2017 m. rugpjūčio 20 d. sekmadienis - 14:41
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

NAUJIENOS

19

2014 07 03 - TERITORINIŲ IR ŠAKOS SUTARČIŲ DERLIUS

»
Baigėsi projektų, vykdomų pagal priemonę „Socialinio dialogo skatinimas“ ir finansuojamų Europos socialinio fondo bei Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis, veiklos. 2012 m. pradžioje pasirašyta 20 finansavimo ir administravimo sutarčių dėl projektų, skirtų skatinti socialinį dialogą, pagal kuriuos planuota pasirašyti 253 įmonių, 32 teritorines ir 16 šakos kolektyvinių sutarčių.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, nuo 2012 metų pabaigos iki 2014 metų birželio pasirašyta 18 teritorinių ir 9 šakos kolektyvinės sutartys.

Toliau – spausk antraštę!


Komentarų: (6)

2014 07 01 - ĮSIGALIOJO ADMINISTRAVIMO NAŠTĄ SUMAŽINĘS DARBO KODEKSAS

»

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso pataisos, kuriomis siekiama mažinti administracinę naštą darbdaviams. Priimtais pakeitimais nuspręsta atsisakyti darbo sutarčių registravimo žurnalų, taip pat – darbuotojo tapatybę patvirtinančio dokumento, privalomo Vyriausybės nustatytos pavyzdinės darbo sutarties formos ir pavyzdinės darbo laiko apskaitos žiniaraščių formos taikymo. Darbo kodekse taip pat patikslintos nuostatos dėl darbuotojo informavimo apie darbo užmokestį ir dirbtą darbo laiką. Seimas nusprendė nepritarti siūlymui atsisakyti privalomo atsiskaitymo lapelių įteikimo.

Be to, naujuoju įstatymu apibrėžta, kad darbdaviams viešajame sektoriuje atstovauja Vyriausybė ar jos įgaliota institucija. Iki šiol savivaldybės ir ministerijos kratėsi darbdavio vaidmens, teritoriniu lygiu savivaldybes darbdaviu pripažino tik Lietuvos aukščiausiasis teismas, kai buvo apskųstas Zarasų mokyklų streikų teisėtumas.

Barry Deutsch pieš.

Išsamiau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 06 27 - KITAS ŽINGSNIS - STREIKAS

»
Birželio 27 d. rytą prie Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos įvyko Naftininkų profesinės sąjungos surengtas mitingas. Virš trijų šimtų protestuotojų atėjo AB „ORLEN Lietuva“ vadovybei pasakyti, jog nesitaikstys su tuo, kad, prisidengiant sunkia finansine padėtimi, mažinami atlyginimai ir atimamos socialinės garantijos.

Mitinge kalbėjusi Naftininkų profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė pareiškė, kad, šiai akcijai nedavus rezultatų, bus streikas.

Toliau – spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2014 06 26 - PENKTADIENĮ - NAFTININKŲ PROTESTO AKCIJA

»

Kaip PN jau yra pranešusios, birželio 12 d., nesutarus dėl kolektyvinės sutarties atnaujinimo, derybos tarp Naftininkų profesinės sąjungos ir AB „ORLEN Lietuva“ pastarosios siūlymu užbaigtos nesutarimo protokolu. Tiksliau, - dviem protokolais: vienu, parengtu darbdavio, kitu – profsąjungos. Spėjama, kad tai – precendento dar neturintis atvejis, nes paprastai deryboms patekus į aklavietę derinamas vienas dokumentas, kuriame konstatuojama, dėl ko šalys nesutarė.

Darbdavio atstovai nesutiko į naujos kolektyvinės sutarties projektą įtraukti 15 proc. dydžio priemokos už darbo grupės veiklos rezultatus, 900 litų dydžio priemokos einant atostogauti bei kitų darbo ir socialinių garantijų. Iš viso bendrovės administracija nesutiko su daugiau nei 20 profsąjungos pasiūlymų.

Profesinė sąjunga įsipareigojo (taip buvo sutarta ir derybose) parašyti protokolą per tris dienas,  tačiau administracija tą pačią dieną parengė dokumentą ir be darbuotojų atstovų derybininkų parašų nusiuntė PKN ORLEN valdybai. Tokios skubos greičiausiai  buvo imtasi todėl, kad tą pačią dieną baigė galioti kolektyvinė sutartis ir reikėjo konstatuoti derybų baigtį. Taigi pirmą kartą įmonės istorijoje nutraukta kolektyvinė sutartis, ir šiuo metu įmonė dirba tik pagal Darbo kodeksą.

Toliau -spausk antraštę!


Komentarų: (1)

2014 06 23 - KONSTATUOTOS SOCIALINĖS KAIMO BĖDOS

»
Birželio 20 d. Karklės viešojoje moksleivių poilsiavietėje (Klaipėdos rajonas) įvyko VII Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos suvažiavimas. Į Karklę atvyko apie 100 profsąjungos aktyvistų, tarp jų - apie 50 balsavimo teisę turinčių delegatų, atstovavusių 18-kai rajoninių susivienijimų bei organizacijų.

Ataskaitoje, diskusijose ir priimtoje rezoliucijoje „Dėl socialinės ekonominės padėties“ buvo siekiama atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas šalies kaime.

Suvažiavimas pabrėžė būtinybę „skatinti kooperacijos, alternatyvių veiklų, smulkiojo verslo plėtrą ir kitas priemones mažinančias nedarbą kaime.“

Federacijos pirmininke eilinei penkerių metų kadencijai buvo perrinkta Regina Dapšytė (nuotr.).


Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2014 06 19 - PEDAGOGAI IŠEINA ATOSTOGŲ KOVINGAI NUSITEIKĘ (papildyta dar vienu VIDEO)

»
Birželio 18 d. apie pusantro tūkstančio pedagogų iš visos Lietuvos susirinko į mitingą Vilniuje. Nuo Katedros jie ėjo iki Vinco Kudirkos aikštės (video), kur prie Vyriausybės rūmų buvo sakomos kalbos, skanduojama „gėda“, nušvilpiami kalbėję politikai.

„Mokytojo alga Vokietija – 3500, Lietuva – 350 eurų”, „Seimo nario kanceliarinės išlaidos didesnės už mokytojo atlyginimą“, „Skurdžiai ugdo emigrantus“, „Mokytojas irgi žmogus“, „Šiandien gailit mokiniui, rytoj mokėsit kaliniui!!! Kur 6 proc. nuo BVP?“, - tokius ir panašius plakatus laikė protestuotojai. Dalis mitinguotojų caksėjo žirklėmis, simbolizuojančias atlyginimų karpymą. Vienas mokytojas buvo apsivilkęs kalinio drabužiais su lentele ant krūtinės „Sumažintas finansavimas išlaisvina (video)


Švietimui finansavimą didinti reikalaujančių pedagogų palaikyti atėjo ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovai su Seimo nare Rima Baškiene, buvo matyti Tautininkų sąjungos pavadinimas, mitingo pabaigoje kalbėjo Seimo narys Naglis Puteikis.

Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (0)

2014 06 18 - A.NAVICKO VEDAMA ŠVIETIMO DARBUOTOJŲ ATSTOVYBĖ GRASINA STREIKU

»
Birželio 17 d. Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybė spaudos konferencijoje informavo apie švietimo ir mokslo ministrui įteiktus reikalavimus bei pranešė, kad jų neįvykdžius spalio 1 d. surengs įspėjamąjį, o lapkričio 27 d. - nacionalinį švietimo sektoriaus neterminuotą streiką.

Taip pat informuota, kad atstovybę sudarančios profsąjungos palaiko birželio 18 d. švietimo sistemoje veikiančių profesinių sąjungų organizuojamą mitingą ir ketina jame dalyvauti.

Toliau – spausk antraštę!
Komentarų: (2)

2014 06 16 - PROFSĄJUNGŲ FUNKCIJA – ŠVĘSTI!

»

Švenčionių rajono tarybos narys Vytautas Bulka viename posėdžių užvirus diskusijai apie mokyklų profesinių sąjungų vaidmenį, pareiškė, kad profsąjunga, kuri labiau rūpinasi mokytojų darbo krūviais, atlyginimais, o ne švenčių organizavimu, „sukurta dirbtinu būdu, matyt, politiniais sumetimais“.

Neseniai įsikūrusiam Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Švenčionių rajono susivienijimui nelengva įrodyti rajono mokyklų vadovams ir politikams, kad darbuotojų organizacija turi teisę ir kompetencijų dalyvauti sprendimų priėmime. Pernai gruodį įvykusiame susitikime su Švenčionių rajono meru Vytautu Vigeliu bendrą kalbą rasti taip pat buvo sunkoka.

Beje, profsąjungoms jų vietą yra parodęs ir pats švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kai 2013 m. kovo 21 d. Lietuvos švietimo tarybos posėdyje pareiškė, kad profsąjungos stabdančios progresą.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 06 13 - NAFTOS PERDIRBIMO GAMYKLOJE – KOLEKTYVINIS GINČAS

»

Birželio 13 d. baigėsi vienos iš geriausių Lietuvoje laikytos AB „ORLEN Lietuva“ kolektyvinės sutarties galiojimas, o derybos tarp administracijos ir Naftininkų profesinės sąjungos dėl naujos sutarties nutrūko. Kaip PN sakė profsąjungos pirmininkė Virginija Vilimienė, šiuo metu yra derinamas nesutarimų protokolas ir bus sudaroma taikinimo komisija. Jeigu nepavyks susitarti, įmonėje gali kilti streikas.

Derybos pateko į aklavietę, nes darbdavio atstovai nesutinka sutartyje palikti pagrindinių galiojusių socialinių garantijų bei 15 proc. priedo prie atlyginimo, skiriamo atsižvelgiant į veiklos rodiklius. Teisinamasi sunkia finansine situacija, tačiau profsąjunga mano, jog įvairūs priedai darbuotojų motyvacijai yra labai svarbūs, juolab kad po atleidimų labai išaugo likusiųjų krūviai.

Protestuodami darbuotojai visą šią savaitę rytais labai lėtai važiuoja į gamyklą, esančią Mažeikių rajone, Juodeikių kaime. Susidaro didžiulė kolona, autobusai su darbuotojais taip pat stringa, vėluojama į darbą. Stichiškai „iš lūpų į lūpas“ principu susiorganizavę darbuotojai taip nori atkreipti darbdavio dėmesį, jog nesitaikstys su tokia situacija.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (5)

2014 06 13 - AUGS KULTŪROS IR MENO ŽMONIŲ ATLYGINIMAI

»

Nuo liepos 1 d. augs kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, - praneša Vyriausybės spaudos tarnyba. Birželio 11 d. Vyriausybės posėdyje nutarta 2 bazinės mėnesinės algos dydžiais padidinti minimalią kultūros ir meno darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientų ribą. Tam bus perskirstytos Kultūros ministerijos 2014 m. asignavimuose tam numatytos lėšos – 25 mln. litų.

Pasak kultūros ministro Šarūno Biručio, 244 litais didesnes algas gaus 12 tūkst. kultūros ir meno darbuotojų. Skaičiuojama, kad dėl to 2014 m. Sodros biudžetas pasipildys 6,4 mln. litų.

Lietuvos paslaugų sektoriaus profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas Lietuvos trišalės tarybos posėdyje birželio 10 d. teigiamai įvertino šį faktą, tačiau pabrėžė, kad 25 mln. yra duoti pusmečiui, o kaip bus toliau – nelabai aišku.

2013 rugsėjo 25 d. įvyko kultūros darbuotojų mitingas.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (1)

2014 06 12 - SPRENDIMAS DĖL MMA VĖL NUKELTAS

»

Birželio 10 d. į paskutinį prieš vasaros atostogas posėdį susirinkusi Lietuvos trišalė taryba vėl nesutarė dėl minimalios mėnesio algos (MMA). Profesinės sąjungos ragino pritarti darbo grupės siūlymui nuo spalio 1 d. 100 litų pakelti MMA, o vėliau tartis dėl kriterijų, ateityje lemsiančių šio dydžio augimą taip depolitizuojant šį procesą.

Tuo tarpu darbdavių atstovai teigė, kad reikia dar „padėlioti“, „paanalizuoti“, „pasverti“ ir pasiūlė grįžti dirbti į darbo grupę. Vyriausybės atstovai palaikė verslininkų poziciją.

Iš profsąjungų stalo pusės pasigirdo ir pasvarstymų, kad nežinia ar verta toliau dirbti darbo grupėje, nes laiko apsvarstyti visus MMA kėlimo niuansus buvę daugiau nei pakankamai.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (3)

2014 06 11 - NARYSTĖS ŠUOLIS

»

„Achemos“ profesinių sąjungų gretos pastaruoju metu sparčiai didėja. Dar prieš kurį laiką jos vienijo trečdalį darbuotojų, šiuo metu skaičiuojama jau virš 40 proc.

„Tai rodo, kad darbuotojai nėra patenkinti dabartine situacija ir profesinę sąjungą mato kaip priemonę šiai situacijai keisti“, - sako Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė.

Profsąjungų chemikų sektoriaus leidinyje neseniai buvo rašoma, kad profesinės sąjungos turi priekaištų darbdavio atstovams dėl bendrovėje priimamų sprendimų, atskirais atvejais nederinant su profesinėmis sąjungomis ir nesupažindinant jų (matyt, žinant, kad bus susilaukta daug priekaištų).

Išrinkus naują Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką (juo, kaip esame pranešę, tapo inžinierius Dainius Šlepetis) ir grįžus iš atostogų profsąjungų administracijos vadovei, komunikavimas su administracija tapo aktyvesnis ir, pasak B.Daškevičienės, jis  kol kas vyksta pagal civilizuoto bendravimo principus. Tuo gali būti paaiškinamas ir narystės „šuolis“. 

Narystės augimas „Achemoje“ traktuotinas kaip fenomenalus reiškinys ir ta prasme, kad tai vyksta gana kritiškos  bendrovės situacijos fone, - juk narystės augimas pablogėjus reikalams įmonėse  ligi šiol retai pastebimas.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (3)

2014 06 10 - GĖDOS SĄRAŠAS: PASKELBTOS ĮMONĖS, NEMOKANČIOS MINIMALIOS ALGOS

»
Didžioje Britanijoje paskelbtas „gėdos sąrašas“ įmonių, kurios nemoka savo darbuotojams privalomo oficialaus minimalaus darbo užmokesčio, šiuo metu siekiančio 6,31 svaro sterlingų už valandą, skelbia šalies spauda.

Šiame sąraše yra 25 kompanijos. „Mokėti mažesnį nei minimalų darbo užmokestį yra ne tik blogai, bet ir neteisėta. Jei darbdaviai pažeidžia įstatymą, jie privalo žinoti, kad sulauks pasekmių“, – sakė verslo reikalų ministrė Jenny Willott.

Toliau – spausk antraštę!


Komentarų: (1)

2014 06 09 - MAISTININKAI DISKUTAVO APIE PROFSĄJUNGŲ PERSPEKTYVAS

»

Birželio 6 - 7 d. Trakuose įvykusiame Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMPS) VI suvažiavime vadovauti organizacijai dar vieną kadenciją perrinkta Gražina Gruzdienė (nuotr. centre).

Pirmąją suvažiavimo diena delegatai ir kiti profsąjungos atstovai (virš 90 žmonių) priiminėjo dokumentus, rinko pirmininką, tarybą, kontrolės komisiją, o antrąją dieną su svečiais iš užsienio diskutavo aktualiais profesinių sąjungų judėjimo klausimais.

Taip pat nuskambėjo ir pasiūlymas vėl, kaip Nepriklausomybės pradžioje, kurti profesinių sąjungų reformų grupę bei diskutuoti kaip profsąjungas reformuoti, kad šios galėtų efektyviai, prisitaikydamos prie globalaus pasaulio aktualijų atstovauti ir ginti darbuotojus.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (2)

2014 06 07 - „SOLIDARUMUI“ VADOVAUS KRISTINA KRUPAVIČIENĖ

»
Birželio 7 d. Vilniuje, "Karolinos" viešbutyje, įvykusiame XIV Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavime vadovauti organizacijai patikėta  Kristinai Krupavičienei, kuri iki šiol dirbo organizacijos atsakingąja sekretore. Pirmininko rinkimuose ji nugalėjo Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininką Algirdą Markevičių.


A.Markevičius  išrinktas pirmuoju pirmininkės pavaduotoju.

Dar vienas kandidatas – organizacijos vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas savo kandidatūrą suvažiavime atsėmė.

Iki šiol organizacijai pirmininkavusi Aldona Jašinskienė savo kandidatūros nekėlė, nes "Solidarumo" įstatai numato vadovų rotaciją. Pati buvusi pirmininkė, PN yra sakiusi, kad apsisprendė užleisti postą jaunesniam žmogui.

Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (8)

2014 06 05 - EHU DĖSTYTOJAI DĖMESIO SULAUKIA TIK PIKETUODAMI

»
Birželio 4 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančio baltarusiškojo Europos humanitarinio universiteto (EHU) rėmėjus, besirenkančius į konferenciją, vėl pasitiko piketuojantys dėstytojai. Taip bandyta atkreipti šalių-donorių dėmesį į tai, kad universiteto administracija toliau ignoruoja akademinę bendruomenę ir tai jau veda į aklavietę.

Pirmasis tokio pobūdžio piketas įvyko vasario 18 d. prie Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, tačiau nuo tada situacija tik blogėja. EHU administracija nereagavo net ir į Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus, nustačiusio pažeidimus, nurodymus juos ištaisyti.

Viešbutyje Aušros vartų gatvėje besirenkantiems šalių-donorių atstovams piketuotojai dalino informaciją apie universitete daromus pažeidimus. Vieni užsieniečių sustodavo pasikalbėti ilgiau, kiti nuskubėdavo nestabtelėdami. Nemažai dėmesio protestuotojai sulaukė iš praeivių.

Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (0)

2014 06 05 - ĮVEDUS EURĄ BŪTINA PADIDINTI MMA

»
Birželio 6-7 dienomis Trakuose vyksiančiame VI Maistininkų profesinės sąjungos suvažiavime rengiamasi priimti kreipimąsi į Seimą ir Vyriausybę „Dėl LR Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo ir minimalios mėnesio algos didinimo“. Minimalios mėnesio algos (MMA)  klausimas, projekto teikėjų nuomone, tampa ypač aktualus nuo 2015 m. Lietuvoje įvedus eurą.

Litus pakeitus į eurus, projekto autorių nuomone, galimai didės paslaugų kainos, tad, "siekiant šalyje didinti darbuotojų pajamas ir vartojimą bei  mažinti socialinę atskirtį", numatoma pasiūlyti šalies valdžiai "nuo 2015 metų sausio 1 d. patvirtinti 340 eurų (1174 litai) minimalią mėnesio algą" :

Toliau – spausk antraštę!
Komentarų: (1)

2014 05 30 - NEI DALININKAMS, NEI ŠALIMS DONORĖMS NERŪPI, KAS VYKSTA EHU

»

Gegužės 29 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančio baltarusiškojo Europos humanitarinio universiteto (EHU) senato ir profesinės sąjungos atstovai Andrej Rolionok, Konstantin Tkačiov ir Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė Irina Judina susitiko su LR akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi dr. Vigilijumi Sadausku dėl universiteto administracijos ir Valdančiosios tarybos veiksmų.

Daugiau nei valandą trukusiame pokalbyje universiteto atstovai dalijosi informacija apie padėtį įstaigoje, apie galimai neteisėtus bei neetiškus administracijos veiksmus, beteisę dėstytojų padėtį, apie prasidėjusį teismo procesą dėl EHU senato pirmininko atleidimo. Kontrolierius savo ruožtu paaiškino tarnybos kompetencijos ribas bei patarė akademinės bendruomenės atstovams, kokių veiksmų jie galėtų imtis.

Pasak V. Sadausko, jeigu universitetas tampa pelno siekiančia įstaiga, tai jis neatitinka universiteto esmės ir neturi ateities. Kontrolierius informavo, jog tarnyba iki birželio 3 d. laukianti atsakymo iš EHU dėl balandžio 30 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus sprendimo ir rekomendacijų.

Lietuvos, 16 Europos šalių ir JAV vyriausybės mokesčių mokėtojų pinigais remia universitetą, kuris pažeidžia akademinės etikos principus ir procedūras.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 05 29 - KUPIŠKYJE SAVANORIAI IMSIS SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS

»

Savižudybių protrūkis – faktas, aiškiai bylojantis apie socialines visuomenės problemas. Kupiškis pirmauja šalyje pagal savižudybių skaičių, o pati Lietuva taip pat Europoje pagal tai užima gana aukštas vietas. „Savanoriavimo perspektyvos savižudybių prevencijos programose“ - tokia tema gegužės 23 d. Kupiškyje seminarą vedė Vytauto Didžiojo universiteto lektorius filosofas Algirdas Davidavičius.

„Laisvosios rinkos varžybos, socialinės ekonominės institucijos lygina mus, verčia mums jaustis geresniais ar prastesniais. Nuolatinio lyginimo, gyvenimo vertės matavimas vien tik mūsų sėkmingumo rinkoje perspektyva – vienas pagrindinių mus sargdinančių veiksnių“, - kalbėjo lektorius.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 05 27 - SPARČIAI MAŽĖJA VALSTYBĖS SEKTORIUJE DIRBANČIŲJŲ PAJAMOS

»

Pirmąjį šių metų ketvirtį sumažėjo vidutinis darbo užmokestis, - praneša Lietuvos statistikos departamentas. Lyginant su paskutiniaisiais 2013 m. mėnesiais bruto darbo užmokestis labiausiai sumažėjo valstybės sektoriuje – net 1,7 proc., privačiajame sektoriuje - 0,6 proc. Lietuvos vidurkis - 2 315,9 lito.

Mažiausiai ir toliau uždirba apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriaus darbuotojai (1457 litai), tris kartus daugiau gauna finansine ir draudimine veikla užsiimančių bendrovių samdytiniai (4628 litai).

Tuo tarpu kultūros (1722 litai per mėnesį), švietimo (2099 litai) bei žmonių sveikatos priežiūra ir socialiniu darbu užsiimančių darbuotojų (2259 litai) atlyginimai nesiekia šalies vidurkio ir dargi mažėja. Lyginant su paskutiniuoju 2013 m. ketvirčiu, iš aukščiau minėtų sektorių labiausiai sumažėjo švietimo darbuotojų algos.

Primename, jog Vyriausybė kol kas nesirengia atkurti bazinės mėnesinės algos (BMA), kuri lemia didelės dalies viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų dydžius, darbo užmokestis esą ir taip auga.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (1)

2014 05 26 - „SOLIDARUMAS“ RINKS KITĄ PIRMININKĄ

»
Birželio 7 d. įvyksiančiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ suvažiavime į pirmininko postą nekandidatuos antrąją kadenciją baigianti dabartinė organizacijos vadovė Aldona Jašinskienė. PN ji teigė, jog nebekelti savo kandidatūros ją paskatino ne tik profsąjungos įstatai, numatantys ribotą kadencijų skaičių, bet ir apsisprendimas užleisti postą jaunesniam žmogui. A. Jašinskienė žada „Solidarumo“ nepalinkti, o savo paramą pirmininko rinkimuose reiškia vienai iš kandidačių atsakingajai profsąjungos sekretorei Kristinai Krupavičienei.

Gegužės 10 d. įvykusiame „Solidarumo“ koordinacinės tarybos posėdyje patvirtinti trys kandidatai į pirmininko postą. Be K. Krupavičienės įstatuose numatytus kandidatams į pirmininko postą reikalavimus atitiko ir suvažiavime nusprendė kandidatuoti vyr. teisininkas Petras Grėbliauskas ir Vilniaus profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Algirdas Markevičius.


A.Jašinskienė sveikina V LPSK suvažiavimą 2014 m. gegužės 9 d. - lpsk.lt nuotr.


Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (11)

2014 05 23 - McDONALD'S DARBUOTOJAI TENKA SU VAIKU GYVENTI AUTOMIBILYJE

»
Gegužės 21-22 dienomis JAV greitojo maitinimo užkandinių tinklo McDonald's darbuotojai surengė iki šiol didžiausią protesto akciją. Darbuotojai reikalauja pakelti atlyginimus ir teisės burtis į profesines sąjungas.

Dar iki  koncerno akcininkų susitikimo Čikagoje įvyko demonstracija, kurioje dalyvavo apie 2 tūkst. žmonių. 139 iš jų buvo policijos areštuoti, -  policija  demonstrantų laukė prie bendrovės būstinės.Tarp suimtųjų yra ir Tarptautinės paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos (Service Employees International Union) pirmininkė Mari Kei Henri (Mary Kay Henry).

Protestuota ir kitą dieną,  vykstant akcininkų susirinkimui, kuriame, kaip pažymi dienraštis The Guardian, McDonald's generalinis direktorius Donas Tompsonas (Don Thompson) tikino, jog darbuotojams mokami „konkurencingi ir teisingi atlyginimai“. Tuo tarpu The Guardian cituoja vieną McDonald's darbuotoją, kuri teigia, kad su vaiku gyvena automobilyje, nes neišgali išsinuomoti būsto.

AP nuotr.

Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2014 05 19 - NESUREŽISUOTAS IR NEPADAILINTAS DIALOGAS

»

Gegužės pradžioje įvyko AB „Utenos trikotažas“ darbuotojų konferencija, kurioje pristatyta įmonėje veikianti kolektyvinė sutartis su naujais pakeitimais bei 2013 m. profesinės sąjungos ir administracijos ataskaitos.

Profsąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė papasakojo apie organizacijos veiklą, nuveiktus darbus, keltas problemas, pasidžiaugė narystės didėjimu, konstatavo, kad buvo vykdomi visi kolektyvinės sutarties punktai.

Ataskaitą apie 2013 m. įmonės rezultatus ir kolektyvinėje sutartyje esančių susitarimų vykdymą pateikė generalinis direktorius Gintautas Bareika. Jis taip pat supažindino darbuotojus su 2014 m. veiklos perspektyvomis ir planais.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 05 16 - ROMUALDAS MAŽYLIS VADOVAUS ŠAKAI DAR TREJUS METUS

»

Gegužės 14 d. Vilniuje, UAB „Lelija“ priklausančioje kavinėje, įvyko Lietuvos lengvosios pramonės profesinės sąjungos suvažiavimas. Pirmininku balsų dauguma (atvirai balsuojant) antrai kadencijai perrinktas Romualdas Mažylis.

LLPPS deklaruoja turinti per tūkstantį narių. Į suvažiavimą buvo išrinkta 30 delegatų, atvyko 26.

Suvažiavime dalyvavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Janina Matuizienė.

V.Leišienės nuotr.

Toliau – spausk antraštę!


Komentarų: (4)

2014 05 15 - KOLEKTYVINĖS SUTARTIES PRIĖMIMAS PALYDĖTAS PROTESTŲ (papildyta)

»

Gegužės 13 d. UAB „Vilniaus viešasis transportas“ surengtoje darbuotojų konferencijoje pritarta kolektyvinei sutarčiai. Metus trukusias derybas dėl jos su darbdaviu vedė UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinė sąjunga, kuriai tą daryti darbuotojų išrinkti delegatai patikėjo 2013-ųjų balandį.

Tuo tarpu trys kitos bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos tą pačią dieną surengė piketus, kuriuose protestavo prieš minėtos sutarties pasirašymą. Profsąjungų teigimu, ji pablogins darbuotojų darbo sąlygas, o troleibusų vairuotojai ir toliau bus diskriminuojami.

Kolektyvinės sutarties pasirašymo procedūra numatyta gegužės 16 d. Į ją oficialiu generalinio direktoriaus pasirašytu raštu pakviesti ir trijų protestavusiųjų profsąjungų atstovai, tačiau, PN žiniomis, jie dalyvauti neketina.

Nuotr. iš A. Ryžinskajos archyvo.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 05 13 - SUKILO LATVIJOS ŠVIETIMO DARBUOTOJAI

»

Gegužės 12 d. Rygoje apie 7 tūkst. Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų susirinko į mitingą reikalauti, kad būtų sugrąžinta skola, kurią vyriausybei jie paskolino, kad būtų įveikta krizė. „Jūsų kova yra teisinga, - susirinkusiesiems sakė Europos švietimo profesinių sąjungų komiteto (ETUCE) vadovas Martin Rømer (nuotr. trečias iš kairės). - Jus palaiko dvylika milijonų Europos pedagogų“.

Solidarumą Latvijos kolegoms savo dalyvavimu protesto akcijoje taip pat išreiškė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija su Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininku Eugenijumi Jesinu (trečias iš dešinės) priešakyje, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos delegacija, vadovaujama pirmininko Andriaus Navicko (antras iš dešinės), Lenkijos mokytojų profesinės sąjungos prezidentas Sławomir Broniarz (pirmas iš dešinės), Estijos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojas Aleksandr Tiidemann (pirmas iš kairės).

Prieš mitingą LIZDA būstinėje įvyko spaudos konferencija. Antra iš kairės – LIZDA pirmininkė Ingrīda Mikiško.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 05 09 - A. ČERNIAUSKAS LIEKA VADOVAUTI LPSK (PAPILDYTA 2014-05-12)

»
Gegužės 9 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) suvažiavime dar vienai ketverių metų kadencijai slaptu balsavimu perrinktas Artūras Černiauskas. Jam nusileido aštuonių LPSK šakinių organizacijų iškeltas kandidatas Dainius Paukštė. Generaline sekretore be konkurencijos išrinkta Janina Matuizienė, šį postą užimanti nuo LPSK įsteigimo 2002 m.

Pakeitus organizacijos įstatus pirmininko pavaduotojas suvažiavime nuo šiol nebus renkamas, o kadenciją baigusiam Algirdui Kvedaravičiui iškilmingai įteiktas auksinis LPSK ženklelis.

Suvažiavimą pasveikino Seimo, Vyriausybės nariai, Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) atstovai, kolegos iš Lietuvos, Baltarusijos, Estijos, Gruzijos, Ispanijos, Lenkijos, Norvegijos, Rusijos.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (16)

2014 05 08 - PENKIOLIKA SAULIAUS DŽIAUTO METŲ

»
Sueina penkiolika metų, kai buvo įkurta Vilniaus miesto priešgaisrinės apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga. Iš šios organizacijos gimė dabartinė Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS). Dabar net keista prisiminti, kad šiuo metu nepaneigiamą galią ir įtaką turinti, sėkmingai už savo narių, kartu ir kitų darbuotojų teises kovojanti organizacija prasidėjo vos ne nuo pokštavimų.

„Neturėjau menkiausio supratimo, kas yra ta profesinė sąjunga, na nebent tiek, kiek atsiminiau iš sovietinių laikų: kad ji dalindavo kelialapius į sanatorijas ir skirstydavo visokiausius buitinius prietaisus. Mes savo organizaciją įkūrėme kaip kažką panašaus į klubą:  tuo metu tarnyboje buvome labai susidraugavę, ne tik kaip tarnybos draugai, bet ir šeimomis, kartu šventes švęsdavome. Taip gimė profesinės sąjungos, o tiksliau – klubo idėja“, - šypsodamasis prisimena dabartinės UGPS bei Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas.

Dabartinis Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) lyderis profsąjungininko karjeros pradžioje. E.Skipario nuotr. iš PN archyvo

Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2014 05 07 - ĮVAIZDŽIO GERĖJIMAS - NELABAI GUODŽIANTIS

»
Balandžio mėn. 11-24 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 39 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 41 proc. nepasitikėjo.

Tarp 21 į apklausos lentelę įtrauktos institucijos profsąjungos pagal reitingus yra 15-osios.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį darbuotojų atstovėms sėkmingiausia buvo metų pradžia. Sausį šalininkų ir kritikų balsai susilygino: (palankiai ir nepalankiai vertino po 39 proc.), o vasarį, šalia 40 procentų pasisakiusių prieš, būta net 42 proc. palankių vertinimų. Deja, per kovą, kaip ir per balandį nepasitikinčiųjų kiekis jau siekė 41 proc., palankiai kovo mėn. profesines sąjungas vertino tik 38 proc. respondentų.


Lygindami I šių metų ketvirčio apklausų rezultatus su ankstesniais metais  (2010, 2011 ir 2012-aisiais), pastebime pozityvią tendenciją: profesinių sąjungų šalininkų daugėja. Tačiau šis rezultatas vargu ar guodžia, nes  panašiu procentu padaugėjo ir profsąjungų kritikų;  be to, pastarieji vis dar persveria palankius vertinimus.


Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (0)

2014 05 05 - KODĖL VOKIEČIŲ STUDENTUI NAUDINGA PROFSĄJUNGA

»
Tuo pat metu dirbti ir studijuoti nėra taip paprasta, - tai žino kiekvienas studentas. „Suaugusiosios” vokiečių profsąjungos šitai irgi gerai supranta, todėl darbo jaunimui ir talkina, - Tarptautinės darbo dienos Gegužės pirmosios proga paskelbtame straipsnyje rašo Deutsche Welle (dw.de).

Iki pietų auditorijoje, po pietų - biure. Toks gyvenimas  Vokietijos studentui nėra retenybė. Statistikai paskaičiavo, kad du trečdaliai mokymo įstaigų jaunimo nuolatos papildomai užsidirba, o dauguma per studijas dar sugeba atlikti mažiausiai po vieną stažuotę.

Jau nebe pirmą dešimtmetį vokiečių profesinės sąjungos gina darbo jaunimo interesus ir aktyviai bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis. Ši pagalba nėra visiškai nesavanaudiška: taip pasiekiama, kad profsąjungų gretos nuolat pasipildytų naujais nariais.

Toliau – spausk antraštę!Komentarų: (0)
19
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai