2017 m. rugpjūčio 24 d. ketvirtadienis - 13:44
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.

2015 01 19 - MAŽEIKIUOSE – VĖL ĮTAMPA

»

Mažeikiuose nauja neramumų banga – naftos perdirbimo įmonei „Orlen Lietuva“ priklausančios UAB „Paslaugos tau“ darbuotojai mano, kad naftos perdirbimo gigantas mėgina tyliai numarinti jai priklausančias įmones. Darbuotojai sausio 14 d. surengė įspėjamąją akciją dėl nuolat blogėjančių darbo sąlygų ir užmokesčio mažėjimo. Jeigu nesikeis bendrovės vadovų pozicija, planuojamos ir didesnės akcijos.

Šios bendrovės darbuotojams atstovaujančios Naftininkų profesinės sąjungos pirmininkės Virginijos Vilimienės teigimu, atimdama užsakymus iš savo antrinių įmonių „Orlen Lietuva“ tęsia taupymo scenarijų.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (0)

2015 01 19 - AR ILGAI PAKAKS KANTRYBĖS KIEMSARGIAMS?

»
Minimalius atlyginimus uždirbantys Vilniaus gatves prižiūrintys kiemsargiai teigia algų nesilaukią nuo praėjusių metų lapkričio, todėl ketina skelbti streiką, jeigu jiems nebus išmokėtas darbo užmokestis, - praneša faktai.lt. - Negaudami atlyginimų ir nebegalėdami išmaitinti šeimų jie priversti imti greituosius kreditus ir klimpti į skolas.

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia, kad su kiemsargiais buvę atsiskaityta iki Kalėdų.Tuo tarpu Jungtinės komunalinio ūkio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Renata Telinskytė merą kaltina melu. “Dar pasitikslinau pas vieną iš įmonių, kaip yra su atsiskaitymu. Buvo pasakyta, kad lapkričio mėnesį buvo padarytas paskutinis pavedimas. Tai yra tikrai nedidelė suma”, - teigė R. Telinskytė, pasak kurios, skolos kiemsargiams siekia 8,7 mln. eurų (30 mln. litų).

Išsamiau - paspaudus antraštę...

Komentarų: (1)

2015 01 15 - KAI VYRIAUSYBĖ APSIEINA BE PROFSĄJUNGŲ

»
Sausio 14 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LSPK) surengė „spaudos pusryčius“. Žurnalistams buvo pristatyta LPSK pozicija dėl naujojo Darbo kodekso.


LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas stebėjosi pačiu „Darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio“ kūrimo procesu. Jo teigimu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kaip užsakovė iškėlė mokslininkams, rengiantiems įstatymų projektus, uždavinius, kurie „mums nėra žinomi“.

Blogiausia, anot kalbėjusiųjų, kad naujasis Darbo kodeksas pristatomas atskiromis dalimis, todėl negalima susidaryti bendro jo vaizdo ir ne visada aišku, kas yra keičiama. Be to, panašu, svarstant Darbo kodekso projektą, bus apeinama Trišalė taryba.

Į klausimą, ar LPSK turi kokį nors veiksmų planą tuo atveju, jei į profsąjungų reikalavimus nebūtų reaguojama,  A. Černiauskas tiesaus atsakymo nedavė. Tuo tarpu LPSK valdybos ir tarybos narys Aleksandras Posochovas, atsakė, kad "žmonės jau dabar atitinkamai informuojami, šviečiami", - taigi ir rengiami išeiti į gatves, jeigu Vyriausybė pradėtų „buldozeriu stumti“ naująjį Darbo kodeksą.

Tą pačią dieną LPSK išplatino ir oficialų pareiškimą - reikalavimą , kad rengiamų dokumentų projektai „kuo skubiau” būtų pateikti socialiniams partneriams.


Išsamiau - paspaudus antraštę...

Komentarų: (8)

2015 01 13 - „SANDRAUGA“ MOKO KOLEGAS ETIKOS IR PILIETIŠKUMO

»

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame „griežtai atsiriboja nuo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) sprendimo vykti į suvažiavimą Maskvoje bei smerkia jos nutarimą nepaisyti bendros Lietuvos ir Europos Sąjungos vykdomos politikos Rusijos atžvilgiu“.

LPSK priėmė Rusijos nepriklausomų profesinių sąjungų federacijos (FNPR) kvietimą ir delegavo pirmininką Artūrą Černiauską į vasario 7-9 dienomis vyksiantį eilinį IX suvažiavimą Sočyje. Tuo tarpu „Sandraugos“ pirmininkas Kęstutis Juknis, cituojamas pranešime spaudai, sako: „Toks sprendimas meta šešėlį visam profsąjunginiam judėjimui Lietuvoje ir diskredituoja laisvų, europietiškų profesinių sąjungų reputaciją, bei pilietišką veiklą šalies viduje“.

Beje, „Sandraugos“ pagrindu sukurta politinė partija „Profesinių sąjungų centras“, kuriai taip pat vadovauja K. Juknis, dalyvauja savivaldybių rinkimuose Kauno mieste ir rajone. Partijos lyderis pretenduoja tapti Kauno miesto meru.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (26)

2015 01 10 - IŠ UŽSIENIO

»

Suomija. Sausio 8 d. šalies vyriausybė ratifikavo Tarptautinės darbo organizacijos (ILO) konvenciją Nr.189 dėl namų darbininkių (-kų) oraus darbo garantijų. Suomija tapo 17-oji ILO organizacijos narė ir 5-oji Europos valstybė, ratifikavusi šį svarbų dokumentą, kuris turi padėti pagerinti dešimčių milijonų namų darbuotojų darbo sąlygas pasaulyje.

Lenkija. Ketvirta diena tęsiasi Brzeszcze šachtos darbininkų streikas. Per 200 kalnakasių atsisakė pasikelti iš šachtos pasibaigus pamainai. Protestuojama prieš ketinimus jų darbovietę likviduoti. Šachtą numatoma uždaryti pagal vyriausybės vykdomą "Anglies kompanijos" (Kompania Węglowa SA) uždarymo programą. Restruktūrizuotii Brzeszcze šachtą reikalauja Europos Sąjungos valdžia.

JAV. Kompanija Coca Cola paskelbė, kad atleis apie 1600–1800 „baltųjų apykaklių" (fizinio darbo nedirbančių tarnautojų - red.) dėl sumažėjusio produkcijos pardavimo. Kaip pranešė The Wall Street Journal, jau siuntinėjami įspėjimo lapeliai. Apie 500 darbuotojų bus atleista Atlantoje, kur yra centrinė Coca Cola būstinė. Grupinis darbuotojų atleidimas yra dalis dar praėjusių metų lapkritį deklaruoto projekto sumažinti trimis milijardais dolerių kompanijos išlaidas.

Kazachstanas. Sausio 8 d. tapo žinoma, jog streikuoja šalies naftininkai, dirbantys Kalamkas jūros (150 km nuo Buzači pusiasalio) naftos gavybos įmonėje, priklausančioje KazmunaiGaz kompanijai. Kaip praneša Trend, į streikuojančią įmonę išvyko visa kompanijos vadovybė aiškintis streiko priežasčių.

Italija. Nacionalinio statistikos instituto duomenimis, oficialusis nedarbo lygis šalyje pasiekė 13,4 proc. Tai "absoliutus nedarbo rekordas" visais laikais, kai moksliniais metodai Italijoje fiksuojami nedarbo duomenys. Greta oficialiųjų duomenų, analitikai skelbia ir realius, kurie, jų teigimu, siekia 15-17 proc. Ligšiolinis nedarbo rekordas Italijoje buvo užfiksuotas 1977 metais.

Brazilija. Koncerno Volkswagen Brazilijos įmonių darbuotojai paskelbė streiką protestuodami dėl 800 savo kolegų atleidimo. Kaip praneša São Bernardo do Campo (São Paulo valstija) metalo apdirbimo profesinė sąjunga, streiką palaiko 7 tūkstančiai São Paulo mieste esančios įmonės darbuotojų. Pranešama, kad dėl streiko visiškai sustojo konvejeris įmonėje, gaminančioje mažuosius automobilius.

* *


Komentarų: (0)

2015 01 07 - EUROPIEČIAI PRIEŠINASI TTIP

»
Europoje įsibėgėjo diskusija dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP). Derybos tarp JAV ir Europos Sąjungos dėl šio dokumento prasidėjo 2013 m. vasarą, juo siekiama suaktyvinti ekonominį bendradarbiavimą tarp dviejų kontinentų.

Europos nevyriausybinės organizacijos skambina pavojaus varpais: už uždarų durų vykstančių derybų rezultatas greičiausiai bus palankus tik stambiesiems koncernams, o viešasis interesas gali labai nukentėti.

Praeitų metų vasarą iniciatyvinė grupė kreipėsi į Europos Komisiją ketindama registruoti Europos piliečių iniciatyvą (EPI) ir pradėti rinkti parašus prieš TTIP, tačiau EK šios iniciatyvos neregistravo. Šiuo metu savarankiškai suorganizuota EPI, kurią remia virš 300 Europos organizacijų, renka parašus be Briuselio leidimo, peticiją jau pasirašė virš milijono žmonių.

Pasirašyti peticiją.

Toliau - spausk antraštę!

Komentarų: (4)

2015 01 05 - NAUJAMETINĘ PANEVĖŽIEČIŲ NUOTAIKĄ TEMDĖ TRAGEDIJA

»
2014 m. gruodžio 31 d., iki Naujųjų metų likus kelioms valandoms, Panevėžį sudrebino galingas sprogimas, nusinešęs dviejų žmonių gyvybes. Žuvo Panevėžio butų ūkio darbuotojai – 52-ejų santechniku-vairuotoju dirbęs Rimantas V. ir 70-metis suvirintojas-santechnikas Petras D.  Sprogimas nugriaudėjo tada, kai du Panevėžio butų ūkio darbuotojai ruošėsi vykti į iškvietimą.
Abu vyrai Panevėžio butų ūkyje dirbo apie du dešimtmečius.
Spėjama, kad sprogimas galėjo įvykti dėl nesandarių balionų, naudojamų virinimo darbams.
Preliminariais PN skaičiavimais (remiantis Valstybinės darbo inspekcijos skelbtais pranešimais), 2014 metais darbe žuvo 21 žmogus.

Išsamiau - paspaudus antraštę...
Komentarų: (0)

2014 12 29 - SIŪLOMAS NAUJAS SOCIALINĖS PARTNERYSTĖS MODELIS

»

Ekspertų rengiamame naujajame Darbo kodekse siūloma keisti kolektyvinius darbo santykius. Šią dalį kūrusios Vilniaus universiteto docentės Daivos Petrylaitės teigimu, tai – etaloninis socialinės partnerystės modelis.

Veikianti Trišalė taryba esą nebetenkina daugelio verslo asociacijų, kurios nedalyvauja trišalės tarybos veikloje, bei kitų nevyriausybinių organizacijų, kurios apskritai nėra atstovaujamos trišalėje taryboje. Siūloma nacionalinę darbo ir socialinių reikalų tarybą – nacionalinį socialinių partnerių forumą – sudaryti iš 15 narių: po 5 narius nacionaliniai socialiniai partneriai ir 5 nepriklausomi ekspertai, kuriuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teikimu skirtų Vyriausybė.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (7)

2014 12 25 - SU SAULĖS GRĄŽA, SU ŽIEMOS ŠVENTĖMIS!

»
Nuo gruodžio 25-osios saulė vėl ima kopti aukštyn į dangaus skliautą. Tas saulės virsmo taškas vadinamas saulės grąža. Kaip tik tuo metu švenčiame vieną didžiausių metų švenčių – Kalėdas.

O lygiai po savaitės - Naujieji metai.


2015-ieji prasideda lito laidotuvėmis ir naujos valiutos įvedimu, toliau lydimi nerimo dėl  galimų išorinių grėsmių Lietuvai.  Nepasiduokime piktavalių eskaluojamai baimei ir tikėkime: išliksime, kaip ir iki šiol išlikome!

Švenčių ir saulės grąžos  proga Profsąjungų naujienos dėkoja savo nuolatiniams skaitytojams už dėmesį mūsų savanoriškai  žurnalistinei veiklai - naujienų portalui PN.

Ypač esame dėkingi mus 2014-aisias rėmusioms profesinėms sąjungoms ir jų vadovams, be kurių materialinio ir moralinio palaikymo jau šešeri metai gyvuojančio tinklalapio leidimas nebūtų įmanomas.

Kartu su ilgamečiu mūsų bendradarbiu dailininku Rimantu Dovydėnu linkime visiems visiems visiems šventinės nuotaikos, optmizmo, kūrybinės sėkmės!

PN redaktoriai

* *

Komentarų: (2)

2014 12 22 - TIPIŠKIAUSIA TRAGEDIJŲ PRIEŽASTIS – KRITIMAS IŠ AUKŠČIO

»
Gruodžio 18 d. Trakų r., Sausių kaime, bendrovės patalpose, darbo metu žuvo jaunas darbuotojas - 23 metų Marius T. Nelaimė įvyko jam nukritus iš 7,6 metro aukščio nuo keltuvo šakių, kai nuslydo metalinis apsauginis lopšys. Pasak artimųjų, Mantas niekada nevartodavo alkoholio, todėl ir nelaimės metu neabejotinai buvęs blaivus.

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pranešimais, šiemet tik viena - ankstesnioji - savaitė apsiėjo be mirčių ir sužalojimų, - per spalį ir lapkritį darbe žuvo dar keturi žmonės.


VDI pateiktos analizės duomenimis, kone trečdalį tiek mirtinų, tiek sunkių sužalojimų darbe darbuotojai patyrė dėl instrukcijų nevykdymo; netinkamas darbų organizavimas lėmė 16 proc. žūčių darbe, o dėl to, kad darbo priemonės neatitiko reikalavimų, dirbantieji neteko gyvybės 11 proc. atvejų. Dažniausiai darbuotojus mirtinai sužalojo iš aukščio nukritę ar nuvirtę daiktai bei kroviniai, kelių transporto priemonės, arba darbuotojai nukrito iš aukščio.

Išsamiau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (0)

2014 12 19 - NAUJOJO DARBO KODEKSO PREMJERA – SAUSĮ

»

Baigiamas kurti naujasis Darbo kodeksas, kuriuo ketinama liberalizuoti darbo santykius, darbuotojų atstovams kelia daugiau klausimų nei atsakymų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikisi iš mokslininkų, kuriančių Lietuvos socialinį modelį (apimantį užimtumo didinimą, darbo santykių reglamentavimo tobulinimą ir socialinio draudimo tvarumą), visų teisės aktų projektų sulaukti iki metų pabaigos, o sausio-kovo mėn. jie būtų derinami su partneriais.

Nekantriai laukusieji informacijos apie naują Darbo kodeksą jos sulaukė gruodžio 10 d., kai konferencijoje buvo pristatyta „sukurto darbo santykių ir valstybinio socialinio draudimo teisinio-administracinio modelio ataskaita ir modelio rezultatai“. Tačiau visas dokumentas dar nėra paviešintas iki šiol, nors konferencijoje ne vienas mokslininkas užsiminė, jog ministerija jau yra gavusi nemažai teisės aktų projektų.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (11)

2014 12 18 - NESIDROVI „DRUMSTI” ŠVENČIŲ NUOTAIKOS

»
Gruodžio 17 d. Heathrow, Gatwick ir Mančesterio oro uostų (Didžioji Britanija) darbuotojų profesinė sąjunga  dauguma balsų priėmė sprendimą gruodžio 23 ir 24 dienomis streikuoti. Reikalavimas - pakelti atlyginimus.

Per Kalėdų ir Naujųjų metų atostogas ketina streikuoti ir Britanijos pašto darbuotojai, iš įvairių pašto skyrių surinkinėjantys grynuosius. Taip jie ketina paspausti administraciją, kuri nesileidžia į kompromisą ginče su profesine sąjunga Communication Workers Union (CWU) dėl atlygio už darbą ir galimų atleidimų. Paštininkai žada streikuoti gruodžio 23 d. ir 2015 m. sausio 2 d. 

Ketinimais streikuoti artėjančių švenčių bei atostogų nuotaiką  "drumsčia" ir kitos Europos profesinės sąjungos.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (1)

2014 12 16 - DĖL NELEGALAUS DARBO ATSAKOMYBĖ TEKS IR DRABUOTOJUI

»

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Darbo kodekso ir lydimųjų teisės aktų pataisas, kuriomis nuspręsta griežtinti atsakomybę už nelegalų darbą darbdaviams ir darbuotojams ir tokiu būdu mažinti nelegalaus darbo mastą.

Priimtomis teisės aktų pataisomis nutarta įtvirtinti, kad nustačius nelegalaus darbo atvejį nelegaliai dirbusiajam ne tik bus nutrauktas nedarbo socialinio draudimo išmokų mokėjimas, bet jis taip pat privalės grąžinti gautas nedarbo socialinio draudimo išmokas už laiką, kai dirbo nelegaliai.

Ši prievolė bus netaikoma, jei asmuo apie nelegalų darbą pats praneš institucijoms, vykdančioms nelegalaus darbo kontrolę.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 12 15 - PROFSĄJUNGŲ ĮVAIZDIS VISUOMENĖS NUOTAIKŲ KONTEKSTE

»

2014 m. lapkričio 14-24 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 40 procentų apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 43 proc. nepasitikėjo.

Ankstesnėje apklausoje, kurią „Baltijos tyrimai“ atliko šių metų balandžio mėn. 11-24 dienomis, 39 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 41 proc. nepasitikėjo.

Pastaraisiais metais nepasitikinčiųjų procentas retai pasiekdavo 42 proc. (2012 m. balandį, 2011 m. liepą, 2011 m. sausį, 2011 lapkritį), nepasitikėjimo „rekordas“ 46 proc. užfiksuotas tik 2006 metų vasarį.

Nepasitikinčiųjų profesinėmis sąjungos procento padidėjimas gali būti gretinamas ir su bendru šalies gyventojų nuotaikų kontekstu, apie kurį byloja atitinkami „Baltijos tyrimų“ atliktos apklausos punktai. „ Į kurią pusę pastaruoju metu krypsta reikalai Lietuvoje?“ 60 proc. apklaustųjų pareiškė, jog „į blogąją“ ir 39 – „į gerąją“. Į klausimą, „ar jūs patenkinti, kaip veikia demokratija Lietuvoje?, 36 proc. respondentų atsakė teigiamai ir net 55 proc. neigiamai.

Išsamiau – paspaudus antraštę...


Komentarų: (0)

2014 12 12 - „DIDŽIAUSIAS SKIRTUMAS – DARBO KODEKSAS IR POŽIŪRIS Į PROFSĄJUNGAS”

»
Naftininkų ir „Achemos“ profesinių sąjungų leidinyje „Profsąjungų žinios“ publikuojami Naftininkų profesinės sąjungos aktyvisto Manto Puzino įspūdžiai iš viešnagės Baltarusijoje.

Kartu su kitu Naftininkų profsąjungos atstovu Tomu Galdiku M.Puzinas dalyvavo Baltarusijos chemijos, kalnakasybos, ir naftos pramonės profesinių sąjungų susivienijimo „Belchimprofsojuz“ surengtame tarptautiniame seminare „Jaunieji lyderiai ir šiuolaikinių formų bei metodų naudojimas profesinių sąjungų veikloje“. Seminaras vyko spalio 31-lapkričio 2 dienomis Gomelio ir Rečicos miestuose.

Pasak „Belchimprofsojuz“ internete paviešinto reportažo,  Naftininkų profesinės sąjungos atstovų pateiktas  Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos  ir Naftininkų profesinės sąjungos veiklos pristatymas susilaukė išskirtinio dalyvių dėmesio.

O įspūdžių autorių M.Puziną ypač sudomino darbo santykių reguliavimas Baltarusijoje ir tai, kokie profesinių sąjungų situacijos Baltarusijoje ypatumai lyginant su  Lietuva. „Didžiausi skirtumai tarp Baltarusijos ir Lietuvos profsąjungų tai – darbo kodeksas ir požiūris į profsąjungas", - teigia Naftininkų profsąjungų atstovas.

Pranešimams skirtų 30 minučių nepakako: kolegoms iš Europos teko kalbėti bei atsakinėti į klausimus (o jie virsdavo diskusija) beveik pusantros valandos!", - rašoma  baltarusių tinklalapyje. Tarp nuotraukų dešinėje – T.Galdikas.


Išsamiau - paspaudus  antraštę...


Komentarų: (1)

2014 12 11 - VYTAUTAS BAKAS – MINISTRO PATARĖJAS

»

Buvęs Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas, pastaruoju metu vadovavęs Pareigūnų kredito unijai, gruodžio 11 d. pradėjo dirbti vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio patarėju. Jis patarinės vidaus reikalų sistemos statutinės tarnybos klausimais.

„Pagrindiniai naujojo patarėjo uždaviniai bus susiję su statutinių pareigūnų ir valstybės tarnautojų tarnybos tobulinimu, pareigūnų socialinių garantijų įgyvendinimu. V. Bakas padės vidaus reikalų ministrui įgyvendinti tikslus skaidrinant valstybės tarnybą, darant ją patrauklesnę, profesionalesnę, pateisinančią joje dirbančių žmonių lūkesčius“, - informuoja Vidaus reikalų ministerija.

Tai ne pirmas kartas, kai V. Bakas pasirenkamas patarinėti aukštiems pareigūnams. 2008–2009 m. jis buvo Policijos generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno patarėjas žmogiškųjų išteklių veiklos klausimais.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (5)

2014 12 10 - IŠ KUR ADMINISTRACIJOS MEILĖ „ALAUS MĖGĖJAMS“?

»

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ Naujosios profesinės sąjungos pirmininkė Alina Ryžinskaja PN atskleidė grėsmingą personalo valdymo tendenciją šioje įmonėje.

Pasirodo, kad geresnės darbo sąlygos suteikiamos vairuotojams, turintiems nuobaudų (ir ne bet kokių, o už atėjimą į darbą neblaiviam), o tvarkingai dirbantys, neturintys nuobaudų vairuotojai perkeliami į rezervą. „Rezervinis vairuotojas neturi jokių garantijų išdirbti valandų normą, be to, jis dažniausiai turi dirbti su senais, prastos techninės būklės troleibusais, kuriuose ir kabinos apšildymas neužtikrina nustatyto darbo higienos normose šilumos komforto, ir yra daug kitų problemų, t.y. darbo sąlygos, mūsų nuomone, bloginamos“, - teigia A. Ryžinskaja.

Aišku, prasižengusį darbuotoją lengviau valdyti, jis nedrįs prieštarauti viršininkams ar daug reikalauti. Be to, profsąjungos pirmininkė pastebėjo, kad nuolat yra diskriminuojami būtent jos vadovaujamos organizacijos nariai.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (0)

2014 12 09 - LDF IR „SOLIDARUMAS“ - PRIE SUSIJUNGIMO SLENKSČIO?

»

Gruodžio 6 d. įvykusiame Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos posėdyje šios organizacijos pirmininkė Kristina Krupavičienė ir Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Svajūnas Andriulis pasirašė minėtų nacionalinių centrų partnerystės sutartį.

Pagrindiniai šios sutarties tikslai – dalinantis organizacijų patirtimi, profesinėmis žiniomis, įgūdžiais ir remiantis dalykine jų reputacija bendradarbiauti atstovaujant ir ginant Lietuvos Respublikos darbuotojų profesines, ekonomines bei socialines teises ir interesus, - informuojama LPS „Solidarumas“ tinklalapyje.

Toliau - spausk antraštę...

 

Komentarų: (17)

2014 12 05 - NESPĖJĘS ĮSIBĖGĖTI STREIKAS NUTRAUKTAS

»
Gruodžio 4 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tinklalapyje paskelbtas "Pareiškimas dėl streiko stabdymo". "Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės sprendimu gruodžio 2 d. prasidėjęs neterminuotas mokyklų streikas stabdomas, nes toliau jį tęsti netikslinga", - rašoma oficialiame pareiškime. Motyvas: gruodžio 4 d. Lietuvos Seimas priėmė 2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą.

Tačiau, pasak pareiškimo autorių, streikas gali būti tęsiamas kitų metų pradžioje. „Jeigu ir toliau nesimatys politinės valios atkurti švietimo finansavimą į prieškrizinį lygį", profesinės sąjungos ketina streiką atnaujinti vasario-kovo mėnesiais.


Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (6)

2014 12 04 - „AČIŪ JUMS! STREIKAS TĘSIASI“ (ATNAUJINTA)

»
Gruodžio 3 d. Vinco Kudirkos aikštėje įvykusiame mitinge, kurio pagrindiniai rengėjai - LPS „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), dalyvavo apie 600 žmonių.


Nepaisant palyginti nedidelio dalyvių skaičiaus, mitingo viešasis efektas pranoko organizatorių lūkesčius: streikuojančiųjų mokyklų atstovai akivaizdžiai susipažino su ministro Dainiaus Pavalkio požiūriu į pedagogus, o ministras ir Vyriausybei atstovavęs ir bandęs pažaisti savo kompetencija pirmasis Ministro Pirmininko kanclerio pavaduotojas Remigijus Motuzas ne vieną kartą turėjo progos įsitikinti, jog pedagogai „nesupranta“ Vyriausybės politikos ir premjero Algirdo Butkevičiaus „pergyvenimų“ dėl švietimo.

„Ministre, lauk!“, - pasakė ir - mitingo dalyviams audringai pritariant – vėliau dar sykį pakartojo viena iš mitingo oratorių - LŠDPS Šiaulių miesto profesinės sąjungos susivienijimo pirmininkė Kristina Vaitiekūnienė. Kartu su LPS „Solidarumas“ vadove Kristina Krupavičiene mitingo tribūnoje aktyviai reiškęsis LŠDPS vadovas Andrius Navickas, atkreipdamas dėmesį į mitinge kalbėjusių valdžios atstovų nesusikalbėjimą su mitinguotojais, renginį užbaigė žodžiais: „Ačiū Jums! Streikas tęsiasi.“ 

Išsamiau   - paspaudus antraštę...


Komentarų: (5)

2014 12 03 - BERNADETTE SEGOL LAIŠKAS LIETUVOS VALDŽIAI

»
Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Ségol
 (nuotr.) kreipėsi į Lietuvos Respublikos prezidentę D.Grybauskaitę, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkę L.Graužinienę bei Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką A.Butkevičių reikšdama solidarumą su Lietuvos profesine sąjunga “Solidarumas” bei Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga.

Generalinė sekretorė pranešė Lietuvos valdžiai, jog  Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) palaiko reikalavimus, kurie bus keliami gruodžio 3d. įvyksiančiame mitinge.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (1)

2014 12 01 - DARBUOTOJAI REIKALAUJA GRĄŽINTI SKOLĄ

»
Gruodžio 1 d. įvykusioje spaudos konferencijoje buvo informuota apie gruodžio 3 d., 12 val., prie Vyriausybės vyksiantį mitingą, kurio devizas: „Iškovojom Nepriklausomybę, iškovosim saugų ir orų gyvenimą!“.


Papasakota ir apie rytoj, gruodžio 2 d., prasidedantį neterminuotą nacionalinį pedagogų streiką. Pastarasis, organizatorių teigimu, aprėps apie pusę šalies savivaldybių ir gali trukti iki dviejų savaičių.

Gruodžio 3 dienos mitingą rengia Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS), akcijai pritaria Lietuvos darbo federacija, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS). Jog pastarąją protesto akciją palaiko, - apie tai pareiškė ir  Tarptautinė profesinių sąjungų konfederacija, Tarptautinė darbo organizacija, Baltijos regiono profesinių sąjungų tinklas.

"Maži atlyginimai, didėjanti atskirtis tarp skurstančiųjų ir turtingųjų, švietimo darbuotojų keliamų reikalavimų ignoravimas, mokesčių didinimas, socialinio dialogo imitavimas, valdžios cinizmas, "nustūmęs eilinius žmones į antrąjį planą", – tai pagrindinės priežastys, privertusios kviesti žmones viešai protestuoti.

Toliau - spausk antraštę...

Komentarų: (12)

2014 11 27 - GRAIKIJOJE – VISUOTINIS STREIKAS

»

Lapkričio 27 d. Graikijoje vyksta paros generalinis streikas. Uždarytos mokyklos, valstybinės institucijos, ligoninėse teikiama tik būtinoji pagalba, paralyžiuotas eismas žemėje, ore ir vandenyje Atėnuose ir ir kituose didžiuosiuose miestuose vyko tūkstantinės demonstracijos.

Policijos duomenimis vien sostinėje gatvėmis žygiavo 50 tūkst. protestuotojų. Jie reikalauja darbo vietų, nutraukti masinius atleidinėjimus, nemažinti atlygimų ir pensijų bei pakeisti vyriausybę.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 11 26 - TEISMŲ MARATONAS BAIGTAS

»
Kone dešimtmetį užtrukusiems Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderio Alekso Bružo (nuotr.) įtarinėjimams neskaidria veikla bei teisminiam persekiojimui padėtas taškas. Ir paskutinėje byloje kaltinimai pasirodė nepagrįsti: A.Bružas pripažintas nekaltu. Lapkričio 12 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjo Gedimino Viederio pasirašytas nuosprendis skelbia: „Aleksą Bružą pagal Lietuvos Respublikos BK 223 str. 1 dalį („Aplaidus apskaitos tvarkymas“ – red.) išteisinti, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Dėl galimai A. Bružo iššvaistyto arba pasisavinto svetimo turto į Generalinę prokuratūrą 2011 m. kovo mėnesį kreipėsi LŠDPS Žemaitijos regiono susivienijimo pirmininkas Eugenijus Jesinas ir LŠDPS Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė. Prokurorės Aušros Balžekaitės surašytame kaltinamajame akte buvusiam LŠDPS pirmininkui pareikšti kaltinimai dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo.

PN primena, kad prokuratūrai skųsti LŠDPS vadovybę pradėjo tuometinis A. Bružo pavaduotojas (dabar Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas) Audrius Jurgelevičius, 2007 metais inicijavęs LŠDPS suskaldymą.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (8)

2014 11 23 - PER DVEJUS METUS...

»
Profesinių sąjungų – trijų vadinamųjų nacionalinių centrų, jų šakinių ar regioninių profesinių sąjungų , taip pat keleto  neasocijuotų organizacijų – portalai (iš viso jų yra apie 50) nebe pirmi metai „tebekaba“ virtualioje erdvėje. Kai kurie aktyviai lankomi skaitytojų, o kai kurie taip retai atveriami, kad patikimiausias pasaulio Voratinklio portalų  reitinguotojas Alexa (alexa.com) dėl jų menko lankomumo net “nepastebi” (t.y. jų nereitinguoja).

Pagal PN 2014 m. lapkričio pabaigoje atliktą tyrimą, į Alexa reitingų akiratį (neskaitant pačių PN) patenka 12 tinklalapių. Prieš dvejus metus, t.y.2012 lapkritį, tokių buvo 15, o prieš trejus - 18. Šie skaičiai, ko gero, atspindi ir pastaraisiais metais sumenkėjusias profsąjungų galias (narystę) bei aktyvumą.

Sprendžiant pagal šių metų reitingus, geriausiai reprezentuojama Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjungos, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos veikla.


2013 m. balandį atnaujinęs ir aktyviai plėtojantis savo įtaką Jonavos profesinių sąjungų susivienijimas (JPSS) atitinkamai ją atspindi ir savo tinklalapyje jpss.lt, kuris jau įsiveržė ir į Alexos dešimtuką.


Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (5)

2014 11 18 - REALI STREIKO GRĖSMĖ SUJUDINO NET PREZIDENTŪRĄ

»

Lapkričio 18 d. Prezidentūra paragino profsąjungas ir Vyriausybę rasti sprendimus ir mėginti "subalansuotai, pagal valstybės turimas lėšas", atkurti prieškrizinį atlyginimų lygį, o "esant galimybei, - ir didinti".

Tą pačią dieną įvyko švietimo profesinių sąjungų susitikimas su Premjeru Algirdu Butkevičiumi (nuotr.)

Tačiau iš premjero lūpų konkrečių įsipareigojimų  derybininkai taip ir neišgirdo. O kol jų nėra, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos  (LŠDPS) Andriaus Navicko vedama švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė toliau tęs pasirengimą gruodžio 2 d. neterminuotam streikui.

Beje, premjeras vėl kaltino streikuoti besirengiančias profsąjungas veikimu Rusijai.

Išsamiau - paspaudus antraštę...


Komentarų: (1)

2014 11 18 - RYŽTINGAS POLITINIS ŽINGSNIS AR 2500 BEDARBIŲ?

»
Prancūzijos profesinių sąjungų susivienijimas Union federations Workers’ Force ragina valdžią įvykdyti sandorį "Mistral" ir pristatyti Rusijai jos užsakytus du karinius laivus. Vienas iš trijų didžiausių (per 300 tūkstančių narių) šalies susivienijimų žiniasklaidoje pareiškė, jog jo nariai buvę „sukrėsti bei pasipiktinę“, sužinoję , kad prezidentas Olandas pristabdė jau gatavo pirmojo Mistral perdavimą Rusijai, pranešė Le Figaro.

Profsąjungų nuomone, „nepriimtina ir neleistina“, kad sandoris būtų susžlugdytas, nes tokiu atveju rizikuoją tapti bedarbiais 2500 žmonių.

Kaip žinoma, Rusija kategoriškai pareikalavo perduoti jai jau pastatytą pirmąjį laivą iki lapkričio pabaigos ir pagrasino  atitinkamomis sankcijomis.

* *


Komentarų: (0)

2014 11 13 - MINISTRUI VĖL VAIDENASI PRIEŠAI IŠ RYTŲ, O MOKYTOJAI TĘS STREIKUS

»

Lakpričio 13 d. įvyko įspėjamasis streikas maždaug šimte Lietuvos ugdymo įstaigų. Iš visos Lietuvos į susitikimą su švietimo ir mokslo ministru suvažiavę apie šimtas streikavusių mokytojų ir jo nesulaukę patys nuėjo į ministeriją.

Iš pradžių žadėjęs, prieš pat susitikimą Dainius Pavalkis informavo, kad „šiomis aplinkybėmis“ susitikimas yra netikslingas. Žurnalistams, paklaustas, ką darys, jeigu mokytojai jo nesulaukę ateis į ministeriją patys, jis atkirto: „oras geras, gali ir pasivaikščioti“.

Tačiau pedagogai ministro darbo vietoje nerado, o pedagogus išklausė netyčia ministerijos koridoriuose sutiktas viceministras Rimantas Vaitkus.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (9)

2014 11 11 - GIDAI NORI IŠSAUGOTI PROFESIJOS STATUSĄ

»

Lapkričio 11 d. prie Ūkio ministerijos Gidų ir kelionės vadovų profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė piketą „Ar gidai šlavėjai?“. Taip siekiama sustabdyti ministerijos teikiamus siūlymus leisti gidais dirbti visiems to panorėjusiems.

Asmenims, siekiantiems teikti gido paslaugas, Ūkio ministerija siūlo nebetaikyti reikalavimo gauti pažymėjimą iš Valstybės turizmo departamento, kuris patvirtina gido profesinę kvalifikaciją. Planai panaikinti licencijas gidų veiklai argumentuojami siekiu mažinti administracinę naštą verslui.

„Lietuvos gidus šokiravo Lietuvos ūkio ministerijos planai diskredituoti gido profesiją, pažeminant ją iš aukščiausios kvalifikacijos profesijos, kuria užsiimti gali tik asmenys su aukštuoju išsilavinimu ir baigę specialius, valstybės nustatytus gidų kursus, iki žemiausios kvalifikacijos, jokio pasiruošimo nereikalaujančios profesijos“, - teigiama Gidų ir kelionės vadovų profesinės sąjungos pranešime.

Toliau - spausk antraštę!

 

Komentarų: (0)

2014 11 11 - TRAGIŠKA DARBO SAVAITĖS PRADŽIA

»
Lapkričio 10 d., pirmadienį, Klaipėdoje mirtinai susižalojo uoste dirbęs bendrovės „Klasco“ dokininkas, praneša klaipėda.lt.


1962 metais gimusio krovos terminalo dokininko kūnas rastas apie 21.19 val. Naujojoje Uosto gatvėje esančioje krantinėje, „Klasco“ bendrovės teritorijoje.

Įtariama, kad darbo metu vyras nukrito nuo portalinio krano aikštelės. Iš maždaug dešimties metrų aukščio ant betoninio grindinio nukritęs darbuotojas mirtinai susižalojo.

Šiemet tai jau 15-oji sunkių  darbų bei neatsargumo auka Lietuvoje.

Išsamiau – paspaudus antraštę...

 

Komentarų: (0)
16
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai