2017 m. rugpjūčio 24 d. ketvirtadienis - 13:44
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2014 11 09 - ISTORINĖ MANIFESTACIJA BRIUSELYJE

»

Lapkričio 6 d. Briuselyje įvyko stambiausia nuo XX amžiaus vidurio protesto akcija, kurioje, Belgijos profesinių sąjungų sukviesti, dalyvavo apie 120 tūkstančių žmonių. Protestuota prieš "griežto taupymo" politiką, tarp kurios priemonių - dabartinės valdžios planai pailginti ikipensinį amžių iki 67 metų.

Tačiau, kurį laiką vykusi taikiai ir darniai, apie 18 val. akcija virto aklu maištu, vitrinų bei automobilių daužymu. Radikalūs elementai, nežinia, iš kur atsiradę chuliganai išprovokavo susidūrimus su policija. Buvo panaudotos ašarinės dujos bei vandensvydžiai. Yra nukentėjusių, sužeistų, paguldytų į ligonines dėl peršalimo.

Profsąjungos mano, kad radikalų siautėjimą galėjo išprovokuoti specialiai infiltruoti agentai. Nepaisant to, profsąjungos šį renginį vadina "istoriniu" ir teigia, kad kova su dešiniąja vyriausybe (beje,profsąjungų lyderiai ją laiko "nelegitymia"), nesibaigė.

Dalyvauti manifestacijoje atvyko darbuotojų atstovai ir iš kitų ES šalių.

Video

* *

Komentarų: (10)

2014 11 06 - LAPKRIČIO 13 D. VYKS ĮSPĖJAMASIS PEDAGOGŲ STREIKAS

»

Tai, kad švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atostogauja, kai Seime svarstomas švietimui kitais metais planuojamas biudžetas, - paskutinis lašas streikus rengiančių profesinių sąjungų kantrybės taurėje. „Tai parodo ministro požiūrį į savo darbą“, - mano ir Lietuvos tėvų forumo tarybos narys Darius Trečiakauskas, kartu su profsąjungų atstovais dalyvavęs lapkričio 5 d. surengtoje spaudos konferencijoje.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, nors ir pasidžiaugė, kad jau pasiekta tam tikrų rezultatų – kitais metais 32 litais bus didinamas mokinio krepšelis bei 10 proc. augs ikimokyklinių įstaigų pedagogų algos, tačiau tai švietimo darbuotojų netenkina. Kadangi ministerija neidama į derybas nepaliekanti kito pasirinkimo, lapkričio 13 d. įvyks dviejų valandų įspėjamasis streikas.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (8)

2014 11 03 - MERKEL VYRIAUSYBĖ BANDO TRAMDYTI PROFSĄJUNGAS

»
Vokietijos darbo ministrė socialdemokratė Andrea Nahles (nuotr.), aktyviai palaikant kanclerei Angelai Merkel, pateikė ministrų kabinetui svarstyti įstatymo pataisą, kuria būtų ribojamos „mažųjų profesinių sąjungų" galios bei teisės derantis dėl kolektyvinės sutarties bei priimant vadinamuosius tarifinius susitarimus.

Pagrindinis įstatymo projekto teikėjų argumentas tas, kad "mažosios" profesinės sąjungos (tokios kaip aviakompanijos Lufthansa, geležinkelių monopolijos Deutsche Bahn), paprastai savo gretose vienydamos tik mažą dalį  darbuotojų, skelbia streikus, jais paralyžiuoja šalies transporto tinklą ir taip „šokdina“ milžiniškas firmas.

Įstatymas, kurį vyriausybė numato svarstyti gruodžio 3d., turėtų numatyti priemones, apibrėžiančias besiderančios su darbdaviu profesinės sąjungos „reprezentatyvumą".  Jei notaro ar kitos tarpininkaujančios institucijos sprendimas dėl konkrečios profesinės sąjungos teisės derėtis jos nepatenkins, esą liekanti galimybė ginčą spręsti teismo keliu.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (5)

2014 11 01 - PAGERBĖ BENDRAŽYGIO ATMINIMĄ

»
Profesinių sąjungų atstovų delegacija spalio pradžioje aplankė kolegos, buvusio UAB „Budrus sakalas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Romualdo Uznevičiaus kapą Plungėje (po ilgos ir sunkios ligos mirė šių metų liepos 31 d.).

Pagerbiant buvusio  kolegos ir bendražygio  atminimą dalyvavo (nuotr.iš kairės) Aušra Venckienė, UAB „Budrus sakalas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė, jos pavaduotojas Pranas Kundrotas, Achemos profesinių sąjungų administracijos vadovė Birutė Daškevičienė, buvęs ilgametis „Achemos“ profesinės sąjungos pirmininkas Algimantas Gaižauskas,  Achemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas  Dainius Šlepetis, buvusi „Achemos“ profsąjungos buhalterė Teresė  Galvydienė.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (4)

2014 10 30 - PEDAGOGŲ MITINGE – NUSITEIKIMAS STREIKUOTI

»

Spalio 28 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos susirinkę apie 700 pedagogų iš visos Lietuvos atlikę dainą „Tėvyne dainų ir artojų“, vėliau ministrui skandavo „gėda“, „streikas“ ir triukšmingai reikalavo grąžinti skolą – per krizę nuo švietimo nurėžtas lėšas.

Kaip spalio 30 d. informuoja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tinklalapis, nors ministerija ir parodė geranoriškumą – viceministrė Genoveita Krasauskienė pakvietė profesinių sąjungų jungtinę atstovybę prie apskritojo stalo, - tačiau to esą nepakako. Derybos negalinčios prasidėti be ministro, kuris iš atostogų grįš tik lapkričio 10 d.

Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė nutarė toliau rengtis streikams, o įspėjamasis dviejų valandų streikas numatytas lapkričio 13 d.

Skaidrės

Toliau – spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 10 28 - „LABIAUSIAI DIDŽIUOJAMĖS ATGAUTU ORUMU”

»

Jau senokai Ukmergės greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojai skundžiasi mažais atlyginimais ir didėjančiais darbo krūviais bei pagal lojalumą įstaigos administracijai sudaromais darbo grafikais. Ukmergės greitosios medicinos pagalbos skyriaus ir Ukmergės rajono profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta Keburienė informuoja, kad profsąjungos pastangos pagaliau davė vaisių: šiuo metu mokami priedai už viršvalandžius, nors ir labai menkai, tačiau visvien padidinti atlyginimai bei skaičiuojami priedai už gerus darbo rezultatus. 

„Labiausiai didžiuojamės atgautu profsąjungos orumu bei pasitikėjimu, kai net mieste žmonės kalba,  kad tokia profsąjunga yra  reikalinga ir tikra“, - sako pirmininkė ir dėkoja Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ naujajai komandai.

R. Motiejūnaitės-Pekkinen nuotr.: spalio 9 d. Umergės GMP skyriuje lankėsi delegacija iš Norvegijos profsąjungos „Fagforbundet“.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (2)

2014 10 26 - IŠ UŽSIENIO

»
Italija. Spalio 24 d. įvyko 24 valandų nacionalinis streikas, kuriame dalyvavo daugelio šalies miestų mokyklų, sveikatos apsaugos, transporto, kitų viešųjų paslaugų darbuotojai. Protestuojama prieš vyriausybės siūlomą darbo įstatymų reformą, taip pat prieš vadinamąjį "stabilumo įstatymą", kuris taikomas formuojant 2015 metų valstybinį biudžetą. Dalis demonstrantų - Italijos profsąjungų aktyvistai Romos centre įkūrė palapinių miestelį laukdami susitikimo su valdžios atstovais.

Briuselis. Spalio 23 d., eilinio ES lyderių susitikimo metu, europiniame sostinės kvartale prieš pensijų reformą protestavo apie 500 Belgijos policininkų. Jie reikalauja, kad federalinė valdžia grąžintų  panaikintą teisę išeiti į išankstinę pensiją nesulaukus privalomų 62 metų.

Ši "griežtojo taupymo" politikos priemonė atsiliepia 30-čiai tūkstančių policijos darbuotojų.

Baltarusija. Prezidentas Lukašenka nurodė sukurti prievartos ir bausmių "už veltėdžiavimą" sistemą. Jo nuomone, šalyje galima priskaičiuoti iki 400 tūkstančių veltėdžių, kuriuos reikią nedelsiant priversti dirbti. Vidaus reikalų sistemai pavesta iki 2015 metų sausio 1 d. pateikti tokios sistemos įvedimo planą.   Baltarusijos demokratiškų profsąjungų kongreso pirmininkas Aleksandras Jarošuk (nuotr.) šią valdžios inicijuojamą kampaniją vertina skeptiškai.

"Sumanius priversti šiuos žmones dirbti, reikia į Baltarusijos Respublikos teritoriją grąžinti TSRS. Tam tikru laipsniu Tarybų Sąjunga mūsų šalyje egzistuoja, tačiau Balatarusijai būdingi ir visi šiuolaikinio pasaulio bruožai", -  Lukašenkos planą komentuoja Baltarusijos profsąjungų lyderis.

Meksika. Spalio 23 d. Gerero valstijos mokytojų profesinės sąjungos nariai padegė Igualos miesto administracijos pastatą, iš kurio negrįžo policijos sulaikyti 43 studentai. Pedagogų inicijuotame protesto žygyje dalyvavo apie 7 tūkstančius žmonių. Igualoje protestuotojai sulaikė vieną policininką ir vieną jaunuolį, kurį įtaria bendradarbiavusį su kriminaliniais nusikaltėliais. Abu buvo priversti per miestą eiti basomis.

Rugsėjo pabaigoje Igualos  studentai surengė protesto akciją, nukreiptą prieš švietimo reformą, mažinamas stipendijas ir švietimo finansavimą.  Policininkų būrys, palaikomas ginkluotų civilių, užpuolė studentus, iš jų šeši žuvo vietoje.  57 jaunuoliai dingo be žinios, tačiau 14 vėliau grįžo.

Ginkluotą išpuolį prieš studentus spėjamai inicijavęs Igualos meras Chose Luis Abarka (Jose Luis Abarca) šiuo metu slapstosi.

* *

Komentarų: (0)

2014 10 24 - AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ PROFSĄJUNGOS LAIDOJO MOKSLĄ

»
Spalio 24 d. prie Vyriausybės piketavo Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS), siekdamas atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį į mokslo skurdinimo ir naikinimo politiką. Pasak organizatorių, susidaro paradoksali situacija, kai mokslinio bendradarbio ar lektoriaus vidutinis atlyginimas nuo sausio 1 d. bus beveik toks, kaip ir minimali mėnesio alga – 1050 litų.

Pikete laidotuvių muziką grojo pučiamųjų kvartetas, taip simbolizuodamas laidojamą Lietuvos mokslą. Palaikyti kolegų atvyko ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos delegacija.

Toliau - spausk antraštę...
Komentarų: (2)

2014 10 24 - „ACHEMOJE” KELIAMI ATLYGINIMAI

»
„Achemos“ profesinių sąjungų administracija praneša apie sėkmę derybose: nuo šių metų spalio 1 d. AB „Achema“ padalinių darbuotojų pagrindiniai (tarifiniai) atlyginimai bus perskaičiuoti dalį premijų perkeliant į pastoviąją dalį bei 7 proc.  padidinant pagrindinius (tarifinius) atlyginimus. Procento dydis pasirenkama taip, kad normatyvinės premijos sudarytų 20 proc., o bendras darbo užmokesčio fondas didėtų apie 10 proc.

Iki šiol bendrovėje kvalifikuotiems darbininkams, tarnautojams, specialistams darbo sutartyje nustatytas darbo užmokestis dažnai nesiekė net Lietuvos vidurkio, o didžioji dalis darbo užmokesčio buvo mokama premijomis. Profsąjungų nuomone, darbuotojai nesijautė stabiliai ir saugiai. 

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (2)

2014 10 22 - Į PROTESTO AKCIJĄ – „GERANORIŠKŲ” INTRIGŲ FONE

»
Kaip šiomis dienomis pranešė Lietuvos ir  užsienio  žiniasklaida, Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinę atstovybę susibūrusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ spalio 28 d. prie Švietimo ir mokslo ministerijos rengia protesto mitingą.


Organizatoriai teigia, jog ministerija iki šiol nesiteikė tinkamai reaguoti į reikalavimus, įteiktus dar birželio mėnesį, be to, nesudaromos sąlygos taikiai išspręsti kolektyvinį ginčą.

Tuo tarpu žinomos nuolatinės LŠDPS „oponentės” -  Lietuvos švietimo profesinė sąjunga (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS)  išplatino pranešimą, kuriame dėstoma, jog kolegų reikalavimai esą „neįvykdomi“, ir net keliamas klausimas, ar taip nesiekiama sąmoningai žlugdyti profesinių sąjungų bei Vyriausybės dialogo.


LŠDPS vedamų organizcijų spalio 1 dienai planuoto įspėjamojo streiko skelbimas atidėtas iki š.m. lapkričio vidurio.

Išsamiau -  paspaudus antraštę...


Komentarų: (11)

2014 10 21 - JAU KETURIOLIKA...

»
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) šiandien praneša apie naujus skaudžius praėjusios savaitės įvykius - darbe vėl žuvo du žmonės.

Spalio 17 d. Alytaus rajono Einorių miško kirtavietėje Dainiaus Misevičiaus individualios įmonės pjūklininką mirtinai traumavo užvirtęs kito darbuotojo pjaunamas medis.      

Spalio 13 d. Klaipėdoje  žuvo vairuotojas. Šakiniu autokrautuvu vežamas krovinys pradėjo slysti. Vairuotojas, nesustabdęs autokrautuvo, iššoko ir bandė krovinį sulaikyti. Nevaldomas autokrautuvas ėmė judėti link rampos krašto, jį rankomis stabdžiusį darbuotoją nubloškė nuo rampos ir krisdamas mirtinai prispaudė.

Tragedija įvyko UAB „Tranzito paslaugų centre“ (direktorius Giedrius Lubas).

Spalio 20 dienos rytą  Valstybinėje darbo inspekcijoje  gautais duomenimis, buvo  smarkiai pakenkta dar penkių darbuotojų sveikatai.

Šių metų darbo aukų sąrašas auga: jau žuvo 14 žmonių.

* *
Komentarų: (1)

2014 10 20 - PROFSĄJUNGŲ NEĮGALUMAS: PRIEŽASČIŲ IEŠKANT

»
Konferencijoje „Socialinis dialogas ir derybinė galia“, apibendrinusioje projekto „Socialinio dialogo plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas,  ne kartą buvo prisimintas ir nagrinėjamas Lietuvos profesinių sąjungų neįgalumas, jo priežastys.

Spalio 10 d. Seime įvykusioje konferencijoje kalbėjo  Seimo narė Rima Baškienė, europarlmentaras Bronis Ropė, Norvegijos profsąjungų, Ukmergės, Kupiškio atstovai, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banel.

Abejones, ar esame pasirengę diegti Lietuvoje "skandinaviškąjį" profesinių sąjungų modeį, išdėstė pareigūnų kredito unijos vadovas, buvęs ilgametis NPPSS pirmininkas Vytautas Bakas (nuotr. kairėje), o projekto „Socialinio dialogo plėtra Lietuvos savivaldybėse“ vadovas politologas Tomas Tomilinas (nuotr. dešinėje) pateikė savo aiškinimą, kodėl profesinės sąjungos Lietuvoje nyksta.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (10)

2014 10 19 - SUSIVIENIJIMAS VEIKĖ AKTYVIAI

»
Ketvirtadienį įvyko  Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo (JPSS) ataskaitinė  konferencija.   47 delegatams iš dvylikos JPSS priklausančių profesinių sąjungų atsiskaitė susivienijimo pirmininkė Birutė Daškevičienė ir jos pavaduotojas  Juozas Adomaitis, kurie  praėjusių metų pradžioje buvo išrinkti vadovauti JPSS.

Kaip teigė pranešėjai, per tą laiką susivienijimas ne tik išaugo, bet ir buvo aktyviai mokomasi, semiamasi socialinio dialogo patirties tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. O svarbiausias pasiekimas -  rajone suformuota  trišalė taryba.  Rugsėjo 22 d. trišalį susitarimą pasirašė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, Jonavos rajono verslo darbdavių asociacijos prezidentas Edmundas Gedvila, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas ir Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Birutė Daškevičienė. 

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (2)

2014 10 17 - MIŠKININKŲ FEDERACIJAI VADOVAUS INGA RUGINIENĖ

»
Spalio 16-17 dienomis Dubingiuose (Molėtų rajonas) įvyko ataskaitinis rinkiminis Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos (LMPF) suvažiavimas.Petras Algirdas Rauka - federacijai vadovavęs nuo Atgimimo laikų - pirmininko rinkimuose šį kartą nekandidatavo. Naująja organizacijos vadove tapo Inga Ruginienė , ligšiolinė federacijos pirmininko pavaduotoja.

I. Ruginienė buvo išrinkta iš dviejų kandidatų, laimėdama prieš Juozą Ūsą (VĮ Trakų miškų urėdijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas).

Pagal LMPF įstatus federacijos pirmininkas renkamas ketveriems metams.

Po suvažiavimo įvyko federacijos tarybos posėdis, aptaręs einamuosius organizacinius reikalus. Federacijos pirmininko pavaduotojo taryba kol kas neišrinko.

LMPF sudaro 37 profesinės sąjungos. Miškininkų federacija  yra Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, trijų tarptautinių profsąjunginių organizacijų narė.

Nuotrauka - iš Facebook paskyros.


* *
Komentarų: (2)

2014 10 15 - „LAISVINANT“ DARBO SANTYKIUS PRAŠOMA IR LAISVĖS STREIKUOTI

»

Trišalės tarybos posėdyje pristatyta projekto „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinis-administracinis modelis“ tarpinė ataskaita. Projekto vadovas Vilniaus universiteto teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis paminėjo, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ėmėsi ambicingo uždavinio, t.y. parengti paketą įstatymų, kurie „turėtų išspręsti tam tikrus aktualius klausimus“.

Mokslininkai dirba keturiomis socialinės politikos kryptimis: socialinio draudimo, darbo santykių, socialinės paramos, užimtumo rėmimo, kurios, pasak profesoriaus, turi „sueiti į vieną bendrą tikslą ir derėti tarpusavyje“.

Kalbant apie darbo santykius, siūloma kuo mažiau juos reguliuoti įstatymais, o palikti daugiau laisvės susitarti kolektyvinėse sutartyse. Profesinių sąjungų atstovai abejoja, ar tam Lietuvoje partneriai yra pasirengę, bei prašo tuomet liberalizuoti ir streikų skelbimo tvarką.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (4)

2014 10 14 - VILNIAUS GATVIŲ APŠVIETĖJAI PRADĖJO PROTESTO AKCIJĄ

»
UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai” profesinė sąjunga išplatino pranešimą, kad bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos susirinkime priimtas nutarimas "laikinai sustabdyti savo darbo sutarčių vykdymą iki darbdavys visiškai įvykdys savo įsipareigojimus bei išmokės priklausantį darbo užmokestį."
Kartu pranešama, kad  spalio 14 dieną 25 darbuotojai neišėjo į darbą. Likusi dalis darbuotojų prisijungs prie akcijos, kai įsiteisins jų pranešimai apie darbo sutarties sustabdymą.

Darbuotojų kantrybė trūko: nuo 2012 m. įmonės darbuotojams nėra laiku mokamas darbo užmokestis. Šiuo metu įmonė nėra išmokėjusi  atlyginimų už 2014 m. rugpjūčio ir rugsėjo mėnesius. 

Išsamiau  - paspaudus antraštę...


Komentarų: (1)

2014 10 14 - TRAGIŠKA SAVAITĖ

»
Praėjusi savaitė buvo tragiška Lietuvos „darbo fronte”: žuvo du vyrai.

Spalio 8 d. Vilniuje, statybos firmoje „Stelalita“, vykdant plokščio stogo dengimo darbus, iš maždaug 12 m aukščio nukrito ir žuvo darbininkas. Antroji tragiška nelaimė įyko spalio 9 d. Onos Skersienės ūkyje, (Užunevėžio kaimas,  Panevėžio rajonas). Traktorius, kuriuo buvo minamas silosas, krisdamas iš 2 m aukščio, prispaudė ir mirtinai traumavo  traktorininką.

Valstybinės darbo inspekcijos pranešimais, šiemet darbe jau žuvo 12 žmonių.

Šeškinės rajone įsikūrusioje „Stelalitoje” (direktorius Robertas Vareika) dominuoja gana rizikinga stogdengių profesija .

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (0)

2014 10 12 - BYLOS BAIGTIS GALI ATSILIEPTI 76 MILIJONAMS DARBUOTOJŲ

»
Spalio 8 d. JAV aukščiausiasis teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurios baigtis gali atsiliepti 76 milijonų darbuotojų "valandininkų" atlyginimams. Reikalaujama, kad kompanija Amazon mokėtų atlyginimą ir už kasdien  sugaištamą  laiką per prievartinį darbuotojų tikrinimą, atliekamą  „rugsėjo 11-osios stiliumi”. Tokį ieškinį didžiausiai pasaulyje mažmeninės internetinės  prekybos firmai pateikė buvę šios kompanijos sandėlio Nevadoje darbuotojai Jesse Busk ir Laurie Castro.Išsamiau  - paspaudus antraštę...


Komentarų: (0)

2014 10 09 - D.GRYBAUSKAITEI RŪPI TIK KALINIŲ ORUMAS?

»
Spalio 7 d. apsilankiusi Šiaulių tardymo izoliatoriuje Dalia Grybauskaitė pasibaisėjo suimtųjų gyvenimo sąlygomis. Pataisos įstaigų pareigūnai gūžčioja pečiais – čia dirbantieji turi lygiai tokias pačias sąlygas kaip ir sulaikytieji, tik apie jas vis stengiamasi nutylėti.

„Rūpinamasi nuteistųjų arba laukiančiųjų teismo gyvenimo sąlygomis, pažeistu orumu. Tuo tarpu teisėsauga kaltinama jėgos demonstravimu ir noru palaužti žmogų. Kodėl niekas neklausia, kaip jaučiasi pataisos įstaigų prižiūrėtojai? Kodėl niekam nerūpi, ar jie yra palaužti? Juk kiekvieną dieną jie praleidžia tose pačiose žmogaus orumą pažeidžiančiose sąlygose“, - piktinasi Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (ITĮPS) vadovas Tomas Vaitkunskas.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (4)

2014 10 08 - DIDŽIŲJŲ PREKYBOS CENTRŲ GODULYS

»

Ukmergės rajono savivaldybės trišalė taryba, susirinkusi į eilinį posėdį, diskutavo apie tai, kaip apsisaugoti nuo didžiųjų prekybos tinklų „okupacijos“. Rajono tarybos narės Elenos Mirinavičienės teigimu, didieji prekybos centrai, kurių pastaruoju metu pridygo kaip grybų, ne tik rajonui beveik visiškai neatneša jokios naudos, nelinkusi remti jokių kultūrinių renginių, bet ir išstumia iš rajono smulkiuosius verslininkus.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) generalinio direktoriaus pavaduotojas Vaidotas Levickis konstatavo, kad teisinis didžiųjų prekybos centrų veiklos reguliavimas mūsų šalyje yra labai menkas.

Posėdžio viešnia Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė Irina Judina liudijo apie sunkią didžiųjų prekybos centrų darbuotojų padėtį. Administracijos sugeba nemokėti darbuotojams už viršvalandžius ir darbą poilsio bei švenčių dienomis. Už beprotiškai ilgas darbo valandas prie minimalios algos pridedami apgailėtini priedai, kurie, beje, irgi skiriami kaip administracijos malonė ir tokia tvarka, kokia jai norisi.

Išsamiau – paspaudus antraštę...

 
Komentarų: (2)

2014 10 07 - ORAUS DARBO DIENOS MINĖJIME – GRASINIMAI STREIKUOTI

»

Spalio 7 d. profesinės sąjungos visame pasaulyje mini Tarptautinę oraus darbo dieną. Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ Vilniuje ta proga surengė eitynes. Nuo Vilniaus miesto savivaldybės, kuriai buvo įteikti reikalavimai, susiję su nesklandumais „Vilniaus viešojo transporto“, „Gatvės apšvietimo tinklų“ ir kitose savivaldybės valdomose bendrovėse (laiku nemokami atlyginimai, nesilaikoma kolektyvinės sutarties), apie pusantro šimto žmonių ėjo link Vyriausybės būstinės. Eitynėse dalyvavo ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) delegacija.

Vinco Kudirkos aikštėje apie „Vilniaus viešojo transporto“ problemas kalbėjo profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius. Jo teigimu, dėl to, kad bendrovėje laiku nemokami atlyginimai, spalio 21 d. rengiamasi įspėjamajam streikui, kai mieste kursuos tik 30 proc. autobusų ir troleibusų. O jei atlyginimai nebus mokami ir toliau, bus neterminuoti streikai. Kalbėtojo žodžius lydėjo skandavimas „Gėda!“ ir „Streikuosim!“.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 10 03 - NAUJOJI PROFSĄJUNGA TIKISI CIVILIZUOTO DIALOGO

»
Rugpjūčio pabaigoje įsteigtos „Achemos grupės“ profesinės sąjungos aktyvistai jau savaitę neturi darbo priemonių, išskyrus tušinukus ir popierių. Pirmininko Tado Kaminsko (nuotr.) manymu, taip bandoma susidoroti su profsąjungą įkūrusiais darbuotojais ir ją iš viso sunaikinti.

Administracija aiškina, jog pradėtas tyrimas, susijęs su darbuotojų tiesioginėmis pareigomis koncerne. Kartu žiniasklaida cituoja koncerno „Achemos grupė“ vadovybės įžvalgas, neva į profesinę sąjungą susibūrė ir ja dangstosi buvę įmonės vadovai. Tuo tarpu T.Kaminskas sako, kad. naujojoje organizacijoje buvęs tik vienas vadovas, bet ir tas neseniai išėjęs iš darbo. O organizacijai priklauso apie trys ketvirtadaliai visų administracijos darbuotojų.

Profesinė sąjunga siekia kuo greičiau pasirašyti kolektyvinę sutartį,- jau inicijavo ir derybas dėl jos. „Nors ir matome, kad koncerno valdyba nėra tie žmonės, kurie leidžiasi į diskusijas, bet mes jų tikrai sieksime ir darysime viską, kas įmanoma, kad derybos įvyktų ir sutartis būtų pasirašyta“, - ryžtingai nusiteikęs pirmininkas T. Kaminskas.


Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (11)

2014 10 03 - SUKILO PRANCŪZIJOS FARMACININKAI

»
Rugsėjo 30 - spalio 1 d.. visoje Prancūzijoje vyko vaistinių darbuotojų streikai. Užsidarė 87 proc. šalies vaistinių. Farmacininkai sukilo prieš valdžios ketinimą leisti pardavinėti vaistus prekybos centruose. „Jūsų sveikata nėra prekė!“, „Noriu, kad narkotikai liktų vaistinėje!“- su  tokiais ir panašiais užrašais ant transparantų žygiavo protestuotojai. Video.


Kartu su vaistininkais streikavo dantistai, biologai, oftalmologai. Pastariesiems nepriimtinas rengiamas įstatymas, numatantis liberalizuoti nemaža medicinos paslaugų.
Išsamiau - paspaudus antraštę..

Komentarų: (0)

2014 10 03 - ORAUS DARBO DIENA BUS IR PROTESTO DIENA (ATNAUJINTA)

»
Su spalio mėnesiu galimai prasideda Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ protesto akcijų. sezonas. Dėl transporto darbuotojams laiku nemokamų atlyginimų gali būti priimtas sprendimas streikuoti, o spalio 7-oji - tarptautinė Oraus darbo diena  bus paminėta piketu prie Vilniaus miesto savivaldybės, kuri, be kita ko,  užblokavo spalio 2-ai dienai numatytą protesto mitingą. Rugsėjo 30 d.  įvykusiame LPS „Solidarumas“ valdybos posėdyje (nuotr.) pirmininkės Kristinos Krupavičienės teikimu organizacijos suformuluoti tokie Oraus darbo dienos minėjimo pavertimo protesto akcija motyvai:
- negaunant leidimo rengti protesto akciją pažeidžiamos darbuotojų ir profesinių sąjungų teisės;
- vėluojant atlyginimams, pažeidžiama galiojanti bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ kolektyvinė sutartis;
- smerktinas politikų neatsakingas ir neapgalvotas siekis didinti PVM šildymui.
Spalio 2 d.. įvyko UAB „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų ir bendrovės administracijos susirinkimas, kurio dalyviai absoliučia dauguma balsų pritarė kolektyvinio ginčo kėlimui. Reikalavimai čia pat buvo įteikti  bendrovės direktoriui Gintarui Nakučiui.

Jei nebus suorganizuota taikinimo komisija  arba šalys dėl taikinimo komisijos nesusitars, taikinimo komisija surašys nesutarimų protokolą, arba protokolo nesurašys, profesinė sąjunga tęs pasiruošimą finaliniam kolektyvinio ginčo etapui – streikui, praneša lps.ltIšsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (0)

2014 09 29 - MENKĖJA ATSTOVAVIMO GALIOS?

»
Lietuvos statistikos departamento (LSD) duomenimis, 2013 metų pabaigoje profesinės sąjungos vienijo 98,8 tūkst. narių, arba 8,3 procento samdomųjų darbuotojų.

Per metus narių skaičius sumažėjo 6,4 procento, o organizacijų lėšos padidėjo daugiau kaip 6 proc. ir sudarė 15,3 milijono litų. Pagrindinis profesinių sąjungų finansavimo šaltinis – nario mokesčiai – sudarė 61,7 procento jų lėšų.

Per pastaruosius metus profesinių sąjungų narių sumažėjo apie 15 proc., o samdomųjų darbuotojų profesinėse sąjungose skaičius neviršijo 10 procentų.


Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (3)

2014 09 25 - PROFSĄJUNGŲ REPEZENTATYVUMO TAISYKLĖS: STARTAS SEIME

»
Rugsėjo 23 d. LR Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas įregistravo Profesinių sąjungų įstatymo pataisų projektą, kuriuo siekiama „nustatyti sąžiningas ir adekvačias profesinių sąjungų reprezentatyvumo taisykles, pagal kurias būtų nustatomos labiausiai atstovaujančios organizacijos, su kuriomis būtų deramasi dėl kolektyvinės sutarties“.

„Praktika rodo, kad paprastai derybose pareiškia norą dalyvauti įvairios profesinės sąjungos, taip pat ir tos, kurios neatstovauja darbuotojų daugumos valiai. Nesant reprezentatyvumo kriterijų teisės aktuose, tokios profesinės sąjungos stabdo kolektyvines derybas ir nesiekia konstruktyvaus dialogo“, - teigiama įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Įstatymo projektą inicijavo ir parengė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.


Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (13)

2014 09 24 - IŠ UŽSIENIO (PAPILDYTA)

»
Belgija. Apie 14 tūkstančių policininkų, vedamų savo profesinių sąjungų, rugsėjo 18-ąją protestavo Briuselio gatvėse. Priežastis - naujas įstatymas, pagal kurį kai kurių tarnybų policininkų pensinis amžius pailgintas 8-riais metais. Jeigu iki rugsėjo 23 dienos valdžia nepakeis šio sprendimo, policininkai grasina pradėti visuotinį streiką.

Lenkija. Trijų stambiausių profesinių sąjungų centrų (Solidarność, All-polski Porozumienie Związków Zawodowych ir Forum polskiego związku zawodowego) lyderiai Piotr Duda, Jan Guz ir Tadeusz Chwałka kreipėsi į šalies vyriausybę reikalaudami, kad š.m. spalio 23-24 dienomis vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje ji balsuotų prieš "2030 m. klimato ir energijos strategijos paketą".

Profesinės sąjungos teigia, kad šio paketo įgyvendinimo pasekmės būtų pragaištingos Lenkijos ekonomikai: trigubai padidėtų didmeninės elektros energijos kainos, sumenktų Lenkijos pramonės konkurencingumas, 1,8 proc. sulėtėtų BVP augimas, išaugtų nedarbas.Suomija. Rugsėjo 23 d. viešojo sektoriaus ir socialinės rūpybos sektorių profesinė sąjunga JHL paskelbė streiką: Helsinkyje buvo sustoję metro ir tramvajai, buvo uždaryta 11 miesto poilsio parkų, dalis viešųjų bibliotekų, sporto salių bei plaukymo baseinų. Priežastis: miesto valdžia neatsisakė plano savivaldybės viešųjų paslaugų bendrovę Palmia paversti akcine bendrove, o tai, profsąjungos nuomone, neigiamai atsilieptų darbuotojams - sumažėtų jų atlyginimai.

Nors teismas streiką uždraudė , profsąjunga ryžosi jį skelbti nepaisydama to, kad turės sumokėti atitinkamą baudą.* *
Komentarų: (0)

2014 09 23 - LAIKINASIS ĮDARBINIMAS: PADORUS MODELIS NEPADORIOJE APLINKOJE?

»
Lietuvoje laikinojo įdarbinimo formai apie dešimt metų. Bene pirmoji garsiai apie šios  darbo formos grėsmes pradėjo kalbėti Lietuvos maistininkų profesinė sąjunga (LMP). Jos pirmininkė Gražina Gruzdienė dar 2003 m. kreipėsi į Lietuvos trišalę tarybą su pasiūlymais, kaip suvaldyti šį darbdaviams palankų, tačiau darbuotojams pavojingą įdarbinimo procesą.

Kaip paaiškėjo rugsėjo 19 d. LMP tarybos narių, mokslininkų ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atstovų surengtoje diskusijoje, kai kurie pasiūlymai yra aktualūs ir dabar, nors jau treti metai galioja Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymas.

Laikinojo įdarbinimo formą mokslininkai vadina pavojinga, skausminga ir atimančia darbo vietas iš nuolatinių darbuotojų, o Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai sako, jog Lietuvoje, nors ir pastebi „nepadorios verslo aplinkos“ tendencijų, tačiau skundų iš laikinai įdarbintų asmenų negaunantys.

Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2014 09 21 - SOCIALINĖ NETEISYBĖ AŠTRĖJA VISOJE EUROPOJE

»
Per krizę ir įveikiant jos padarinius (2008-2014) socialinio neteisingumo mastai išaugo visose  Europos Sąjungos šalyse, konstatuoja Deutsche Welle apžvalgininkas, remdamasis Vokietijos Bertelsmann Stiftung fondo pranešimais.


Komentuodami Bertelsmann fondo skelbiamą „socialinio teisingumo“ lentelę  (EU Social Jusice index) fondo ekspertai pažymi, kad "griežto taupymo" politika nebuvo tokia efektyvi, kaip tikėtasi, tad socialinio teisingumo srityje tarp pirmaujančių ir šioje srityje atsiliekančių valstybių – „milžiniškas skirtumas“.

Tačiau net ir „socialiai teisingiausiųjų“ (o tokios ir per krizę išliko Europos Šiaurės šalys) reitingai 2008-2014 metų palyginamoje lentelėje, nors ir dešimtadaliu punkto,  bet  vis dėlto smuko.

Pirmajame „socialinio teisingumo“ lentelės dešimtuke – Estija (nr. 10), paskutiniajame – Latvija (nr. 23); Lietuva – „viduriniokė“ (nr. 15). 

Išsamiau - paspaudus antraštę...
Komentarų: (0)

2014 09 18 - PAKARTOTA ZARASUOSE IŠBANDYTA SPAUDIMO PRIEMONĖ

»
Rugsėjo 17 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga pakvietė "visus pedagogus, kitus švietimo darbuotojus, moksleivius, jų tėvelius" dalyvauti protesto akcijoje - siųsti SMS žinutes į švietimo mokslo ministro, Seimo narių ir vadovų telefonus. Ministrui Dainiui Pavalkiui buvo siuntinėjamas tekstas "Nesvaik! Medice, cura te ipsum!". Seimo narių bei vadovų adresais skriejo Juozo Erlicko ironiškas komentaras: "Politiniai žaidimai… Bet kodėl suaugę žmonės žaidžia? Galėtų gi darbą dirbt."

Profsąjunga tikisi, jog ši, 2012 metais Zarasuose pedagogų profsąjungų sėkmingai išbandyta  spaudimo priemonė,  privers valdžią imtis pozityvių žingsnių švietimo politikos srityje, kurių nesulaukusios keturios švietimo profsąjungos spalio 1 d. ketina pradėti streiką.

„Gerbiamas ministre, mes esame matę ir skaitę tikrai daugiau nei vieną knygą, kuri pakišta po šaldytuvo koja“, - ironiškai šypsodamasis atkerta ministrui D.Pavalkiui dvyliktokas Imantas.


Išsamiau - paspaudus antraštę...

Komentarų: (2)
17
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai