008 06 03

Naujausiame  "Lietuvos profsąjungų" numeryje, aptardamas pranešimą, kad gegužės 24 d. Kaune įkurta politinė partija "Profesinių sąjungų centras", Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininku Aleksandru Posochovas svarsto:

„Man dabar labiausiai kelia nerimą, kad pradėjo kurtis profsąjunginės partijos, Nors pirmiausia tai atrodo šiek tiek juokinga. Gerai, sakysim, įkūrėme profsąjunginę partiją, o jei ši, pavyzdžiui, kada nors turėtų daugumą Seime? Tada kam atstovautų jos lyderiai? Ar neišeitų taip, kad, kaip sakė vienas politikas, nusipelnėme gyventi geriau, bet priduriant: sąrašas pridedamas?

Juk bet kokiu atveju partija siekia valdžios. Profesinė sąjunga, atvirkščiai, nuolat yra opozicijoje, nes gina tuos, kurie dirba. Taigi profesinei sąjungai siekti valdžios reiškia apskritai prieštarauti  profsąjunginės veiklos esmei.

Vadinasi, eilinį kartą vadovai, vadovėliai, kurie tiesiog nori tapti įžymūs, reikšmingi, nepagalvoja, kad vis dėlto profesinė sąjunga yra atstovavimas darbo žmogui, samdomam asmeniui.

Kitas dalykas, su kuriuo susidūriau neseniai, yra tas, kad dažnai, vaizdingai sakant, kalami prie kryžiaus profesinių sąjungų centrai – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija,  „Solidarumas“, Darbo federacija,  - nes, pasak kai kurių veikėjų, jie „nedirba“. O kuriami nauji centrai. Ar jie reikalingi?..

Man teko girdėti vienos profesinės sąjungos pirmininkę skundžiantis, kad štai jos nepriima į Trišalę tarybą. Įsivaizduokim, kuo virstų Trišalė taryba, jei kiekviena pirminė organizacija ar šaka taptų jos visateise nare? Toje taryboje tada būtų bene koks šimtas įvairių nedidelių profesinių sąjungėlių, o gal tik vienas ar du darbdavių atstovai. Išeitų ne posėdis, o vos ne suvažiavimas.

Be to, tokia įvairių nuomonių turinčių žmonių masė tikrai neišspręstų rimtų problemų. Šiuo atžvilgiu esu kategoriškas: jau yra trys profesinių sąjungų centrai ir gana. Dar geriau būtų, jei Lietuvoje turėtume tik vieną stiprų centrą, kuris jungtų visus profsąjunginius judėjimus, kuriame galima būtų prasmingai diskutuoti bei deleguoti savo lūkesčius ar pageidavimus į aukštesnę svarstymų pakopą ir rimčiausius klausimus nagrinėti valstybės mastu.

Pavyzdžiui, spręsti, ar reikia streikuoti, ar kitaip spausti Vyriausybę, ar tiesiog stiprinti lobizmo atramas Seime ir panašiai. Kita vertus, manau, profesinė sąjunga neturėtų mėginti stumti geriausių lyderių į Seimą, o stengtis ten deleguoti kitus savo narius, kurie gebėtų tinkamai atstovauti profesinėms sąjungoms. Juk, netekdama geriausių lyderių, profesinė sąjunga silpnėja.

Taigi, manau, jokia profesinė sąjunga neturi siekti „užgrobti“ valdžią – tiesiogiai dalyvauti, sakysime, Seimo rinkimuose“,- mano  veiklios ir sparčiai augančios LPSK šakinės profsąjungos vadovas  A.Posochovas.

Tame pačiame interviu, pavadaintame "Vyksta naujos žvalgytuvės", A.Posochovas polemizuoja, reiškia nuomone kitais aktualiais profsąjungų klausimais, pasakoja apie naujus savo šakos bandymus plėsti paslaugų sferoje "profsąjungų sferą"- viešbučių ūkio ir kt. kryptimis

.(JS) 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2008-06-09 15:08:55Mintis
Protingiems vadovams su partijom nelabai pakeliui, su joms dirbti ir bendradarbiauti reikia ir būtina, bet ant tiek, ant kiek jos mums naudingos ir padeda bei palaiko ir ne daugiau, jai profsąjungos buto stiprios ir skaitlingos, tai partijos pačios pas mus bėgiotu, o ne mes pas juos...
2008-06-07 15:49:48Elenai
Niekas, niekam nepavydi. Čia yra diskusija, kiekvienas gali turėti savo nuomonę. Sutinku, kad savo atstovus reikia deleguoti i Seimą, bet prisidengus profsąjungos vardu ar reikia kurti partiją? Negi nėra kitų pavadinimų... Tarp kitko vien konfederacijos šakos pagal turimus narius galėtų įkurti bent 20 partijų.
2008-06-06 20:02:25Kestutis
Dar karta saunuolis Kestuti,Kaunieciai tavim tiki duok i kaili tiems socdemu profsajungieciams, uzteks profesiniu sajungu centrams dekleracijas pasirasyneti, babkes dalintys ir makaronus kabinti
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai