2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 1:30
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: savivald

TRISDEŠIMTMETIS PROFSĄJUNGININKAS – BIRŽŲ VICEMERAS

«
2007 04 06

Balandžio 5 d. vykusiame pirmajame Biržų rajono savivaldybės tarybos posėdyje vicemero postą laimėjo profsąjungininkas Aurimas Frankas. Jis –savivaldybės profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas, Lietuvos valstybės tarnautojų profsąjungos valdybos narys bei šios organizacijos Jaunimo centro pirmininkės pavaduotojas.


Į savivaldybės tarybą A.Frankas išrinktas Krikščionių demokratų partijos sąraše.

 

Kaip redakcijai sakė Aurimas, jis sąmoningai ėjo į rinkimus tam  pasirinkęs Krikščionių demokratų partiją. Jos nariu taps artimiausioje ateityje.


Aurimas pilietiškai aktyvus buvo nuo tada, kai sulaukęs pilnametystės įgijo teisę balsuoti rinkimuose. „Nepraleidau nė vienų rinkimų, o galiausiai supratau, kad pribrendau aktyviai politikai“,- pasakoja vaikinas.


Nusprendęs kandidatuoti savivaldybių rinkimuose pradėjo dairytis partijos. Lietuvos krikščionių demokratų partiją Aurimas pasirinko dėl kelių priežasčių. Jam nesvetimos tiek krikščioniškosios, tiek dešiniosios vertybės.

 

 Mat jis esąs priverstas konstatuoti, kad Lietuvoje „su ideologijomis yra viskas atvirkščiai“.Kairiosiomis save vadinančios partijos atstovauja visai ne darbuotojams, o stambiajam kapitalui. Be to, Aurimui labiau priimtinas ne lygybės principas, o visiems vienodų taisyklių principas. Tie, kurie gabūs, turi iškilti, tapti lyderiais ir pan., kurie ne tokie gabūs – dirbti prastesnius darbus.


Visuomenė, naujojo vicemero nuomone, „turi būti sluoksniuota“. „Žinoma, ne taip kaip Indijoje – kastų sistema, bet su galimybe iš vieno sluoksnio pereiti į kitą“,- dėstė Aurimas.


Biržų rajone per visą Nepriklausomybės laikotarpį Krikščionių demokratų partija pirmą sykį savivaldybėje gavo vadovaujantį postą. A.Frankas neslepia, kad tai ir jo nuopelnas. Jis paraginęs partijos bičiulius pagaliau išeiti iš opozicijos ir dalyvauti valdyme kartu Socialdemokratais, Valstiečiais liaudininkais ir Darbo partija.


Jaunasis politikas sako, kad aukštas postas jam nebuvo staigmena: „politika neprognozuojama, bet jeigu būčiau nesitikėjęs, būčiau į ją nėjęs“. Anot jo, tris mandatus laimėjusiai partijai gauti vicemero postą - labai didelis pasiekimas. Beje, jis pabrėžia, kad savivaldos rinkimuose daugiausia lemia asmenybės, o nepriklausomybė vienai ar kitai partijai.


Aurimas yra profsąjungų žmogus ir to neslėpė eidamas į rinkimus. Nors ne visiems partijos Biržų skyriaus nariams tas patinka, tačiau jis neketina atsisakyti profsąjunginių principų. Vicemeras nepaliks ir savo postų profsąjungoje. Kadangi tai visuomeninė veikla, už ją atlyginimo jis negauna, todėl šis sprendimas įstatymams neprieštarauja.


Pirmasis ir svarbiausias partijos ir vicemero programos prioritetas – sveikatos apsauga. Jaunasis politikas kategoriškai nesutinka su sveikatos priežiūros paslaugų centralizavimu. „Net kalbos negali būti apie skyrių Biržų ligoninėje uždarymą ar paslaugų kiekio poliklinikoje sumažinimą“,- sako jis. Visos sveikatos apsaugai reikalingos paslaugos, pasak  jo, turi būti gyvenamojoje vietovėje.

 

Žinoma,- sako  vicemeras, - neliks pamirštos ir kitos sritys, ypač su jaunimu susiję klausimai, nes Krikščionių demokratų partija vienintelė savivaldybėje rinkimų programoje išskyrė jaunimo problemas.


Aurimas Frankas, baigęs Kauno kultūros akademijos magistro studijas, beveik trejetą metų dirbo mokyklose. Iki šiol, trejus su puse metų, jis darbavosi savivaldybėje, prieš tampant vicemeru vaikinas dirbo teisininku. Vilniaus universitete jis tebetęsia valstybės valdymo magistro studijas.


Dabar Aurimui trisdešimt metų. 

(Ramunė Motiejūnaitė) 

NAUJAUSI KOMENTARAI
2007-04-12 10:51:58Ogo
Šaunuolis, sveikinimai, sekmės darbuose.
2007-04-11 08:01:11Pagiežingas
Net ir mano pagiežinga dūšia nušvito.Sėkmės,Aurimai.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai