2020 m. liepos 9 d. ketvirtadienis - 2:17
   

PAIEŠKOS REZULTATAI PAGAL ŽODĮ: savivald

RINKIMUS LAIMINTYS PROFSĄJUNGININKAI REALISTIŠKAI VERTINA JŲ EIGĄ BEI REZULTATUS

«
2007 02 27

Savivaldybių rinkimuose į vietinę valdžią balotiravosi apie pusšimtį žinomų šalies profsąjungų veikėjų, tačiau, preliminariais duomenimis, į tarybas pateks žymiai mažiau. Daugelis yra nusivylę  rinkimais dėl kai kuriose rinkiminėse apylinkėse pasitaikiusios netvarkos ir ypač dėl, jų nuomone, nedemokratiško savivaldybių rinkimo įstatymo.


AB „Snaigė“ profesinės sąjungos pirmininkas Henrikas Šivokas (šiuo metu jis - ir Alytaus apskrities regioninio centro vadovas) toliau tęs savo dalyvavimą vietos savivaldoje. Pirmininkas pasiguodė, kad galėjo į tarybą patekti dar vienas profsąjungininkas, tačiau kažkodėl rinkėjams buvo pateiktas „sutrumpintas“ kandidatų sąrašas. Aišku, galima būtų dėl šio rinkiminės komisijos broko skųstis, bet ką tai padėtų?- svarstė alytiškis. H.Šivoką labai nuvylė ir rinkėjų pasyvumas.


Liberalų ir centro sąjungos sąrašuose rinkimus jaučiasi laimėjusi Kazlų Rūdos miškų urėdijos profsąjungos vadovė Asta Čepienė. Tačiau ši sėkmė nenustelbia profsąjungininkės kartėlio. „Žmonės vėl nusivylė valdžia, kuri metai po metų nepakoreguoja rinkimų į savivaldybes įstatymo, - sakė redakcijai A.Čepienė.- Viena, piliečiai seniai pageidauja rinkti merą tiesioginiu balsavimu. Antra, turėtų būti renkami žmonės, o ne partijos. Ir visiškai nuo pagarbos rinkėjų valiai nutolina partijų galimybė manipuliuoti koalicijomis. Tai sudaro salygas lemti tolesnę savivaldos politiką ir tiems, kurie nenusipelnė daugumos rinkėjų  pripažinimo.“

 

Nors „Mažeikių naftos“ profsąjungininkų būriui, ėjusiam į rinkimus su Lietuvos socialdemokratų sąjunga,  rinkimai nebuvo sėkmingi, tačiau jų lyderė Virginija Vilimienė, kaip ir ankstesniais metais, į tarybą pateks. Ši aktyvi ir nuosekli profsąjungininkė  mažeikiškiams gerai pažįstama, tad neatsitiktinai buvo „išreitinguota“ iš antrosios vietos partijos sąraše ir pakelta net į pirmąją. Kadangi  nemaža mandatų (6)  čia laimėjo  „patriotinės“ žiniasklaidos ujama Liberaldemokratų partija, paklausėme, ką Virginija mano apie būsimą bendradarbiavimą su libdemais. „Tai dažniausiai visiems pažįstami veikėjai, negaliu apie juos kaip apie visuomenininkus pasakyti ko nors bloga, todėl manau, kad taryboje rasime bendrą kalbą“, - sakė profsąjungininkė.

(JS)

NAUJAUSI KOMENTARAI
2007-03-06 09:08:47Vatas
Pasirodo,Viljamsienės reitingas vos 600 balsų.
2007-02-28 20:43:15Senas Vilkas
Manau jai mūsų kolegos dalyvavo trinkimose, tai jos reikėjo palaikyti, kaip, manau dauguma tai žino, kai ką aš palaikiau, rezultatas
2007-02-28 20:42:35Senas Vilkas
Trečiąją vietą sostinėje užėmusių ... pirmasis kandidatų penketukas po reitingavimo visiškai nepakito, iš 7 į 6 vietą pakilo..., labai ryškiai į sąrašo priekį šoktelėjo buvęs parlamentaras (mano propaguojamas kandidatas)- iš 19 į 7, ir verslininkė ...- iš 20 į 8 sąrašo vietą.
Gal čia aš ir ne daug prisidėjau, bet manau nors keli% yra mano.
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai