2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:41
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
14

2015 05 26 - TĘSIASI DERYBOS DĖL DARBO KODEKSO

»
Gegužės 26 d. įvyko dar vienas derybinis raundas Trišalėje taryboje dėl naujojo Darbo kodekso projekto.  Iš pradžių ilgokai strigusios dėl terminuotų darbo sutarčių dėl profesinių sąjungų atstovų reiškiamų pastabų, vėliau derybos įsibėgėjo. Jeigu dėl terminuotų darbo sutarčių profsąjungos sutiko dar grįžti diskutuoti, tai kalbant apie laikinojo darbo sutartis (vadinamąsias 0 val. sutartis), jos pasisakė kategoriškai prieš.

Be to, pasipriešinus kai kurioms profesijų grupėms, projekte neliko skyrių, reglamentuojančių sporto, kultūros ir pedagoginių darbuotojų darbo ypatumus. Kitame Trišalės tarybos posėdyje birželio 16 d. toliau bus svarstomi dokumento punktai pradedant 125 str.
Nuotr. iš socmin.lt
Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (5)

2015 05 25 - KAPRIZINGA REITINGŲ KREIVĖ VISUOMENĖS OPTIMIZMO FONE

»

2015 m. balandžio 25-gegužės 5 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 46 procentai apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 37 proc. nepasitikėjo.

Prieš du mėnesius vykusioje analogiškoje apklausoje darbuotojų atstovėmis pasitikėjo 38 proc. apklaustųjų, o nepasitikintieji tada nusvėrė pasitikinčiuosius - pastarųjų buvo net 41 procentas

Ryškus palankių atsiliepimų šuolis aukštyn (per pastaruosius du mėnesius net 8 procentais) iš dalies gali būti aiškinamas ir tuo, kad balandžio-gegužės apklausoje visuomenė buvo palankiau nusiteikusi ir kitų institucijų atžvilgiu, nes tarp 21 vertinamos institucijos profsąjungos išliko toje pačioje 16-je vietoje.

Palankiau balandį buvo vertinama ir aukščiausioji valdžia . Palyginus su ankstesne apklausa, padaugėjo patenkintų demokratijos veikimu, manančių, kad reikalai Lietuvoje apskritai gerėja.

Profsąjungų reitingų svyravimas 2014 gruodžio – 2015 balandžio apklausose (PST - pasitiki; NEP-nepasitiki)


Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (0)

2015 05 22 - DARBUOTOJAI SUDEGĖ DĖL DARBDAVIO KALTĖS

»
Filipinuose šlepečių fabrike gaisre žuvo 72 darbuotojai, - praneša pasaulinė profesinių sąjungų organizacija IndustriALL. Gegužės 13 d. Valenzuelos mieste esančioje gamykloje kilus gaisrui žmonės liko įkalinti antrame aukšte, nes pastate nėra pakankamai avarinių išėjimų, o langai – su grotomis.

Vidaus rinkai šlepetes gaminanti kompanija „Kentex Manufacturing“ samdo darbuotojus per abejotinos reputacijos  subrangovą  „CJC Manpower Services“, neregistruotą  Filipinų darbo departamente. Iš daugiau nei 300 darbuotojų gamykloje - tik 54 yra nuolat dirbantys asmenys.

Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (3)

2015 05 21 - UTENIŠKIAMS TEKSTILININKAMS RŪPI NE TIK JŲ VIENŲ DARŽAS

»
Gegužės 19 d. įvyko AB „Utenos trikotažas“ darbuotojų profesinės sąjungos ataskaitinė rinkiminė konferencija. Kadangi darbo kolektyvas įmonės profesinei sąjungai delegavo teisę atstovauti visiems įmonės darbuotojams, tad konferencijoje dalyvavo tiek profsąjungos nariai, tiek ir kiti darbuotojai.

Ataskaitas pateikė įmonės generalinis direktorius Gintautas Bareika, personalo skyriaus vadovė Loreta Ribokienė ir profsąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė. Kolektyvinės sutarties administravimas, suderėtų punktų vykdymas bei darbuotojų keliamų problemų sprendimas ir buvo pagrindinės pranešimų ir klausimų temos.

Konferencijoje profesinės sąjungos pirmininke perrinkta V. Bierontienė ir priimta rezoliucija „Dėl naujojo Darbo kodekso projekto“.


Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (0)

2015 05 20 - GALIMOS AKCIJOS PRIEŠ SOCIALINIO DIALOGO IŠDAVYSTĘ (PAPILDYTA)

»
Gegužės 20 d. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ir Lietuvos darbo federacija išplatino pareiškimą "Dėl socialinės partnerystės susitarimų ignoravimo".

Kadangi Lietuvos valdžia davė tik 5 darbo dienas baigti svarstyti skandalingąjį "socialinį modelį sudarančių įstatymų projektų paketą", profesinės sąjungos tai vertina kaip "šiurkštų socialinio dialogo principų pažeidimą, Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų nevykdymą ir socialinės partnerystės įgyvendinamos derybų bei susitarimų būdu ignoravimą".

Profesinių sąjungų pareiškime daroma užuomina apie galimas protesto akcijas ir raginami šalies darbuotojai prie jų jungtis.

LPSK taip pat kreipėsi į Vyriausybę ir Prezidentę su prašymu skubos tvarka pateikti motyvus dėl kokių priežasčių nuspręsta, kad šis teisės aktas turi būti priimtas nedelsiant ir projektas derinamas skubos tvarka.

Teikimas Vyriausybei Darbo kodekso projektas.Pasirašyti peticiją prieš darbuotojų garantijų mažinimą.

Išsamiau - paspaudus antraštę...
Komentarų: (2)

2015 05 19 - TAUPYMO TĖVYNE VADINAMOJE VOKIETIJOJE – STREIKŲ BANGA

»
Šiandien, gegužės 19 d., 15 val. vietos laiku Vokietijoje vėl prasidėjo traukinių mašinistų streikas, nes nepavyksta susitarti dėl geresnių darbo sąlygų traukinių personalui. Pradžioje sustos krovinių gabenimas geležinkeliais, naktį – nebevažiuos ir keleiviniai traukiniai. Tai jau devintasis streikas kolektyviniame profesinės sąjungos GDL  ir „Vokietijos geležinkelių“ ginče ir žada būti ilgiausiu – truks mažiausiai iki pirmadienio.

Dėl didesnių algų jau antrą savaitę streikuoja ir Vokietijos ikimokyklinių ir socialinės paramos įstaigų darbuotojai. Pirmadienį vien Šiaurės Reino-Vestfalijos federalinėje žemėje buvo uždaryta apie 1000 vaikų darželių, neterminuotas streikas bus tęsiamas toliau.

Išsamiau – spausk antraštę.


Komentarų: (1)

2015 05 18 - PAGERBTI SOCIALINIO DIALOGO PUOSELĖTOJAI

»
Gegužės 15 d. Seime konferencija „Socialinis dialogas: progresas ir problemos“ buvo paminėta Lietuvos Respublikos trišalės tarybos 20 metų sukaktis. Sveikinimo žodį joje tarė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Vėliau labiausiai nusipelnę, ilgamečiai Trišalės tarybos nariai buvo apdovanoti „Gerumo žvaigždėmis“ – aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimu, skiriamu už ypatingus nuopelnus socialinės apsaugos ir darbo srityse, bei ministrės Algimantos Pabedinskienės padėkomis.


Nuotr. apdovanojamas ilgametis Trišalės tarybos narys, vienas iš 1995 m. gegužės 5 d. susitarimo dėl trišalės partnerystės signatarų Algirdas Kvedaravičius.


Toliau - paspaudus antraštę.

Komentarų: (3)

2015 05 14 - UŽKIRSTAS KELIAS „REVOLIUCIJAI“ MIŠKŲ ŪKYJE

»
Gegužės 14 d. rytą, skambant nuotaikingai muzikai, prie Seimo (pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje) rinkosi uniformuoti miškininkai iš visos Lietuvos prašyti Seimo atmesti Prezidentės veto dėl Miškų įstatymo pakeitimų, numatančių, jog Lietuvoje veikia 42 urėdijos. Taip buvo siekiama sustabdyti Vyriausybės ketinimus reformuoti Lietuvos miškų ūkį drastiškai sumažinant urėdijų skaičių.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos sukviesti protestuotojai netrukus gavo žinią, jog Seimo nariai 103 balsais „už“ atmetė Prezidentės veto ir paliko galioti miškininkams palankią įstatymo redakciją. Su miškininkais po balsavimo išėjęs susitikti Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas (pasitiktas plojimais ir skandavimu „ačiū“) prasitarė, jog neįsivaizduojąs, ar po šio balsavimo neseniniai paskirtas generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis „galės likti savo pareigose“. 


Pabrėžęs profesinių sąjungų vaidmenį šioje miškų ūkio gelbėjimo akcijoje, A.Salamakinas pakvietė prie mikrofono jų lyderę I.Ruginienę ir paragino mitingo dalyvius jai padėkoti.


Toliau - paspaudus antraštę.
Komentarų: (2)

2015 05 13 - SPAUDIMAS PROFSĄJUNGOMS DĖL DK NESILIAUJA

»
Gegužės 12 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje profesinių sąjungų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai toliau diskutavo dėl esminių naujojo Darbo kodekso nuostatų, - informuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Esą socialiniai partneriai rado sutarimą dėl dalies ginčytinų nuostatų ir tikimasi, kad „su socialiniais parneriais suderintą naujojo Darbo kodekso projektą kartu su kitais socialinio modelio teisės aktų projektais dar gegužę pavyks pateikti svarstyti Seimui“.

Tai nustebino Trišalės tarybos pirmininkę, deleguotą profesinių sąjungų, Gražiną Gruzdienę, nes, ji mano,  kad šį mėnesį dokumento derinimas nesibaigs.  Jos teigimu, procesas vyksta gana sunkiai ir šį kartą atidėta daug klausimų, nepaisant to, kad profsąjungos jaučia labai didelį spaudimą skubėti. Tuo tarpu krūvis joms tenka didžiausias, nes darbo santykių liberalizavimą siekiama atlikti darbuotojų sąskaita.

Toliau - paspaudus antraštę.
Komentarų: (0)

2015 05 12 - „ISTORINĖS“ SUTARTIES PASIRAŠYMO VIETOJE – MINISTRO IŠLEISTUVĖS PRIE KAVOS

»
Gegužės 11 d., paskutinę švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio darbo dieną, visų švietimo ir mokslo profesinių sąjungų atstovai buvo sukviesti į ministeriją „prie kavos aptarti nuveiktus darbus ir sudėlioti pagrindinius akcentus“. Susitikime dalyvavo dviejų jungtinių atstovybių nariai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS). Jungtinė atstovybė, vedama Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (A.Jurgelevičius) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (E.Jesinas), norėjo jau tą pačią dieną pradėti kolektyvines derybas ir net pasirašyti (jų žodžiais, "istorinę") šakos kolektyvinę sutartį. Ministras D. Pavalkis teigė, jog išties galima būtų susitarti „dėl principų“, tačiau Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas replikavo, kad ministras esąs „kaip blogas mokinys“, darbus norintis nudirbti paskutinę dieną. Jo teigimu, „kito ministro gali būti ir kiti principai“, todėl bet kokį procesą pradėti dabar ne laikas.

Švietimo bendruomenei dabartinio ministro kompetencija vadovauti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai jau senokai kėlė abejonių. Iškėlus aktualias ir opias mokyklos bendruomenei problemas D. Pavalkis viešojoje erdvėje įžeidinėjo mokinius, mokytojus, maža to, kaltino pedagogus, neva jie tokiais savo veiksmais talkina kaimyniniam "agresoriui"..


Išsamiau – paspaudus antraštę...
Komentarų: (2)

2015 05 06 - KAUNIEČIAI STEIGS PROFSĄJUNGŲ KOORDINACINĮ CENTRĄ

»
Gegužės 1 d. Kaune Tarptautinės darbo dienos minėjimo metu (nuotr.) pasirašyta Kaune veikiančių profesinių sąjungų bendradarbiavimo deklaracija, - informuoja Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Kauno regioninis centras.  

Dokumentą pasirašė 10 profesinių sąjungų vadovai: 8 jų priklauso LPSK, taip pat – Kauno krašto profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir  Jungtinės profesinės sąjungos Kauno apskrities profesinė sąjunga. Pasak deklaracijos iniciatoriaus LPSK Kauno regioninio centro pirmininko Ramūno Narbuto, kitos Kaune veikiančios profesinės sąjungos taip pat kviečiamos prisijungti prie šio susitarimo.

Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (6)

2015 05 05 - PRIEŠ PRIIMANT SPRENDIMĄ BŪTINA SUSIDARYTI IŠSAMŲ VAIZDĄ

»
Vis mažiau manančiųjų, kad naujasis socialinis modelis kartu su nevienareikšmiškai vertinamu Darbo kodeksu Seimą pasieks dar šį pavasarį. Net ir premjeras Algirdas Butkevičius nemini  konkrečių datų ir jau kalba apie tai, kad milžiniškas žingsnis būtų, jei pavytų įgyvendinti „bent dalį to, kas numatyta, ir dėl ko įmanoma pasiekti susitarimus su partneriais“.

„Dabartinis Vyriausybės požiūris į visuomenės informavimą ir konsultavimą – labai negeras pavyzdys šalies įmonėms, kuriose dar nėra susiklosčiusi informavimo tradicija“, - valdžios skubėjimą „prastumti“ naująjį Darbo kodeksą komentavo Lietuvoje viešėjęs teisininkas ir profsąjungininkas buvęs Vokietijos ambasados atašė socialiniais reikalais  Baltijos šalyse Rolfas Jėgeris (Rolf Jaeger).

Išsamiau - paspaudus antraštę


Komentarų: (0)

2015 05 04 - Į PROFESINĘ SĄJUNGĄ SUSITELKĘ SANITARAI LAIMĖJO

»
Į profsąjungą susitelkę rokiškiečiai sanitarai beveik ketverius metus įrodinėjo, kad darbas su pažeistos sąmonės ligoniais yra pavojingas, todėl darbuotojams priklauso priedai. Pagaliau košmaras galynėjantis su ligoninės valdžia baigėsi – Aukščiausiojo Teismo sprendimu sanitarai gaus solidžias išmokas. Rokiškio psichiatrijos ligoninės sanitarai vakar galėjo iš visos širdies švęsti Tarptautinę darbo dieną. Ligoninės sanitarų profesinės sąjungos pirmininkę Stanislavą Kondraškienę (nuotr.) džiugi žinia iš Aukščiausiojo Teismo pasiekė Gegužės pirmosios išvakarėse.

Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (2)

2015 05 03 - ŠIANDIEN PAGERBIAME MOTINAS

»
Jai eina 95-ieji. Baigusi universitetą, visą laiką dirbo lietuvių kalbos mokytoja. Laimingesnių akimirkų už pamokas-susitikimus su mokiniais sako neprisimenanti. Ji – ir motina: užaugino du sūnus ir dukrą. Bet stengiasi niekam nebūti našta...

Motinų dalia niekad nebuvo ir nėra lengva. Net ir jauniausios mūsų mamos laiko, kaip sakoma, tris šeimos būvio kertes: vaikai, namai, darbas ir uždarbis (be jo šeimos biudžetas dažniausiai neapsieina). O ką kalbėti apie vyresniąsias motinų kartas, auginusias vaikus karų ir pokarių, tremčių sąlygomis! Šiandien, minėdami Motinos dieną, jas lankome jau kapuose...

Motinos diena – miela, truputį graudi šventė. Švenčiama praktiškai visame civilizuotame pasaulyje. Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį (oficialiai - nuo 1928 metų).

Pirmąjį gegužės sekmadienį Motinos diena minima dar ir Vengrijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Pietų Afrikoje. Antrąjį gegužės sekmadienį ji švenčiama Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Šveicarijoje, o paskutinįjį gegužės sekmadienį - Prancūzijoje, Švedijoje.

Balkanų šalyse - Bulgarijoje, Rumunijoje, Serbijoje - Motinos diena švenčiama kovo 8 d.

Mūsų kaimynė Lenkija motinas pagerbs gegužės 26 d. Rusija - paskutinįjį lapkričio sekmadienį.

Su Motinos diena!

Komentarų: (0)

2015 05 02 - GEGUŽĖS PIRMĄJĄ „LAIDOJO“ ČIKAGOS DARBININKŲ IŠKOVOJIMUS

»
Gegužės 1 d. Tarptautinė darbo diena Lietuvoje buvo paminėta nedidelėse grupėse trijose skirtingose vietose: Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ir Socialistinis liaudies frontas mitingavo Vilniuje (pirmieji – prie Socialdemokratų partijos suvažiavimo vietos (nuotr.), antrieji – prie Petro Cvirkos paminklo), Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – Kaune, Santakos slėnyje. Visų susiėjimų tema – valdančiųjų noras paskubomis pertvarkyti darbo santykius.


Toliau - spausk antraštę.

Komentarų: (1)

2015 04 29 - PRITARIA MINISTRO NUŠALINIMUI

»
Balandžio 28 d. Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ kreipėsi į Darbo partijos tarybą bei Seimo Darbo partijos frakciją su pareiškimu, jog palaiko sprendimą atšaukti švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį iš pareigų. Rašte taip pat primenama, kad dar 2014 m. lapkričio 13 d. Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“ pareiškė nepasitikėjimą ministru.

Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (3)

2015 04 28 - 150 TŪKST. MIRĖ, KOL EK VERTINA „GERESNĮ REGULIAVIMĄ“

»
Balandžio 28 d. Europos profesinės sąjungos prisimena 100 tūkst. kolegų ir draugų, tėvų, motinų, dukterų ir sūnų, kasmet ES mirštančių nuo darbe sukelto vėžio, kurio galima visiškai išvengti.

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) smerkia Europos Komisiją už tai, kad nuo 2013 m. spalio vilkinamas teisiškai privalomas cheminių medžiagų, kurios sukelia vėžį  ar yra toksiškos vyrų ir moterų vaisingumui bei kūdikiams įsčiose, poveikio ribų nustatymas. EK vis dar atlieka vadinamosios raudonosios ribos analizę, o tai reiškia, kad jau 150 tūkst. žmonių turėjo mirti, kol vertinamas „geresnis reglamentavimas“.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (0)

2015 04 27 - GEGUŽĖS PIRMOSIOS RENGINIAI

»
Šių metų Tarptautinės darbo dienos renginiai neišvengiamai susiję su svarstomu mokslininkų grupės parengtu socialinio modelio projektu, tiksliau – jo kritika. Nors ši diena visame pasaulyje asocijuojasi su demonstracijomis, Lietuvoje šiemet nė viena organizacija eisenos nerengia.

Gegužės 1 d. Vilniuje Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ketina protestuoti per Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimą taip primindama Premjerui Algirdui Butkevičiui, kad siūlomas socialinis modelis neatitinka socialdemokratinių vertybių. Prie kolegų prisidės ir Lietuvos darbo federacija.

Tą pačią dieną Kaune nuo 12 val. Santakoje veiks „palapinių miestelis“, kur profesinių sąjungų atstovai bendraus su kauniečiais, pasakos jiems apie socialinio modelio projektą, siūlys jungtis į profesines sąjungas.

Toliau – spausk antraštę.


Komentarų: (3)

2015 04 23 - SOCIALINIO MODELIO RENGIME ĮŽVELGIA NUSIKALTIMĄ

»
Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) kreipėsi į LR prezidentę su prašymu sugrąžinti socialinio modelio rengimą į teisinės ir politinės kompetencijos rėmus bei užtikrinti teisėkūros skaidrumą.

„Niekas neneigia būtinybės Lietuvoje tobulinti darbo santykių ir socialinės apsaugos  teisinį reguliavimą“, - teigia rašto autorius profesorius habilituotas daktaras Gediminas Merkys (nuotr.). Tačiau profesinėms sąjungos ir visuomenei nerimą esą kelia skuba, siūlomo „neoliberalistinio“ Darbo kodekso nuostatos, profsąjungų funkcijų apribojimas bei socialinio modelio atsiradimo aplinkybes apskritai. Visa tai „kelia įtampą visuomenėje, skatina nepasitikėjimą valdžia, nusivylimą demokratine teisėkūra, kursto sąmokslo teorijas“.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (6)

2015 04 21 - PROFESINĖS SĄJUNGOS TRIŠALĖJE GAVO BARTI

»
Balandžio 21 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje socialiniams partneriams be didelio vargo pavyko sutarti dėl minimalios mėnesio algos (MMA) padidinimo nuo liepos mėn. 25 eurais. Mat šio pasiūlymo autorė – Vyriausybė, kuri dar pernai nepalaikė MMA kėlimo iniciatyvų. Tiesa, ultimatyviai dėl MMA nustatymo mechanizmo kalbėjęs Verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas teigė, kad MMA kėlimui pritariantis paskutinį kartą. MMA nustatymas esą turėtų būti ne „politinis žaidimas“, o ekonominiais rodikliais pagrįstas procesas.

Daug daugiau aistrų sukėlė mokslininkų siūlomo naujojo Darbo kodekso svarstymas. Profesinių sąjungų atstovai „gavo pylos“ ir iš socialinio modelio rengėjų, ir iš darbdavių pusės „už nederybines pozicijas“, noro susitarti nerodymo. Darbuotojų atstovai savo ruožtu teigė nuolat patiriantys spaudimą dėl skubėjimo ir priekaištavo, kad jeigu socialiniai partneriai būtų dalyvavę DK rengime nuo pat pradžių, „aštrių kampų“ būtų buvę mažiau.

Toliau - spausk antraštę...


Komentarų: (7)

2015 04 21 - IŠ UŽSIENIO (PAPILDYTA)

»
Baltarusija. Alternatyvinis profsąjungų centras - Baltarusijos demokratinių profesinių sąjungų kongresas (BKDP) įteikė valdžiai pareiškimą, jog Gegužės pirmosios proga ketina surengti mitingą Tarptautinio darbo žmonių solidarumo dienos gegužės 1-osios proga. Mitingas turėtų įvykti Minsko Draugystės parke, dalyvautų iki 500 žmonių.
Pasak BKDP lyderio Aleksandro Jarošuko (nuotr.), mitingo dalyviai kalbėsią apie nepriklausomų profesinių sąjungų situaciją šalyje, socialines-ekonomines problemas, juo labiau kad darbuotojų atlyginimai yra sumažėję vidutiniškai iki 400 dolerių. "Pareikšime griežtą protestą prieš darbuotojų teisių varžymą", kuris, A.Jarošuko nuomone, ypač paaštrėjo išleidus "odiozinius" prezidento dekretus Nr. 3 ir Nr. 5.

Latvija. Balandžio 20 d., 12.00 ,Rygoje, prie Latvijos nacionalinės bibliotekos, vyks protesto akcija. Protesto mitingą rengia Latvijos sveikatos apsaugos ir socialinės priežiūros darbuotojų profesinė sąjunga LVSADA (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības). Akcijos laikas ir vieta priderinti prie  šiandien numatomo tarptautinio renginio - neformalaus ES sveikatos apsaugos ministrų susitikimo, įvyksiančio Latvijos nacionalinės bibliotekos patalpose. Akcija vyks susirinkimo formatu, kad akcijos dalyviai „galėtų garsiai išsakyti savo nuomones“. Kai kurios LVSADA profesinės sąjungos siūlė surengti streiką, tačiau dauguma susivienijimui priklausančių organizacijų šio siūlymo nepalaikė.

LVSADA lyderis Valdis Keris sako, kad pagrindinės Latvijos sveikatos apsaugą kamuojančios problemos vis dar tebėra tos pačios. Tai – ilgos eilės prie gydytojų kabinetų, didelės įmokos už paslaugas ir maži personalo atlyginimai.

Akcija įvyko. Dalyvavo apie 300 žmonių. Išsamų reportažą parodė Latvijos TV.


Europos Sąjunga. Balandžio 18 d. daugelyje Europos valstybių buvo surengtos akcijos prieš ES ir JAV prekybos susitarimą. Masiškiausios protesto akcijos įvyko Vokietijoje ir Ispanijoje. Miunchene į gatves išėjo 23 tūkstančiai žmonių, Berlyne gyvos protestuotojų grandinės apjuosė JAV ir Kanados ambasadas, su šūkiais "STOP darbo žmonių vergijai!" Madrido gatvėmis pražygiavo apie 50 tūkstančių žmonių.

Protesto akcijos įvyko taip pat ir Belgijoje, Čekijoje, Suomijoje, Lenkijoje.

Pagrindinės ES - JAV susitarimo priešininkės profesinės sąjungos įsitikinusios, kad pasirašius tokią sutartį bus privatizuotos daugelis valstybinių paslaugų bei prarasta daug darbo vietų ir kad toks susitarimas naudingas tik transnacionalinėms kompanijoms.

* *


Komentarų: (0)

2015 04 17 - GEDIME IR SOLIDARIZUOJAMĖS!

»
Šią savaitę Ukrainoje nužudyti trys žurnalistai - Sergejus Suchobokas, Olesis Buzina ir Olga Moroz.

PN redakcija užjaučia ciniško smurto aukų artimuosius ir draugus bei solidarizuojasi su visais, kurie mano, kad bet kokie pasikėsinimai prieš žurnalistus ir laisvą žodį negali būti pateisinami.


Toliau - spausk antraštę...

Komentarų: (0)

2015 04 17 - VILNIEČIAI PASIRYŽĘ UŽKASTI „KARO KIRVĮ”?

»
Balandžio 16 d. Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos (priklauso LŠDPS) ir Vilniaus švietimo profesinės sąjungos (priklauso LŠPS) pirmininkų tarybų nariai susitiko aptarti galimybės bendradarbiauti veikiant Vilniaus  mieste. Susirinkę apie 60 Vilniaus švietimo įstaigų profesinių organizacijų lyderių iš esmės pritarė miesto švietimo profesinių sąjungų jungtinės atstovybės steigimui.

Iki šiol konfrontuojančioms profsąjungoms - Lietuvos švietimo profesinei sąjungai ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) priklausančių organizacijų susitarimas steigti bendrą jungtinę atstovybę būtų pirmas realus žingsnis veiksmų vienybės ir bendradarbiavimo link po LŠDPS suskaldymo, įvykusio beveik prieš aštuonerius metus.


Toliau - spausk antraštę.

Komentarų: (0)

2015 04 14 - PAREIGŪNAI PROTESTUOS, JEI POLITIKAI VENGS PERMAINŲ

»
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) ragina politikus dar Seimo pavasario sesijoje priimti „teisėsaugos reformai ir saugumo gerinimui šalyje būtiną Vidaus tarnybos statutą“. Antraip Lietuvos statutiniai pareigūnai rengs protestus, - pranešama portale pareigūnai.lt.

Anot NPPSS, pareigūnų bendruomenė kartu su Vidaus reikalų ministerija ir įstaigų vadovais yra pasirengę pokyčiams,  vidiniai institucijų resursai jiems įgyvendinti jau yra  išsemti. Tuo tarpu „silpna teisėsauga suinteresuoti šalies politikai“ kliūtimi priimti naują Statutą laiko papildomų lėšų poreikį.


PN archyvo nuotr.: 2013 m. gegužę NPPSS surengta protesto akcija prie Prezidentūros.


Toliau - paspaudus antraštę!


Komentarų: (9)

2015 04 13 - NAUJASIS DARBO KODEKSAS NEPASITARNAUS LYČIŲ LYGYBEI

»
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Moterų centras, susipažinęs su naujuoju Darbo kodekso projektu, konstatavo, jog jame nėra daugelio lyčių lygybei  svarbių nuostatų. Tokius dalykus kaip darbo užmokesčio nustatymas (vienodas atlyginimas už vienodą ir vienodos vertės darbą), darbuotojų saugos ir sveikatos klausimai (motinystės apsauga) siūloma perkelti į kolektyvines darbo sutartis.

Profsąjungininkėms taip pat didelį susirūpinimą kelia smarkiai sumažėjusios garantijos nėščioms  ir  vaikus iki trijų metų auginančioms moterims.

LPSK  Moterų centras parengė naujojo socialinio modelio komentarus ir su jais balandžio 9 d. kreipėsi į Seimo Moterų parlamentinės grupės narę Giedrę Purvaneckienę.


Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (0)

2015 04 10 - KOLEKTYVINĖS SUTARTYS PLINTA IR ŽURNALISTIKOJE

»
Kaip informuoja Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS), balandžio 3 d. „pasirašyta pirmoji nepriklausomos Lietuvos žiniasklaidos istorijoje trišalė kolektyvinė sutartis“. Ją pasirašė LŽS, UAB „Tauragės kurjeris“ ir laikraščio „Tauragės kurjeris“ profesinės sąjungos vadovai Dainius Radzevičius (nuotr. dešinėje), Renaldas Malychas ir Birutė Slavinskienė.

„Tai simbolinis ir finalinis bendro projekto, skirto socialiniam dialogui stiprinti, akordas“, - rašoma LŽS tinklalapyje. Pirmojoje kolektyvinėje sutartyje esą aptartos ne tik galimybės bendrai spręsti konfliktus, bet ir „numatyti pozityvūs sprendimai – galimybė premijuoti darbuotojus esant geriems veiklos rezultatams“.

www.lzs.lt nuotr.


Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (0)

2015 04 07 - AR IŠ TIKRŲJŲ „NIEKUR NESKUBAMA“?

»
Susitikime su profesinių sąjungų atstovais premjeras Algirdas Butkevičius paragino „kuo greičiau baigti derybas“ dėl naujojo socialinio modelio. Esą jau gegužės mėnesį teisės aktų projektai turėtų būti teikiami Vyriausybei ir Seimui.

Tuo tarpu Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė ramino Klaipėdos profesinių sąjungų atstovus teigdama, jog „niekur neskubama“.

Daugiau – spausk antraštę.

Komentarų: (8)

2015 04 05 - VELYKŲ TRADICIJA – NUO PAGONYBĖS LAIKŲ

»
Velykų šventėje senovės lietuvių tradicijos susilieja su krikščioniškomis. Pagonys per Velykas lankydavo mirusius artimuosius ir atlikdavo gamtos garbinimo apeigas

Krikščioniškoji Velykų kilmė - tai izraelitų minimas išsilaisvinimas iš Egipto vergovės, švenčiamas pirmojo pavasario mėnesio pagal Mėnulio kalendorių 15-21 dienomis. Velykos - pirmasis sekmadienis, prasidėjus mėnulio pilnačiai.

Paprotys marginti kiaušinius siekia pirmykštės bendruomenės laikus: senovės Indijos filosofijoje margutis - tai Visatos gyvybės pradžia, Egipte kiaušinis tapatinamas su derliaus gausa. Artimųjų Rytų šalyse kiaušinius margindavo prieš naujuosius metus.

Lietuvoje apie kiaušinių marginimą žinome nuo 13-ojo amžiaus: jų aptikta Šventaragio slėnyje, netoli Pilies kalno. Kiaušiniai buvo akmeniniai ir moliniai.

Patys seniausi muziejuje saugomi Velykų margučiai, rinkti dar Jono Basanavičiaus - lrt.lt nuotr.


Išsamiau - paspaudus antraštę...
Komentarų: (0)

2015 04 04 - BALTARUSIJOJE APMOKESTINTI „VELTĖDŽIAUTOJAI”

»
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasirašė dekretą "Dėl socialinio veltėdžiavimo profilaktikos" ("O preduprezhdenii socialnogo izhdevenstva").

Pagal šį dokumentą 6 mėnesius nemokantys mokesčių darbingi asmenys privalo kartą per metus sumokėti į valstybės biudžetą 20 „bazinių vienetų“ (apie 245 JAV dolerių) mokestį. Tokio pat dydžio įnašas privalomas ir nuolatos Baltarusijoje gyvenantiems kitų valstybių piliečiams bei asmenims be pilietybės.

Numatomas nemažas sąrašas išimčių. Tarp jų nuo privalomos rinkliavos atleidžiami nedarbingi asmenys bei neįgalieji, taip pat jaunimas iki 18 metų, 55 metų sulaukusios moterys bei 60 metų sulaukę vyrai, kūrybiniai darbuotojai, verslininkai ir kt.


Išsamiau - paspaudus antraštę...
Komentarų: (0)

2015 04 03 - DK PROJEKTE ĮŽVELGIA GRĖSMIŲ IR PACIENTAMS

»
Užvirus diskusijoms apie naująjį Darbo kodeksą mokslininkų parengtą projektą profsąjungos vertina daugiau kritiškai nei teigiamai. Lietuvos gydytojų sąjunga (LGS) išplatino pranešimą, kuriame sakoma, jog naujas darbo santykių reglamentavimas „neigiamai paveiktų ne tik gydytojus, bet ir visą sveikatos sistemą, o svarbiausia – niekuo dėtus pacientus“.Pasak LGS prezidento prof. Liutauro Labanausko, Darbo kodekso pakeitimai ženkliai pablogintų jau dabar ne itin geras medikų darbo sąlygas. „Mūsų darbo pobūdis yra su didesne protine, emocine įtampa, todėl darbo sąlygos yra tiesiogiai susijusios su paslaugų kokybe pacientams: pervargęs, blogos fizinės ir psichologinės būklės gydytojas rizikuoja suklysti ir net gali kelti pavojų pacientui“, – sako L. Labanauskas.

Toliau - spausk antraštę...
Komentarų: (0)
14
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai