2017 m. rugpjūčio 17 d. ketvirtadienis - 4:32
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

NAUJIENOS

1

2017 08 01 - NAUJASIS DK PAKOREGUOTAS DARBUOTOJŲ NAUDAI

»
Liepos pabaigoje įvykusiame Naftininkų profesinės sąjungos tarybos posėdyje, dalyvaujant AB "ORLEN Lietuva" administracijos atstovams, buvo svarstomas klausimas dėl vidutinio darbo užmokesčio paskaičiavimo nuo šių metų liepos 1 dieną įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos darbo kodeksui (DK).

Apibendrinant anksčiau vykusias derybas susitarta pasirašyti protokolą, kuris darbuotojų naudai "pakoreguos" DK. Tais atvejais, kai darbuotojui pagal DK ar kitas darbo teisės normas ar darbo sutartį turi būti mokamas vidutinis darbo užmokestis (arba jo dalis), priklausantis (priklausanti) nuo anksčiau gauto darbo užmokesčio, tai tokiam darbo užmokesčiui apskaičiuoti bus įtraukiami mėnesiniai-ketvirtiniai darbo užmokesčio elementai bei metinės (vienkartinės) darbo užmokesčio priemokos, premijos

Pasak Naftininkų profesinės sąjungos tarybos pirmininkės Virginijos Vilimienės, tai nemažas profesinės sąjungos pasiekimas, nes naujasis Darbo kodeksas ir atitinkamas Vyriausybės nutarimas nenumato premijų įskaičiavimą į vidutinį darbo užmokestį.

Nuotraukoje – Naftininkų profsąjungos tinklalapio fragmentas.
Komentarų: (0)

2017 07 28 - VALSTYBĖS ĮMONĖ NENORĖJO ATSISKAITYTI SU DARBUOTOJAIS GERUOJU

»
Valstybinės įmonės „Automagistralė“ darbuotojų karas su administracija dėl neišmokėtų atlyginimų už darbą viršvalandžiais, naktimis ir švenčių dienomis, rodos, eina į pabaigą. Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovaujami darbuotojai jau keletą mėnesių kovoja su administracija, per tą laiką buvo atleistas ir ilgametis įmonės direktorius Vladislovas Molis. Valstybės valdoma įmonė, „Sandraugos“ duomenimis, skolinga daugiau nei trečdaliui savo darbuotojų.

Nors „Automagistralė“ praeitais metais uždirbo daugiau nei 400 tūkst. eurų grynojo pelno, tačiau, anot „Sandraugos“ pranešimo, net ir atleidus direktorių nenorėjo „geruoju“ atsisakaityti su darbuotojais. „Sandraugos“ padedami daruotojai pasirašė taikos sutarti, kurios kiekvienam darbininkui leido susigrąžinti iki 4000 eurų nesumokėto atlyginimo.
Komentarų: (0)

2017 07 26 - VAIRUOJAMS NEBEREIKS MIEGOTI AUTOMOBILIŲ KABINOSE

»
cLietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ informuoja, kad pasirašyta pirmoji Lietuvoje kolektyvinė sutartis krovinių autotransporto įmonėje: ją liepos 18 d. pasirašė Krovininio autotransporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Kondrackis ir UAB „Ogun“ direktorius Andrejus Perje.

Šioje sutartyje numatyta daug vairuotojų ir komandiruojamų darbuotojų teises ir orias darbo sąlygas užtikrinančių sąlygų: vairuotojams daugiau nebereikės miegoti automobilių kabinose, nes darbdavys įsipareigoja apmokėti nakvynę viešbutyje, vairuotojams, išdirbusiems įmonėje daugiau 5 metus, bus suteikiamos papildomos atostogos.

Be to, profsąjungai pavyko susitarti, kad darbdavys negali atleisti darbuotojo, kuris yra profesinės sąjungos narys, ar skirti jam drausminę nuobaudą be profesinės sąjungos sutikimo.
Komentarų: (1)

2017 07 25 - VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJOS PROFSĄJUNGA: IŠSIKOVOJOME NEMAŽAI

»
Kaip žinoma, liepą pasikeitė Vyriausybės kanceliarijos struktūra, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, po pertvarkos įstaigoje etatų skaičius sumažėjo šeštadaliu, t. y. nuo 210 iki 179. Kai šiemet vasario pabaigoje buvo paviešinta, kaip ir kada bus įvykdyta kanceliarijos struktūrinė reforma, savo teisėms ginti darbuotojai įsteigė profesinę sąjungą.

Portalas lprofsajungos.lt pakalbino Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkę Audronę Zdanevičienę ir paklausė, kaip sekasi vykdyti darbuotojų atstovo funkcijas. Pasak jos, pertvarkos procesas vyko korektiškai, susikalbėti su administracija pavyko, nors ir ne visada lengvai.
Komentarų: (2)

2017 07 24 - AR LEMTA IŠLIKTI PROFESINĖMS SĄJUNGOMS?

»
Liepos 1 d. įsigaliojusio Darbo kodekso 169 str. yra įtvirtinta nuostata, jog kai įmonėje yra daugiau nei 20 darbuotojų ir veikianti profesinė sąjunga, kurios narių skaičius sudaro mažiau nei 1/3 visų darbuotojų, darbdavio iniciatyva turi būti steigiama darbo taryba.

Šios prievolės įgyvendinimo eiga kelia nemažai klausimų ne tik darbdaviams, bet ir profesinėms sąjungoms: ar darbo tarybos nepaskatins profesinių sąjungų išnykimo, kaip bus paskirstomos jų funkcijos darbovietėje ir ar įmanomas šių dviejų darbuotojų atstovavimo organų sklandus bendradarbiavimas siekiant apginti darbuotojų interesus ir teises?

Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) tinklalapyje paskelbtas interviu su LPPSF pirmininko pavaduotoja teisininke Dalia Jakutaviče, kuri mano, jog profesinės sąjungos atlaikė karus, įvairius politinius perversmus, ekonomines ir socialines krizes, todėl išliks ir dabar.
Komentarų: (2)

2017 07 19 - SAUJA NAUJŲ INICIATYVŲ – PER DVI DIENAS

»
Liepos 15-16 dienomis į edukacinę vasaros stovyklą Šventojoje rinkosi asociacijos „LPSK Jaunimas“ nariai. Antrus metus vykusio renginio tikslas – geriau susipažinti su profesinių sąjungų vaidmeniu ir veikla, giliau suprasti dabartinę profesinių sąjungų situaciją, toliau telkti bei stiprinti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) bendruomenę.
Pasak asociacijos "LPSK  Jaunimas" išplatintos informacijos, to siekta per stovyklos dienomis vykusias aktualias paskaitas, diskusijas, "kūrybines dirbtuves" bei kitas bendras veiklas. Stovykloje dalyvavo ir savo profsąjungų veiklos patirtimi dalinosi kolegos iš Estijos.

„Jei užtenka vos dviejų dienų saujai naujų iniciatyvų išgryninti, - tik pagalvokite, kokį potencialą turi mūsų asociacija!"–šitaip  renginio rezultatus apibendrina „LPSK Jaunimas“ pirmininkas Tomas Jakutavičius.
Komentarų: (4)

2017 07 18 - PERĖJIMAS Į NAUJĄ DARBO SANTYKIŲ REGLAMENTAVIMĄ

»
Liepos 1 d. įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas (DK), kuris tiek darbuotojams, tiek darbdaviams kol kas kelia daugiau klausimų negu atsakymų. Pasiteiravome didžiausių gamybinio sektoriaus profesinių sąjungų Lietuvoje vadovų, kaip vyksta perėjimas prie naujojo darbo santykių reglamentavimo.

Rūpesčiais pasidalino Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė, Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, AB „Utenos trikotažas“ profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Berontienė ir AB „Švyturys“ profesinės sąjungos pirmininkas Raimondas Tamošauskas.

Visose įmonėse, kuriose darbuotojai atstovaujami minėtų profsąjungų, yra pasirašytos kolektyvinės sutartys. DK numato, kad galiojančios kolektyvinės sutartys lieka galioti ir toliau, bet ne ilgiau kaip iki 2019 m. sausio 1 d.

Profsąjungų vadovų taip pat paklausėme, ką jie mano apie nuostatą dėl kolektyvinės sutarties galiojimo tik profsąjungos nariams.
Komentarų: (0)

2017 07 14 - MAŽEIKIŠKIŲ IR RADVILIŠKIEČIŲ SUSITIKIMAS

»
Vasara yra tas metas, kai galime susitinkama su draugais, kolegomis pasidalinti savo patirtimi, rūpesčiais ir pasiekimais. Birželio paskutinę dieną tuo tikslu Mažeikiuose lankėsi Radviliškio profesinių sąjungų centro narių delegacija.

Pasak Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovės bei Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkės Virginijos Vilimienės, tokį susitikimą inicijavo radviliškiečiai. Ir jie yra pirmieji, atvykę pasisemti patirties iš mažeikiškių profsąjungų.
Komentarų: (0)

2017 07 13 - NAUJASIS DK: DARBO TARYBOS IR PROFESINĖS SĄJUNGOS

»
Lietuvos slaugos specialistų organizacija (LSSO) atkreipia dėmesį į tai, kad įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui (DK) darbdavys turi inicijuoti darbo tarybų steigimą tose įstaigose, kuriose nėra profesinių sąjungų arba jų narių skaičius nevienija trečdalio darbuotojų. Šia informacija dalijamasi Facebook paskyroje „Lietuvos slaugytojų balsas“.

„Taip pat prašau atkreipti dėmesį, kad darbo tarybas darbdavys tik inicijuoja, tačiau jos yra renkamos remiantis visuotine ir lygia rinkimų teise slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose“, - žinutėje cituojama LSSO atsakingoji sekretorė Jurgita Šimkuvienė.
Komentarų: (0)

2017 07 12 - MIŠKININKŲ FEDERACIJA IR TOLIAU GINS DARBUOTOJŲ TEISES

»
Birželio 11 d. Seimas priėmė Miškų įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta įstatyme atsisakyti konkretaus miškų urėdijų skaičiaus nustatymo, taip pat – sudaryti sąlygas likviduoti Generalinę miškų urėdiją prie Aplinkos ministerijos. Prie Vyriausybės teiktų pataisų, kuriomis siekiama šiuo metu veikiančias 42 miškų urėdijas sujungti į vieną valstybinę įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“, turinčią 25 regioninius padalinius, planuojama grįžti Seimo rudens sesijoje.

Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė tai nevertina kaip pralaimėjimo. Dėjusi visas pastangas gindama darbuotojų teises, dabar LMPF tikisi visavertiškai įsitraukti į reformos procesą bei siekti, kad miškų ūkyje dirbantys specialistai išlaikytų savo darbo vietas ir toliau „kurtų pridėtinę vertę ir puoselėtų miškus“.
Komentarų: (0)

2017 07 10 - NAUJASIS DK: DARBO SUTARTIES NUTRAUKIMAS

»
Nuo liepos 1 d. įsigaliojęs naujasis Darbo kodeksas kelia darbuotojams daug klausimų, tuo tarpu darbdaviai sąmoningai ar ne savo darbuotojus klaidina, žinoma, ne pastarųjų naudai. Štai prieš valstybinę šventę liepos 6 d. kai kurie darbuotojai gavo informaciją, jog prieššventinis darbo dienos sutrumpinimas viena valanda atšaukiamas. Tačiau tai – ne tiesa, minėta nuostata yra išlikusi.

Socialinės apsaugos ministerija teikia nemažai informacijos, susijusios su naujovėmis. Tuo tarpu centrinės profesinės sąjungos savo tinklalapiuose komentuoti pasikeitimų neskuba. Kol kas tik Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ paskelbė straipsnį apie darbo sutarties nutraukimo būdus, terminus ir išmokas. Siūlome susipažinti.
Komentarų: (2)

2017 07 05 - PIRMAS LATVIJOS ISTORIJOJE ŠEIMOS GYDYTOJŲ STREIKAS

»
Latvijoje vyksta šeimos gydytojų streikas, kuris prasidėjo pirmadienį, jame dalyvauja apie 650 medikų "iš visos Latvijos". Šeimos gydytojų asociacija (Ģimenes ārstu asociācija) skelbia, kad streikas - neterminuotas: tęsis tol, kol nebus įvykdyti visi reikalavimai, tarp kurių - 30-čia procentų padidinti šeimos gydytojų institucijos praktikos finansavimą, atidėti privalomo e-sveikata sistemos (receptai ir nedarbingumo pažymos - per internetą) taikymo terminą ir sustabdyti planus suplakti keletą šeimos gydytojų praktikų į vieną sistemą.

Sveikatos apsaugos ministrė Anda Čakša, iki šiol atsisakinėjusi derėtis su šeimos gydytojais, antradienį pareiškė, kad ketvirtadienį (liepos 6 d.) ketina susitikti su streiko komitetu. Pasak ministrės, galį pavykti susitarti "dėl dalies klausimų", ypač susijusių su finansavimu. Tačiau kitus streikuojančiųjų reikalavimus "taip greitai" įvykdyti esą neįmanoma, todėl dėl pastarųjų derybos būsiančios sunkios.

Pirmąją streiko dieną valstybinių klinikų ambulatorijos sunkiai susidorojo su padidėjusiu pacientų antplūdžiu.
Komentarų: (0)

2017 07 04 - VALDANTIEJI NESUSTABDOMI, GALIMAS NETERMINUOTAS STREIKAS

»
Forsuodamas Miškų įstatymo pataisų priėmimą Seimas šiandien priėmė sprendimą dar kartą pratęsti pavasario sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) deda daug pastangų, kad pasirengimas valstybinių miškų valdymo reformai vyktų skaidriai ir demokratiškai, „kad įvykdžius reformą, didžiausią naudą pajustų valstybė ir jos piliečiai, o ne keletas medienos perdirbimo verslu suinteresuotų asmenų“, - teigiama šiandien išplatintame LMPF pranešime.

LMPF surengė keletą viešų protesto akcijų, tarp jų ir birželio 29 d. mitingus prie Seimo ir Prezidentūros, o birželio 30 d. visų miškų urėdijų darbuotojai dalyvavo 2 val. įspėjamajame streike. Tačau Seimo valdančioji dauguma negirdi darbuotojų balso, juos dėl to sukritikavo ir Prezidentė. LMPF kviečia Seimą ir Vyriausybę astižvelgti į jos pastabas.
Komentarų: (0)

2017 07 03 - PROFSĄJUNGŲ ĮVAIZDIS IŠLIEKA STABILUS

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" 2017 m. gegužės 25 - birželio 7 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 45 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 41 proc. teigė jomis nepasitikį. Vasario 17-27 dienomis atliktos apklausos duomenimis, 42 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 43 proc. teigė jomis nepasitikį. 

Dviem punktais profsąjungos pakilo ir iš 20-ties institucijų sudarytoje reitingų lentelėje:  čia jos yra 16-osios. Darbuotojų atstovės gegužę ir birželio pradžioje geriau buvo vertinamos už teismus, komercinius bankus, Vyriausybę ir Seimą.
Komentarų: (0)

2017 06 30 - SIEKIAMA DARBO GINČUOSE APSAUGOTI DARBUOTOJUS

»
Birželio 29 d. Seime įregistruoti dar trys įstatymų projektai, kuriais siekiama padidinti profesinių sąjungų galias. Gegužės pabaigoje tuo pačiu tikslu buvo įregistruoti Gyventojų pajamų mokesčio, Valstybinės darbo inspekcijos bei Profesinių sąjungų įstatymų projektai.

Šį kartą siūloma keisti Administracinių bylų teisenos įstatymą ir Administracinių nusižengimų bei Civilinio proceso kodeksus. Jais siūloma darbo (tarnybos) ginčuose užtikrinti silpnesnės šalies – darbuotojo interesų apsaugą. Šalis, kurios naudai teismas priims sprendimą, galės tikėtis ne tik bylinėjimosi išlaidų, bet ir visų pagrįstų nuostolių, kuriuos ji patyrė dėl nesąžiningo kitos šalies elgesio, atlyginimo. Taip pat atsiras galimybę nubausti nesąžiningą darbo santykių šalį. Be to, įsigaliojus šiems pakeitimams turėtų pagreitėti tokio tipo ginčų išsprendimo laikas ir sumažėti teismų darbo krūvis.

Šių įstatymų projektų iniciatorius ir rengėjas – Seimo narys Tomas Tomilinas. Jo teigimu, visi šeši įstatymų projektai bus svarstomi ir priimami Seimo rudens sesijoje.
Komentarų: (1)

2017 06 28 - PRIEŠ MIŠKININKŲ STREIKĄ – DIDŽIULIS MITINGAS (PAPILDYTA BIRŽELIO 29 D.)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad birželio 29 d. rengia didžiausią mitingą šalies profesinių sąjungų istorijoje. Planuojama, kad jame dalyvaus virš 2 tūkst. žmonių.

Mitingas „prieš nedemokratišką ir neskaidrią“ valstybinių miškų valdymo reformą prasidės 9.30 val. Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo (Gedimino pr. 53) ir bus tęsiamas nuo 12 val. prie Prezidentūros (S. Daukanto a. 3).

Kitą dieną, birželio 30 d., nuo 8 iki 10 val., miškų urėdijose vyks įspėjamasis streikas.

„Nuoširdžiai stengėmės pradėti konstruktyvias derybas: su valdančiaisiais bandėme kalbėtis gražiuoju, prašėme informacijos oficialiais raštais, kartojome, kad nesame prieš pokyčius, tačiau ir toliau vyksta aklas tinkamai neparengtos reformos stūmimas į priekį, kuris žalingas urėdijoms ir visai valstybei“, - komentuoja LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Nepaisant ekstremalių oro sąlygų, protesto akcija įvyko "visu formatu": kaip ir tikėtasi, joje dalyvavo apie 2 tūkstančius miškininkų (vaizdo įrašas - iš piketo prie Prezidentūros).
Komentarų: (0)

2017 06 26 - KAD KRIZĖS NEUŽKLUPTŲ NEPASIRENGUSIŲ

»
"Informavimas ir dalyvavimas sprendžiant naftos pramonės krizės pasekmes“ - tokiame projekte dalyvauja Naftininkų profesinė sąjunga, - pranešama leidinyje "Profsąjungų žinios". Šiam  metus truksiančiam tarptautinio masto  projektui naftininkai gavo finansavimą iš ES fondų. Birželio 13 d. Varšuvoje jau įvyko projekto dalyvių atstovų iš Lietuvos, Lenkijos, Serbijos, Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos susitikimas.

„Gyvename tokioje ekonominėje santvarkoje, kurioje krizės yra neišvengiamos, esame ne vieną išgyvenę ir patys, todėl reikia būti joms pasiruošus, nes sprendimus kartais reikia priimti nedelsiant. Šis projektas sutvirtins esamas ir suteiks naujų žinių įsitraukiant į sprendimų priėmimą bendrovėje, taip pat padės pasidalinti neįkainojama patirtimi su kolegomis iš kitų šalių“, - aiškina projekto naudą Naftininkų profsąjungos vadovė Virginija Vilimienė.
Komentarų: (0)

2017 06 23 - ISTORINIS ĮVYKIS – SUSIJUNGĖ DVI PROFSĄJUNGOS

»
Birželio 23 d. įvykusioje Achemos darbuotojų profesinės sąjungos neeilinėje rinkimų konferencijoje, ne vieno joje kalbėjusiojo pavadinta istorine, susijungė dvi AB „Achema“ profesinės sąjungos. AB „Achema“ darbininkų sąjungai įsiliejus į Achemos darbuotojų profsąjungą, ši dabar vienija beveik 900 bendrovės darbuotojų.

Konferencijoje pakeitus organizacijos įstatus įtvirtinta nuostata, kad profsąjungos pirmininkas negali turėti darbo santykių nei su „Achema“, nei su kita koncerno bendrove. Tad dvejų metų kadencijai pirmininke išrinkta Birutė Daškevičienė (nuotr.), iki šiol dirbusi Achemos profesinių sąjungų administracijos vadove, pavaduotojais – ligšiolinis pirmininkas Dainius Šlepetis (nuotr. kairėje) ir buvęs darbininkų sąjungos vicepirmininkas Gintautas Kepežinskas.

Pasak Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos pirmininko Juozo Neverausko, Achemos darbuotojų profsąjunga dabar – didžiausia iš 47 federacijoje esančių organizacijų.
Komentarų: (3)

2017 06 22 - MIŠKININKAI REFORMOS BULDOZERĮ BANDYS STABDYTI STREIKU

»
Birželio 21 d. prie Seimo protestavę miškininkai lyg ir sulaukė Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio patikinimų, jog miškų ūkio reformos svarstymai dėl procedūrinių dalykų vilkinimo persikels į Seimo rudens sesiją. Lietuvos miško ir miško pramonės profesinių sąjungų federacijos (LMPF) pirmininkė Inga Ruginienė išreiškė pageidavimą daryti pertrauką ir pradėti derybas dėl reformos su socialiniais partneriais. Tačiau vėliau žurnalistams Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika pažadėjo dėti visas pastangas, kad miškų urėdijų reforma startuotų nuo 2018 m.

LMPF jau išbandė visas priemones susitarti taikiai, todėl skelbia įspėjamąjį streiką, kuris numatytas birželio 30 d. Apie tai aplinkos ministras Kęstutis Navickas ir generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis informuoti birželio 22 d.
Komentarų: (0)

2017 06 22 - MINIMALI ALGA KOL KAS NEBUS KELIAMA

»
Birželio 20 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje buvo svarstytas minimalios mėnesio algos (MMA) kėlimo klausimas. Darbo grupė prie Trišalės tarybos dėl darbo užmokesčio politikos klausimų, išnagrinėjusi ekonominis rodiklius, konstatavo, jog yra prielaidų didinti MMA, nesutarta tik nuo kada tai galima būtų daryti. Profesinės sąjungos siūlo MMA kelti iki 500 eurų (dabar – 380 eurų).

Darbdavių atstovai pastebėjo, jog tai būtų per didelis šuolis, ir įspėjo, kad privatus verslas „nueis į šešėlį“. Vyriausybės atstovai taip pat nesusižavėjo pasiūlymu teigdami, jog MMA kėlimas „turi būti svarstomas visame kontekste“, be to, reikią pažiūrėti, kaip veiks naujojo Darbo kodekso nuostata MMA mokėti tik už nekvalifikuotą darbą. Nuspręsta prie šio klausimo grįšti vasaros pabaigoje.

Tuo tarpu Trišalės tarybos narės profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininkas Kęstutis Juknis, posėdyje pasiūlęs MMA didinti nuo spalio 1 d., neslepia apmaudo dėl tokio tarybos sprendimo.
Komentarų: (0)

2017 06 20 - TREČIADIENĮ, BIRŽELIO 21, - MIŠKININKŲ PROTESTAI (ATNAUJINTA 08.21)

»
Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija (LMPF) informuoja, kad rytoj (birželio 21 d.), posėdžiaujant LR Seimo Aplinkos apsaugos komitetui,  miškų urėdijų profesinės sąjungos protestuos (srengs piketų) prieš skubotą ir neskaidrią valstybinių miškų valdymo reformą.

„Siekiame atkreipti dėmesį į chaosą ir politikų savivaliavimą, įgyvendinant valstybinių miškų reformą. Pavyzdžiui, ką tik visiškai netikėtai (net ir daliai narių) į rytojaus LR Seimo Aplinkos apsaugos komiteto darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl valstybinių miškų reformos“, – sako LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Trečiadienį, birželio 21, piketas įvyko (Vaizdo įrašas)  ir pavyko: Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis piketuotojams pranešė, kad miškų reformos klausimas nukeliamas į Seimo rudens sesiją.
Komentarų: (0)

2017 06 19 - SVEIKATOS SISTEMOS ĮSTAIGOSE GALIOS ŠAKOS SUTARTIS (patikslinta)

»
Birželio 16 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) su penkiomis profesinėmis sąjungomis pasirašyta Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinė sutartis. „Galime pasidžiaugti, kad Sveikatos apsaugos ministerija buvo pirmoji, pasirašiusi tokią sutartį su savo profesine bendruomene, nes medicinos srityje dirbantiems darbuotojams turi būti gerinamos darbo sąlygos“, - SAM pranešime spaudai cituojamas ministras Aurelijus Veryga.

Sprendimą parengti šakinę kolektyvinę sutartį Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos trišalė taryba priėmė dar 2013 m. rugsėjį, kai ministerijai vadovavo Vytenis Povilas Andriukaitis.
Komentarų: (2)

2017 06 16 - BE TEISIŲ IR DARBE, IR GATVĖJE (reikalingas palaikymas)

»
Jau rašėme apie tai, kaip „Gyvenimas per brangus“ (GPB) solidarumo tinklas kovoja prieš neteisybę darbe. Šio tinklo nariai net kelis mėnesius protestavo prieš darbuotojams organizuotis neleidusį ir darbuotojo algą nuvogusį restoraną „Casa Della Pasta“. Prie jo buvo rengiami piketai, kol galiausiai dviem atleistiems darbuotojams buvo sumokėti priklausę atlyginimai.

Tačiau policija pradėjo tyrimą dėl Susirinkimų įstatymo pažeidimų, neva proteste dalyvavo daugiau žmonių nei leidžiama rinktis be savivaldybės leidimo. „Kai reikalaujame teisių darbe, – mus išmeta į gatvę. Kai reikalaujame teisių gatvėje, – mus paduoda į teismą“, - konstatuoja DGB ir kviečia į visa tai atsakyti solidarumu.

Birželio 21 d., 9.30, Kauno apylinkės teisme (Laisvės al. 103), 108 salėje, bus nagrinėjama byla, kurioje atsakovas – vienas iš „Gyvenimas per brangus“ solidarumo tinklo narių. Galintieji kviečiami dalyvauti teismo posėdyje, negalintieji - rašyti palaikančius laiškus ir pan.
Komentarų: (0)

2017 06 15 - MINISTERIJA KVIEČIA STUDENTUS Į „ANTIPROTESTĄ“ (ATNAUJINTA)

»
Šiandien, 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia eitynes-protesto akciją prieš „aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“. Susirinkę prie Seimo protestuotojai Gedimino prospektu eis link Vyriausybės, kur numatytas mitingas.

(Protesto akcija įvyko, - ž. vaizdo įrašą).


Tuo tarpu Švietimo ir mokslo ministerijos komunikacijos skyrius  visoms aukštosioms mokykloms išsiuntinėjo el. laiškus kviesdama „pasipriešinti besipriešinantiems aukštojo mokslo reformai“.
 
Komentarų: (0)

2017 06 14 - SMURTO IR REPRESIJŲ PRIEŠ DARBUOTOJUS DAUGĖJA

»
Šalių, kuriose darbuotojai patiria fizinį smurtą ir grasinimus, skaičius išaugo 10 proc. vos per vienerius metus, - konstatuojama kasmetinio Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) darbuotojų teisių tyrimo (Global Rights Index 2017) išvadose. Išpuoliai prieš profesinių sąjungų narius buvo užfiksuoti 59 pasaulio šalyse. Ataskaita rodo, kad pasaulinėje ekonomikoje įmonių interesai yra aukščiau už darbo žmonių interesus, o 60 proc. šalių ištisos kategorijos darbuotojų pakliūna į šešėlines zonas, kurių nereguliuoja darbo teisė. O 11-oje šalių pernai buvo nužudyti profesinių sąjungų atstovai.


Lietuva su kitomis Baltijos šalimis pakliūna tarp šalių, kuriose vyksta pakartotiniai teisių pažeidimai, Lenkija, Rusija – šalys, kur nuolat pažeidinėjamos darbuotojų teisės, JAV ir JK vyksta sisteminiai teisių pažeidimai, o Ukrainoje ir Baltarusijoje darbuotojų teisės apskritai nėra užtikrinamos.
Komentarų: (0)

2017 06 13 - LATVIJOS ŠEIMOS GYDYTOJAI SKELBIA STREIKĄ

»
Latvijos šeimos gydytojai priėmė sprendimą (ir atitinkamai informavo valdžią bei trišalę tarybą), jog liepos 3 dieną pradeda neterminuotą streiką. Apie tai portalui Delfi.lv pranešė šeimos gydytojų asociacijos prezidentė Sarmīte Veide (nuotr.)


"Pastarųjų metų įvykiai liudija, jog Latvijos pacientų teisė gauti šeimos gydytojo pagalbą ir pačių gydytojų galimybės ją teikti artimiausiu metu grėsmingai menkės", - sakoma asociacijos pareiškime. Todėl gydydytojai reikalauja trejus metus po 30 proc. kasmet didinti šeimos gydytojų institucijos finansavimo fondą, nuo 2018 metų 45 proc. padidinti kitus tarifus. Taip pat reikalaujama kasmet po 30 proc. didinti ir medicinos seserų gydytojo padėjėjų atlyginimus.

Pasak asociacijos prezidentės Veide, šie reikalavimai sveikatos apsaugos ministerijai buvo įteikti kovo mėnesį, bet jie buvo atmesti.

Delfi.lv nuotr.

Komentarų: (0)

2017 06 12 - ŠVIETIMO PROFSĄJUNGOS VASARĄ NEŽADA ILSĖTIS

»
Kol vyriausybėje dėliojamas valstybės biudžeto 2018 m. projektas, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos prabilo apie konfliktą su valdžios atstovais. Birželio 8 d. surengtoje viešoje spaudos konferencijoje prie Švietimo ir mokslo ministerijos penkių profsąjungų atstovai išreiškė nepasitenkinimą švietimo politika, kurios principai esą nesikeičia: reikalaujama kokybės, o investuoti į ją nežadama. Švietimo bendruomenę piktina tai, jog vykdančioji valdžia pedagogų atlyginimo didinimą sieja su radikaliu jų skaičiaus mažinimu. Jei nebūsią išgirsti, profsąjungų atstovai žada visuotinį mitingą birželio 28 d. prie Vyriausybės, kuriai bus įteikti reikalavimai.

O birželio 15 d., 11-14 val., Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) Vilniuje rengia „eitynes-protesto akciją prieš aukštojo mokslo skurdinimą, neoliberalią socialinę politiką, antidemokratišką mokslo reformą“.
Komentarų: (5)

2017 06 09 - PAREIGŪNŲ SUSIVIENIJIMAS RINKS PIRMININKĄ (atnaujinta)

»
Birželio 9 d. Vilniuje įvyks Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) suvažiavimas, kuriame bus renkamas organizacijos pirmininkas (-ė). Dar vienai ketverių metų kadencijai siekia būti išrinktas dabartinis NPPSS vadovas Vladimir Banel, kiti kandidatai – Policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos valdybos narys Valentinas Kuročkinas.

Kandidatai į pirmininko postą savo galimybes išbandyti jau galėjo tiesioginiuose debatuose, kuriuos moderavo žurnalistas Aurimas Perednis.
Atnaujinta birželio 9 d.: NPPSS pirmininku perrinktas V. Banel.

Komentarų: (5)

2017 06 06 - NUO LIEPOS 1 D. PRADĖS GALIOTI NAUJASIS DARBO KODEKSAS

»
Birželio 6 d. Seime užbaigtas pagrindinio Socialinio modelio dokumento – Darbo kodekso – priėmimo procesas. Už DK pataisas balsavo 84, prieš – 10 ir susilaikė 29 Semo nariai. Liepos 1 d. įsigaliosiantis dokumentas dar buvo pakoreguotas ir per paskutinę priėmimo stadiją.

Seime pritarta pasiūlymui dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui. Taip pat palaikymo sulaukė ir Rimanto Jono Dagio pasiūlymas papildyti 250 straipsnį punktais, kas draudžiama darbdaviui priėmus sprendimą dėl streiko.


Virš 30 praeitų metų lapkritį priimto Darbo kodekso straipsnių pakeitimų įstatymą dar turi pasirašyti Prezidentė.
Komentarų: (8)

2017 06 06 - SEIME – DARBO KODEKSO PRIĖMIMAS

»
Prieš Seimo posėdį, kuriame bus priiminėjamos Darbo kodekso pataisos, dėl kurių sutarta Trišalėje taryboje, įvyko Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdis. Jame svarstytos Seimo Teisės deparmento pastabos bei Seimo narių Rimanto Jono Dagio ir Tomo Tomilino pasiūlymai.

Konservatorius R.J.Dagys registravo panašius pasiūlymus, kuriems nebuvo pritarta praeitą savaitę svarstant Darbo kodeksą Seime, tačiau komitete jie taip pat nerado pritarimo. Svarstant pasiūlymą dėl garantijų išplėtimo vykstant darbo ginčui didesniam darbuotojų atstovų ratui, buvo pritarta T. Tolmilino alternatyviniam pasiūlymui. Jis numato apsaugą ir profsąjungų valdymo organų nariams, tačiau nustato ir jų skaičių: nuo 3 iki 11, priklausomai nuo įmonės dydžio.

Seime Darbo kodekso pataisų priėmimas – nuo 12.00.
Komentarų: (0)
1
Liepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai