2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 0:32
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: Osipavičiūtė

RUGSĖJO 7 D. SUVAŽIAVIME LŠDPS PIRMININKE IŠRINKTA RŪTA OSIPAVIČIŪTĖ

«
2007 09 07

Rugsėjo 7 d. įvyko  Aukštaitijos regiono pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus vadovaujamos iniciatyvinės grupės inicijuotas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimas.  

 

Rugpjūčio 28 d. įvykusiame LŠDPS Prezidiumo posėdyje liepos 16 d. vykusios Koordinavimo tarybos nutarimas sukviesti šį suvažiavimą buvo pripažintas neteisėtu.

 

Nepaisant to ir nedalyvaujant LŠDPS pirmininkui Aleksui Bružui, jo pavaduotojui Eugenijui Jesinui bei nė vienam iš Žemaitijos regiono atstovų, 159 suvažiavimo delegatai pripažino jo teisėtumą ir išsirinko naują pirmininkę, kuria tapo Vilniaus susivienijimo vadovė Rūta Osipavičiūtė.

 

Pasak mandatų komisijos, LŠDPS susivienijimuose pagal liepos 16 d. Koordinavimo taryboje nustatytas kvotas buvo išrinkti 185 delegatai. Iniciatyvinės grupės vadovas Audrius Jurgelevičius renginio pradžioje patikino, jog suvažiavimo sušaukimas atitinka LŠDPS įstatus ir yra visiškai teisėtas. 

 

A.Jurgelevičius  apgailestavo, kad esą išsigandę vadovų grasinimų į suvažiavimą neatvyko stebėtojais kviesti tarptautinių organizacijų atstovai, o Zarasų, Šakių ir Vilniaus rajono susivienijimai nepasinaudojo teise atsiųsti delegatų ir iš ten atvyko tik svečiai.

 

Suvažiavimą pasveikino Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis, LPS „Solidarumas“ pavaduotojas Antanas Liutkevičius, Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Rima Šileikienė, atstovė iš Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos.

 

Kaip LPSK Valdybos deleguoti stebėtojai dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos atstovai generalinė Janina Matuizienė, Valdybos nariai Feliksas Buckus-Butkevičius, Gražina Gruzdienė, Artūras Navaitis, teisininkė Jolanta Cinaitienė..

 

Už 2002-2007m. Koordinavimo tarybos veiklą atsiskaitė LŠDPS pirmininko pavaduotojais buvę A.Jurgelevičius ir prof. Kalikstas Paulauskas. Jie, kaip ir dauguma kalbėjusiųjų, kritikavo LŠDPS pirmininko A.Bružo vadovavimo stilių, Vykdomojo komiteto kadrų politiką,  finansinę-ūkinę veiklą.

 

Kadangi suvažiavime nedalyvavo LŠDPS Centrinės revizijos komisijos pirmininkė Marytė Narmontienė, informaciją apie LŠDPS ūkinius-finansinius reikalus pateikė  poilsio namus „Dalia“ Palangoje valdančios akcinės bendrovė 55 proc. akcijų valdytoja Klaipėdos universiteto profesinės sąjungos pirmininkė Asta Lapinskienė.

 

A.Lapinskienė analizavo bendrovės veiklą, įvertino projekto, kurį bandė realizuoti A.Bružo vadovaujama LŠDPS, teigiamas ir neigiamas puses.  A.Lapinskienė konstatavo, jog finansinė padėtis labai kritiška.

 

Pranešė, jog nepriklausomo LŠDPS finansinio audito išvados turėtų būti pateiktos iki rugsėjo 10 d.

 

Vėliau, kaip kandidatė į pirmininkus atsakinėdama į klausimus, A.Lapinskienė užsiminė, kad iš A.Bružo galėtų perimti viešbutį Palangoje valdančios bendrovės PRPC direktoriaus pareigas.

 

Dauguma kitų kalbėjusiųjų dabartinę situaciją LŠDPS vadino „krize“, „bala“, „baisia padėtimi".

 

Išsiskyrė Rokiškio rajono susivienijimo pirmininko Eriko Gaigalo kalba. E.Gaigalas (beje, neseniai Aukštaitijos susivienijimo pirmininko pareigas užleidęs A.Jurgelevičiui)  apžvelgė organizacijos gyvenimą  „nuo pirmųjų ligos požymių“. Pasak jo, anksčiau LŠDPS gretose vyravo didžiulis pasitikėjimas, "šuniška ištikimybė" A.Bružui. Deja, pasitikėjimas blėso, o galiausiai nesusikalbėjimas peraugęs į atvirą kovą.

 

E.Gaigalas atmetė kaltinimus, esą suvažiavimo organizatoriai yra inspiruojami Švietimo ir mokslo ministerijos ar Socialdemokratų partijos. Pasak E.Gaigalo, A.Bružas „užaugino“ LŠDPS, „bet ji jau didelė ir nori eiti savo keliu, tik tėvas, deja, to nenori suprasti“.

 

Rokiškio lyderis liūdanai prognozavo, kad dabar organizacija greičiausiai turės du pirmininkus. O iki šių metų pabaigos profsąjunga gali ir galutinai suskilti. 

 

Paskelbus rinkimų pradžią, pranešta, jog Koordinavimo taryboje į pirmininkus pasiūlytos trys kandidatūros – Šiaulių miesto susivienijimo pirmininkė R.Jasmontienė, A.Lapinskienė ir R.Osipavičiūtė.

 

Suvažiavime iškėlus ir A.Jurgelevičius kandidatūrą, šis atsisakė balotiruotis, motyvuodamas tuo, jog neturįs moralinės teisės būti pirmininku, nes taip pat yra atsakingas už tai, „kas įvyko“.

 

Kalbėjusios kandidatės pabrėžė komandinio darbo svarbą, pažadėjo, jog sprendimai bus priiminėjami kolegialiai ir skaidriai.

 

Balsavimo procedūra užsitęsė, nors balsuota atviru balsavimu.Į antrąjį turą nepatekus R.Jasmontienei (gavo 4 balsus), antrame rinkimų ture paaiškėjo, kad 78 balsus surinko A.Lapinskienė, o 80 – R.Osipavičiūtė.

 

Laimėjusi rinkimus R.Osipavičiūtė  prisipažino tik dabar suvokusi atsakomybės naštą, išreiškė tikėjimą, kad „išlipsim iš šitos bėdos“ ir dar kartą pabrėžė komandinio darbo svarbą.

 

Vėliau buvo svarstomos ir priiminėjamos LŠDPS įstatų pataisos, gvildenami mokytojams svarbūs klausimai, priimamos rezoliucijos.

 

Primename, kad A.Bružo vadovaujamos LŠDPS Prezidiumas yra priėmęs nutarimą rugsėjo 20 d. sukviesti LŠDPS Koordinavimo tarybos posėdį, kuriame turėtų būti patvirtintas nutarimas š.m. lapkričio 24 d. surengti eilinį V LŠDPS suvažiavimą.

 

Rugsėjo 7 d. įvykusio suvažiavimo nutarimai dėl įstatų pataisų ir dėl naujos pirmininkės išrinkimo įsiteisės po to, kai bus įregistruoti Valstybiniame Registrų centre.

 

(RM-JS)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2007-09-14 11:11:17tata
Nu kaip jau pasitikejimo tavim nera, tai patikek ne vieno pazystamo tokio neturiu.
2007-09-13 22:34:48tatai
sugrįžai, bet gi pasitikėjimo nebėr...
2007-09-11 19:31:18tata
Rasa, bent komentarus pasistenk nekopijuot. Jei neturi ka pasakyt, patylek :)
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai