2020 m. liepos 6 d. pirmadienis - 5:08
   

ŠVIEŽI ĮSPŪDŽIAI IŠ LIUBLIANOJE ĮVYKUSIOS EURODEMONSTRACIJOS (PAPILDYTA)

«
2008 04 06

Balandžio 5 d., Slovėnijos sostinėje Liublianoje Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) surengtoje demonstracijoje dėl skurdžių atlyginimų, kurioje buvo apie 35 tūkst. žmonių, dalyvavo ir delegacija iš Lietuvos. Tuo tarpu 27 ES šalių finansų ministrai ir bankų vadovai susitiko Brdo, esančiame 25 km nuo Liublianos, kad aptartų, kaip stabdyti augančią infliaciją. Vienu iš įrankių buvo įvardintas atlyginimų augimo ribojimas.

 

Balandžio 5 d., apie 18 val. Lietuvos laiku,  LP telefonu „pagavo“ vieną iš Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos delegacijos vadovų - Energetikos darbuotojų profesinių sąjungų federacijos pirmininką Juozą Neverauską.

 

- Kaip sekasi, - klausiame.

- Baigėsi demonstracija, baigėsi mitingas. Šiuo metu esame Liublianos pilies pačioje viršūnėje. Labai gražiai atrodo Liubliana ir kalnai už miesto.

- O kokie įspūdžiai iš demonstracijos?

- Labai spalvingi. Tiesa, žmonės truputį pavargę, anksti rytą išvažiavom iš ten, kur nakvojom, 11 val. prasidėjo rikiavimas, o 14 val. pradėjom judėti. Pačiame priekyje ėjo 6 mūsų atstovai, o visi kiti – Lietuvos kolonoje. 40 žmonių iš Konfederacijos ir „Solidarumo“ atstovai.

Iš viso demonstracijoje dalyvavo žmonės iš 54 Europos šalių profesinių sąjungų federacijų.

- O kaip kelionė? Viskas vyksta pagal planą?

- Viskas gerai. Labai grupė gera – ir tvarkinga, ir linksma, ir pareiginga. Rytoj aplankysime Slovėnijos urvus „Postojna Jama”, nakvosime Čekijoje ir poryt ryte (balandžio 7 d. – LP) išvyksime į Lietuvą. Šiąnakt nakvojome ir kitą naktį nakvosime 30 kilometrų nuo Liublianos esančiame viešbutyje. Labai simpatiškas viešbutukas kaimo turizmo sodyboje. Prieš jį stovi šeimininkų namai ir tvartai, toks kaimiškas kvapas, bet labai simpatiška vietovė.

- Žodžiu, įspūdžiai kuo geriausi visais aspektais?

- Tikrai taip. Tiesa, papasakosiu vieną netikėtą įvykį. Eidami iš demonstracijos susitikome Šarkiną ir Šadžių. Jie sako – iš kur jūs čia? Mes sakom – jūs čia posėdžiaujat, o mes demonstruojam. Pasikalbėjom, nusifotografavom, Artūras (Černiauskas – LPSK pirmininkas) nusifotografavo su jais.

 

LP palinkėjo keliauninkams puikių įspūdžių ir geros kelionės ir laukiame grupės sugrįžtant.

 

(RMP)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2008-04-09 09:54:47Galvocius
Jo tegul Jaunieji patys priristato. O kitais metais organizuosim popierines vestuves!
2008-04-09 08:15:38tigis
tai kad Jonas nenori reklamuotis,,del vestuviu,,,,,,, :)
2008-04-08 19:59:11zentas is pirmos santuokos
Na tegu giriasi jaunavedziai, arba organizatoriai
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai