2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:41
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
13

2015 07 22 - ŽŪČIŲ DARBE MAŽIAU, O TARP ŽUVUSIŲJŲ – MAŽIAU NEBLAIVIŲ

»
Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) per pirmą šių metų pusmetį gauti 67 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai, ir 18 pranešimų apie žūtis darbe (duomenys preliminarūs). Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe sumažėjo 10 atvejų arba 36 proc.

Deja, daugėja sunkių sužalojimų darbe (jų padaugėjo 14 atvejų).

Pasak VDI pranešimo, teigiamas šio pusmečio rodiklis: daugiau nei per pusę sumažėjo nukentėjusių neblaivių darbuotojų: darbe žuvo 2 neblaivūs darbuotojai, 4 patyrė sunkius kūno sužalojimus (2014 m. atitinkamai 6 ir 9).

PN nuotr.


Išsamiau - paspaudus antraštę


Komentarų: (0)

2015 07 20 - MŪŠYJE DĖL „DARBO SANTYKIŲ LANKSTUMO” – TIK TRUMPA PERTRAUKĖLĖ IKI RUDENS

»
Irina Judina, Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė, išsako, ko gero, vieną iš tolerantiškiausių darbuotojams atstovaujančių profsąjungų pozicijų vertinant Vyriausybės šiuo metu Seimui jau pateiktą vadinamojo Socialinio modelio projektą.

Siekdama kuo objektyviau įvertinti projekto intencijas ir gerus jį rengusių mokslininkų siekius bei atsiliepti į pastaraisiais mėnesiais vykusį ir tik iki rudens aprimusį "mūšį dėl darbo santykių lankstumo", žinoma profsąjungų veikėja vis dėlto prieina prie daugumos darbuotojų atstovų daromos išvados, kad, priėmus naująjį Darbo kodeksą, būtų žengtas žingsnis... Darbo kodekso "sunaikinimo link".

"Darbo santykių liberalizavimas – pirmas milžiniškas žingsnis Darbo kodekso sunaikinimo link, prognozuoju, kad antrasis bus – įstatymų nereglamentuojama, absoliučiai susitarimais grįsta kontraktų sistema", - teigia profsąjungininkė.

Naujasis modelis pareikalausiąs aukų, ir, I.Judinos nuomone, bus paaukota ta socialinė grupė, kuri dėl išsilavinimo stokos ar nepaklausios profesijos, baimių, diržus veržtis verčiančių kreditų ir kitų objektyvių bei subjektyvių priežasčių bus priversta sutikti su darbdavio diktatu. Ir ... greičiausiai - emigruoti.

Visas straipsnis - paspaudus antraštę



Komentarų: (8)

2015 07 17 - PROFSĄJUNGOS NEPALAIKO NAUJOJO GRAIKIJOS „GELBĖJIMO” PLANO

»
Liepos 15 d., Graikijos parlamentui pradedant svarstyti premjero Tsipro pasirašytą susitarimą dėl naujo ES "pagalbos" paketo, didžiausias valstybės tarnautojų susivienijimas ADEDY ir kitos profsąjungos inicijavo masinius protestus bei streikus. Vykstant debatams parlamente mitinge Atėnuose dalyvavo apie 12 tūkstančių žmonių. 24 valandų streikus tuo metu surengė nacionalinė Graikijos savivaldybių darbuotojų federacija, Atėnų nacionalinis universitetas, valstybinių ligoninių, transporto darbuotojai.

Europos darbo žmonės, kairieji judėjimai šiomis savaitėmis taip pat palaikė graikus. Solidarumo su Graikijos liaudimi akcijos įvyko ir Vokietijoje - Berlyne, Frankfurte ir Hamburge (video). Anglijoje solidarumas graikams buvo reiškiamas piketu prie Vokietijos ambasados Londone.

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (1)

2015 07 15 - PASIKLYDO TARP DARBO KODEKSO PROJEKTŲ

»
Liepos 14 d. Lietuvos trišalėje taryboje toliau buvo svarstomas naujojo Darbo kodekso projektas. Tiesa, susirūpinta, jog neaišku, kuris projektas yra svarstytinas: parengtas mokslininkų, patvirtintas Vyriausybėje ar pateiktas Seimui. Pasak profesinių sąjungų atstovų, birželio 9 d. Vyriausybėje pritarta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktam projektui, o birželio 12 d. Seime registruota kita redakcija. „Apie tai mūsų niekas neinformavo, su tekstais žaidžiama kaip katė su pele“, - replikavo Trišalės tarybos pirmininkė, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos vadovė Gražina Gruzdienė.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko teigimu, projektai skiriasi „radikaliai“, tačiau su tuo nesutiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbo departamento direktorė, socialinio modelio kūrimo projekto vadovė Eglė Radišauskienė. Anot jos, Seimui pateiktas projektas esą patikslintas taip, kaip yra nutarta Vyriausybėje.


Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (0)

2015 07 14 - MINISTRAS S. SKVERNELIS PASIRAŠĖ SUSITARIMĄ SU PROFSĄJUNGOMIS

»
Liepos 14 d. buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ir valstybės tarnyboje veikiančių "skėtinių" profesinių sąjungų.

Susitarimą pasirašė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, Lietuvos valstybės tarnautojų, biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irena Petraitienė, Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

„Tai – tarpusavio pasitikėjimo įvertinimas“, - po pasirašymo ceremonijos sakė ministras. Valstybės tarnyboje veikiančios profesinės sąjungos yra įtakingos, pripažino S.Skvernelis ir pusiau juokais pridėjo: „politikai jūsų bijo“.

Profesinių sąjungų lyderiai teigiamai įvertino Vidaus reikalų ministerijos veiklą, pažymėdami, jog "VRM turbūt vienintelė ministerija, kuri taip glaudžiai bendradarbiauja su socialiniais partneriais."

Išsamiau - paspaudus antraštę




Komentarų: (8)

2015 07 11 - EUROPOS DARBO TARYBOS STEIGIMAS - VILTIS APSIGINTI NUO STIPRĖJANČIOS DARBDAVIŲ AGRESIJOS

»
Birželio 25 d. Čekijos mieste Litvinove buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp trijų PKN ORLEN įmonių grupės darbuotojams atstovaujančių profesinių sąjungų. Jį pasirašė  Naftininkų (Lietuva) ir Čekijos įmonių „Chemopetrol“, „Česka rafinerska“ profesinių sąjungų vadovai Virginija Vilimienė, Pavel Dvorek ir Martin Machačny.

Susitarime įsipareigojama ne tik keistis informacija ir patirtimi, bet ir inicijuoti Europos darbo tarybos steigimą Lenkijos naftos koncerne „Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.“

V.Vilimienės nuomone, susitarimas įmonių grupėje PKN ORLEN sudaryti Europos darbo tarybą inicijuotas kaip tik pačiu laiku, nes panašu, jog pastaruoju metu visų „PKN Orlen“ gamyklų, veikiančių ne Lenkijoje (PN kursyvas), darbuotojai pajuto įžūlią darbdavio ataką prieš iki šiol daugiau ar mažiau puoselėtas darbuotojų teises bei partneriškus santykius su profsąjungomis.

"Profsąjungų žinių" nuotraukoje - Litvinove pasirašomo susitarimo akimirka.

Išsamiau - paspaudus antraštę




Komentarų: (0)

2015 07 07 - 2,3 MLN. EUROPIEČIŲ RAGINA STABDYTI DERYBAS DĖL TTIP

»
Liepos 8 d. Europos Parlamente bus antrą kartą mėginama priimti rezoliuciją dėl ES ir JAV prekybos susitarimo (angl. santr. TTIP), raginančią sustabdyti TTIP sutarties derybas dabartinio derybų mandato pagrindu. Artėjant šiam labai svarbiam balsavimui, daugiau nei 480 organizacijų iš visos Europos (tarp jų ir 9 organizacijos iš Lietuvos) ragina europarlamentarus paisyti griežto piliečių nepritarimo šiai sutarčiai.

Nors Europos Komisija ir neregistravo Europos piliečių iniciatyvos (EPI), bet Europos organizacijų aljanstas „Stop TTIP“ savarankiškai surinko daugiau nei 2,3 milijono parašų prieš TTIP sutarties sudarymą ir Išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo su Kanada (angl. Comprehensive Economic and Trade Agreement, santr. CETA) ratifikavimą. Rekordinį parašų skaičių surinkusi „Stop TTIP“ iniciatyva tapo didžiausia Europos piliečių iniciatyva.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (0)

2015 07 03 - PRIEŠ DARBUOTOJŲ TEISES - ROLANDO REAGANO IŠBANDYTU VĖZDU?

»
Airijos pigių skrydžių aviakompanija Ryanair paskelbė raginimą teisiniais Europos Sąjungos (ES) aktais uždrausti oro uostų dispečerių streikus, kartu kviesdama pasirašyti po internete paskelbta peticija. Argumentuojama vartotojų teisių apsauga, remiamasi ir JAV pavyzdžiu, kur aviadispečeriams streikuoti jau seniai (1981 m. prezidento Rolando Reageno įsaku - red.) uždrausta.

Profesinės sąjungos įvertino šią iniciatyvą kaip kėsinimąsi į darbuotojų teises ir net kaip politinių reikalavimų kėlimą. Jungtinės Karalystės aviadispečerių profsąjungų Prospect vadovas Steve Jary ironiškai pastebi, kad Ryanaair gali pasigirti išties netrumpu, per ne vienerius metus sukauptu žygių prieš profsąjungas sąrašu. "O siekiai kontroliuoti oro erdvę virš Prancūzijos iš viso absurdiški, - pareiškė profsąjungininkas.- Tai jau sako, jog Ryanair bando politikuoti, kas paprasčiausiai yra nerimta".

Išsamiau - paspaudus antraštę




Komentarų: (0)

2015 07 02 - ALYTAUS RAJONE BUS ĮKURTA TRIŠALĖ TARYBA

»
Liepos 1 d. įvykusiame Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje priimtas sprendimas pritarti susitarimo projektui dėl Alytaus rajono trišalės tarybos įkūrimo. Susitarimą pasirašys rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus apskrities profesinių sąjungų centro pirmininkė Danutė Bačinskienė (nuotr.) ir Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo direktorius Romualdas Ambroževičius.

Alytaus rajono trišalė taryba nagrinės darbo, socialines bei ekonomines problemas, bendradarbiaus įgyvendinant Alytaus darbo, socialinę bei ekonominę politiką. Susitarimu šalys įsipareigoja skatinti kolektyvines derybas ir kolektyvinių sutarčių pasirašymą Alytaus rajone.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (2)

2015 07 01 - PROFSĄJUNGŲ RENGINYJE – DEŠINIOSIOS POLITIKOS ŽVAIGŽDĖS

»
Birželio 30 d. įvyko pareigūnų bendruomenės suvažiavimas, kurį Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) sukvietė profsąjungų lobizmo bei protesto akcijomis siekto tikslo dalinio įgyvendinimo - birželio 18 d. įvykusio Vidaus tarnybos statuto priėmimo Seime - proga.

Džiaugiantis šiuo pasiekimu kartu buvo apgailestaujama, kad Seimas dalį naujojo įstatymo įgyvendinimo finansavimo nukėlė į 2017 ar net 2018 metus, o, profesinių sąjungų nuomone, pareigūnų darbo užmokesčio didinimas turi būti numatytas nedelsiant.

Kaip niekad iki šiol, profesinių sąjungų renginyje dalyvavo ir kalbėjo keli žymūs politikai, tarp jų - tokios dešiniosios politikos žvaigždės kaip partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas, europarlamentaras Gabrielius Landsbergis, žinomas konservatorių lyderis Seimo narys Jurgis Razma.

Suvažiavime dalyvavęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pavadino šį Seimo priimtą įstatymą "istoriniu".

Birželio 16 d., pradėjus svarstyti Vidaus tarnybos statutą, prie Seimo įvyko NPPSS protesto akcija (PN nuotr.)

Išsamiau - paspaudus antraštę




Komentarų: (6)

2015 06 30 - VISŲ DĖMESYS NUKREIPTAS Į GRAIKIJĄ

»
Birželio 29 d. tūkstančiai graikų susirinko prie parlamento Atėnuose pasakyti „ne“ taupymui. Jie ragina liepos 5 d. referendume balsuoti prieš finansinės pagalbos Graikijai susitarimą, kas, prognozuojama, reikštų šalies pasitraukimą iš Eurozonos.

 Solidarumo su Graikija mitingas tą pačią dieną buvo surengtas ir Londono Trafalgaro aikštėje. Graikiją palaikančios demonstracijos įvyko ir birželio 23 d. Briuselyje, Liuksemburge, keliuose Vokietijos miestuose, Londone. Solidarumo su Graikija kampanija pradėta 2012 m. ir vykdoma remti su taupymu kovojantiems graikams. Ją remia ir didžiausias Britanijos profesinių sąjungų centras TUC, vienijantis apie 6 mln. šalies darbuotojų.

Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUCE), taip pat palaikanti graikų pasipriešinimą griežtoms taupymo priemonėms, birželio 29 d. pakvietė Europos Sąjungos institucijas ir Tarptautinį valiutos fondą elgtis „lanksčiau“ Graikijos atžvilgiu, nes pastarosios pasitraukimas iš Eurozonos (Grexit) būtų „didžiulė rizika“ eurui, ES ekonomikai ir Graikijai.


Toliau - spausk antraštę!


Komentarų: (1)

2015 06 26 - SOCIALINIO MODELIO SVARSTYMAS SEIME – RUDENĮ?

»
Birželio 25 d. prie Seimo keliais atskirais piketais protestavo profesinių sąjungų centrų bei šakų atstovai. Darbuotojų atstovai baiminosi, kad  tą dieną ydingas Socialinio modelio įstatymų paketas netikėtai gali būti pradėtas svarstyti.

Svarstymo nebuvo; paskutiniame Seimo pavasario sesijos posėdyje, birželio 30 d., šis klausimas taip pat nenumatytas. Tikėtina, jog Socialinio modelio įstatymų projektai parlamente bus teikiami rudens sesijoje.

Į protesto akciją prie Seimo susirinko ypač gausus vilniečių profsąjungininkų būrys. Šį kartą piketavo ir Lietuvos profsąjungų lygos delegacija. Centre - pirmininkas Vydas Puskepalis (Vido Bauševičiaus nuotr.).

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (3)

2015 06 25 - BIRUTĖ DAŠKEVIČIENĖ SUSITIKO SU PREMJERU

»
Premjeras Algirdas Butkevičius, birželio 23 d. lankydamasis Jonavos trąšų gamykloje „Achema“, susitiko ir su bendrovėje veikiančių profesinių sąjungų administracijos vadove Birute Daškevičiene (nuotraukoje antroji iš dešinės) , kuri yra ir Jonavos profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė. Apie tai pranešama AB „Achema“ pranešime spaudai, kurį Achemos darbuotojų profesinė sąjunga platina savo facebook paskyroje.

Pasak pranešimo, B. Daškevičienė "išreiškė pritarimą principiniams naujojo socialinio modelio principams ir nuostatoms", bet "paragino tolesniuose svarstymuose atsižvelgti į LR Trišalės tarybos priimtus sprendimus".

B. Daškevičienė informavo premjerą apie „Achemoje“ veikiančias „dvi stiprias profsąjungas“, papasakojo, „kaip galima pasiekti susitarimų, kurie net palankesni nei esamos LR Darbo kodekso nuostatos“.

A. Butkevičius paragino Jonavos profesines sąjungas pasidalinti savo patirtimi ieškant sprendimų su darbdaviais ir su likusiomis Lietuvos profsąjungomis.


Išsamiau - paspaudus antraštę




Komentarų: (10)

2015 06 24 - PROTESTO AKCIJOS TĘSIAMOS: BIRŽELIO 25 D. - PIKETAS PRIE SEIMO (PAPILDYTA)

»
Vyriausybei nusprendus pasiųsti Seimui svarstyti bei priimti ydingą Socialinio modelio projektą, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK), LPS „Solidarumas“, kitos profsąjungos paskelbė apie numatomą didesnio masto protesto akciją - mitingą. Jį buvo sutarta suorganizuoti Seimo rudens sesijos pradžioje, t. y. rugsėjo 10 d.

Tačiau gauta informacija, jog šio įstatymų paketo svarstymas Seime galimai prasidės jau birželio 25 d. Todėl Maistininkų profesinė sąjunga kartu su kitomis profsąjungomis nutarė tą dieną organizuoti piketą prie Seimo.

"Šis žingsnis yra labai svarbus ginant darbuotojų teises bei garantijas, todėl prašome Jūsų aktyviai dalyvauti", - ragindamas prisidėti prie piketo, kreipiasi į kolegas profsąjungininkus Maistininkų profesinės sąjungos valdybos narys Klaipėdos miesto profsąjungų koordinatorius Raimondas Tamošauskas.

Birželio 22 d. LPSK tinklalapis patvirtino, kad "birželio 25 dieną, 9 val., Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija organizuoja piketą prie LR Seimo „Prieš darbuotojų garantijų mažinimą“.


Išsamiau – paspaudus antraštę

Komentarų: (3)

2015 06 23 - MUMIS IR VĖL NUSIVYLĖ

»
2015 m. gegužės 23-31 dienomis atliktų "Baltijos tyrimų" duomenimis, 41 procentas apklaustųjų piliečių pasitikėjo profesinėmis sąjungomis ir 40 proc. nepasitikėjo. Reitingų lentelėje, sudarytoje iš 21 institucijos, darbininkų atstovės gegužės pabaigoje atsidūrė 17 vietoje.

Palankiųjų kiekis smuko , o nusivylusiųjų padaugėjo. (Balandžio pabaigoje profsąjungomis pasitikėjo 46 proc., nepasitikėjo 37 proc., reitingų lentelėje jos buvo 16-osios).

Blogiau už darbuotojų atstoves gegužę buvo įvertintos tik muitinės, teismai, komerciniai bankai ir Seimas.

Profsąjungų reitingų kreivė "Baltijos tyrimuose" 2014 gruodis - 2015 gegužė


Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (0)

2015 06 18 - NETEKOME BENDRAŽYGIO IR BIČIULIO (Papildyta informaciniu pranešimu)

»
Profesinių sąjungų bendruomenę ištiko skaudi netektis. 2015 metų birželio 18 d., eidamas 78-uosius metus, staiga mirė buvęs ilgametis Achemos profesinės sąjungos vadovas Klemensas Algimantas Gaižauskas. Su Azotinių trąšų gamyklos, vėliau - AB "Achema" statyba bei organizacine-gamybine veikla Velionis buvo susijęs visą sąmoningą gyvenimą, įmonės profsąjungai vadovavo nuo 1990 iki 2008 metų.

K.A.Gaižauskas buvo profsąjungų judėjimo atsinaujinimo entuziastas, vadinamojo skandinaviškojo modelio propaguotojas, šalies profesinių sąjungų suvienijimo šalininkas.

Visas nekrologas - paspaudus antraštę





Komentarų: (2)

2015 06 17 - TRIŠALĖJE TARYBOJE TOLIAU VYKSTA DERYBOS DĖL DK

»
Birželio 16 d. Lietuvos trišalėje taryboje toliau vyko naujojo Darbo kodekso svarstymas. Svarstytas darbo ir poilsio laiko reglamentavimas, peržiūrėta apie dvidešimt straipsnių. Visus pasiūlymus šį kartą teikė profesinės sąjungos, o darbdavių atstovams daugeliu atvejų tiko mokslininkų parengtas variantas.  Fiksuotos skirtingos nuomonės ir apsispręsti paliekama politikams Seime.

Dviem pusėms kviečiant vieną kitą „būti realistais“, kaltinat vieni kitus negirdėjimu, šį kartą Vyriausybės stalo pusė beveik nesikišo. Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius tik pritarė darbdaviams, kad profsąjungų pasiūlymai „derybomis net nekvepia“.


Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (7)

2015 06 16 - POLITIZUOJAMI JAU IR TARPTAUTINIAI PROFSĄJUNGŲ RYŠIAI

»
Jau tradiciniais tapę Lietuvos profsąjungininkų vizitai į Maskvoje esančią Darbo ir socialinių santykių akademiją ir Sankt Peterburge įsikūrusį humanitarinį profsąjungų universitetą šiemet sulaukė pasmerkimo. Naujienų agentūra BNS paskelbė informaciją, jog birželio 3-11 dienomis į Maskvoje vykusius mokymus „Profesinės sąjungos pilietinėje visuomenėje“ vyko penki profesinių sąjungų atstovai, o vieno jų kelionę apmokėjo Utenos rajono savivaldybė. Buvęs Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas, dabartinis Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas BNS teigė, jog pasielgta nepagalvotai. Jis esą žinojęs apie minėtą vizitą ir rekomendavęs to nedaryti.

LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas, komentuodamas vizitą į Maskvą (vyko trys LPSK ir du Lietuvos darbo federacijos atstovai) naujienų agentūrai teigė, jog Rusijos profesinės sąjungos priklauso tarptautinėms profesinių sąjungų organizacijoms, su jomis bendradarbiavimas nėra nutrauktas priėmus sprendimą, kad „profsąjunginis bendradarbiavimas yra aukščiau už politiką“.

Išsamiau – spausk antraštę!




Komentarų: (13)

2015 06 15 - MŪSŲ TINKLALAPIAI (2015 M. BIRŽELIS)

»
Birželio 13-14 dienomis atlikto Alexa Rank tyrimo duomenimis, per pastarąjį pusmetį ženkliai pakilo šalies profsąjungų internetinių svetainių reitingai. Net 7 tinklalapiai šį kartą patenka ne tik į Alexa-globalinį, bet ir į regioninį Alexa-Lietuva sąrašą.

Į regioninį, Lietuvos, Alexa Rank sąrašą pateko šių organizacijų svetainės: LPSK (reitingas 1,582), Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (2,164), Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (2,394), Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (2,699), Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (2,779), LPS "Solidarumas" (5,127) tinklalapiai.

PN (lprofsajungos.lt) regioniniame Alexa-Lietuva reitinge yra 418-osios.

Į Alexa-globalinį sąrašą šiuo metu patenka (t.y. reitinguojamos) 24 profesinių sąjungų svetainės.

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos svetainė – viena iš „jauniausių”.

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (0)

2015 06 11 - NEPAISANT SKUBOS, ŠIS TAS IŠKOVOTA

»
Birželio 9 d. Vyriausybė perdavė socialinio modelio likimą į Seimo rankas. Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) tikisi, jog Seimas grąžins jį Vyriausybei tobulinti, bus atsižvelgta į socialinių partnerių reikalavimus ir dokumentų projektai iki galo bus suderinti su LR trišale taryba, - sakoma LPSK išplatintame pranešime.

LPSK pirmininko Artūro Černiausko teigimu, nepaisant žalingos Vyriausybės skubos, pavyko pasiekti labai svarbių pakeitimų: iškovotos didesnės nei siūlyta išeitinės išmokos, pasirūpinta, jog būtų paliktos ilgesnės atostogas pedagogams ir gydytojams, į kodeksą grąžintos garantijos neįgaliesiems, vaikus auginantiems tėvams bei priešpensinio amžiaus darbuotojams.

Laimėjimu ginant „dirbančius žmones“ giriasi bei džiaugiasi ir Seimo Darbo partijos frakcija.

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (10)

2015 06 10 - PAS NAUJĄJĄ MINISTRĘ – SU GĖLĖMIS IR BE GĖLIŲ

»
Naujajai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei prisistatė šalies profesinės sąjungos ir pradėjo dalykinį dialogą. Toks dialogas prasidėjo birželio 8 d. tarp ministrės ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų.

Dar anksčiau, birželio 2 d., po priesaikos Seime ir pristatymo Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojams, naująją ministrę aplankė ir su gėlėmis pasveikino Švietimo profesinės sąjungos (pirmininkas Audrius Jurgelevičius) vedamą jungtinę  atstovybę sudarančių profsąjungų lyderiai.

Nuotraukoje: LŠDPS atstovai ministerijoje.

Išsamiau - paspaudus antraštę





Komentarų: (0)

2015 06 09 - ODIOZINIS „MODELIS” KELIAUS Į SEIMĄ. A.ČERNIAUSKO KOMENTARAS

»
2015 m. birželio 9 d. rytą, nepaisant profsąjungų protestų, Algirdo Butkevičiaus vyriausybė pateikė Seimui priimti naują darbo ir socialinių įstatymų paketą - "Socialinį modelį".

Posėdyje turėjo galimybę dalyvauti ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkas Artūras Černiauskas bei Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) pirmininkė, LPSK valdybos narė Loreta Soščekienė - premjero A.Butkevičiaus visuomeninė patarėja profsąjungų veiklos klausimais.

Tik grįžęs iš posėdžio A.Černiauskas pranešė piketuojantiems - LPSK, LPS "Solidarumas" ir Lietuvos darbo federacijos atstovams nemalonią žinią (nuotr.). Čia pat jis davė interviu žiniasklaidos atstovams.

Pateikiame vieno iš interviu videoįrašą, kuriame LPSK vadovas komentuoja tik ką priimtą Vyriausybės nutarimą, aštrėjantį socialinių partnerių konfliktą ir galimą tolesnį profsąjungų elgesį.

A.Černiausko interviu žiūrėkite čia.

* * *


Komentarų: (0)

2015 06 05 - DARBO SANTYKIŲ LANKSTINIMAS – PALAIMINTAS; NESUTARIAMA TIK DĖL „BULDOZERIO“

»
„Daugeliu rodiklių lenkiame Vakarų Europos šalis. Valstybės finansų būklė – stabili, įsiskolinimai – nedideli, kreditai – pigūs, turime dėkingą geografinę padėtį, darbščių žmonių ir puikią infrastruktūrą“, - optimistiškai birželio 4 d. Seime kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Trūksta tik kryptingų sprendimų, kad Lietuvos ekonomika augtų greičiau ir būtų patrauklesnė verslui plėtoti (čia ir kitur paryškinimas iš Prezidentūros tinklalapyje skelbiamo pranešimo)“, - metiniame pranešime pabrėžė ji. „Dideliu ekonomikos stabdžiu tapo nelanksti darbo rinka“, - paminėjo Prezidentė ir pridūrė, kad čia būtini sprendimai bei patarė jų nepaklaidinti „socialinio modelio“ labirintuose ir nenaudoti „buldozerio metodo“.

Tokia „santūriai teigiama“ (anot vieno iš bankų atstovo G. Nausėdos) Prezidentės pozicija dėl socialinio modelio itin pradžiugino premjerą Algirdą Butkevičių. Tiesa, dėl „buldozerio“ jis Prezidentei paprieštaravo.

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (3)

2015 06 04 - IŠ UŽSIENIO

»
Rusija. Gegužės 31 d. Maskvos, Sankt-Peterburgo, Iževsko, Jekaterinburgo - iš viso 10-ies šalies miestų - pedagogai, mokslo darbuotojai, studentai, moksleiviai ir jų tėvai dalyvavo protesto akcijoje "švietimui ir mokslui ginti" (nuotr.).

Lenkija. Birželio 2 d. profesinės sąjungos Solidarność ugniagesių skyrius paskelbė, jog atnaujina nacionalinę šios profesijos darbuotojų protesto akciją.

Ukraina. Birželio 3 d. prie vyriausybės mitingavo apie tūkstantį profsąjungų atstovų protestuodami dėl neišmokėtų atlyginimų, kurių suma siekia apie 2,5 milijardo grivinų.

Suomija. Birželio 3 d. buvo uždaryti visi šalies pašto skyriai. Tokiu radikaliu veiksmu pašto ir logistikos srities profsąjunga PAU išreiškė protestą prieš gresiančius masiškus darbuotojų atleidimus.

Prancūzija. Valstybinė darbo inspekcija nustatė, kad viename Raudonojo Kryžiaus skyriuje rasta tūkstančiai darbo įstatymų pažeidimų, tarp kurių per 3 tūkstančiai susiję su neteisėtais ir neapmokamais viršvalandžiais.

Latvija. 400 psichologų, 8 profesinės sąjungos parašė Latvijos parlamentui kolektyvinį laišką, kuriame pareiškia kategoriškai nesutinką su psichologų darbą reglamentuojančiu naujo įstatymo projektu.

Išsamiau – paspaudus antraštę







Komentarų: (0)

2015 06 03 - PRADEDAMI PIKETAI PRIE VALDANČIŲJŲ PARTIJŲ BŪSTINIŲ

»
Birželio 2 d. Klaipėdoje, prie Socialdemokratų bei Tvarkos ir Teisingumo partijų būstinių, įvyko piketai. „Gėda atimti paskutines garantijas“, „Nenorime grįžti į baudžiavos laikus“, „Derybos be galimybės streikuoti – beprasmiškos“, „Nepritariu darbuotojų garantijų mažinimui“, „Sotus alkano neužjaučia“ – tokiais ir panašiais šūkiais klaipėdiečiai protestavo prieš naujojo Darbo kodekso „stūmimą“ (nuotr.)

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) facebook paskyroje teigiama, kad taip profesinės sąjungos „pradeda protesto akcijas prieš skubotą socialinio modelio projekto priėmimą“.

Išsamiau -- paspaudus antraštę





Komentarų: (6)

2015 06 03 - TOLIMŲJŲ PERVEŽIMŲ SRITYJE KLESTI NELEGALŪS ATLYGINIMŲ MOKĖJIMO BŪDAI

»
Darbdavys atėmė iš darbuotojo pasą ir vairuotojo teises. Atvykus policijai aiškintis situacijos, paaiškėja, kad prieš kelias valandas vykusio įvykio vaizdo medžiaga jau ištrinta. Išdirbus mėnesį pilnu etatu, Lietuvoje galima oficialiai uždirbti mažiau už minimumą - 250 eurų, darbuotojų bandymai kalbėtis baigiasi darbdavio grasinimais fiziniu susidorojimu.

Taip kalba buvę tolimųjų pervežimų bendrovės „Transimeksa“ darbuotojai, Baltarusijos piliečiai. Policijoje pradėtas tyrimas, žmogus negali grįžti į savo valstybę be paso, Baltarusijos ambasada išdavė laikiną pasą. Dalis esamų „Transimeksa“ darbuotojų kreipėsi į policiją dėl galimo jų parašų padirbinėjimo ant kasos pajamų orderių. Kaip niekada profsąjungų poreikis yra didelis. Apie tokį darbdavį kaip „Transimeksa“ sužinos ir visa Europa - apie šiuos įvykius informuotas ir Lietuvoje viešintis Danijos žurnalistas Per S. Grove Stephensen (nuotr.).

Toliau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (0)

2015 06 01 - NUOMONĖ: SU SOCMODELIO ĮTEISINIMU GRĮŽTAMA PRIE ANKSTYVOJO KAPITALIZMO SANTYKIŲ

»
Norima ne lankstesnių darbo santykių, o šios srities privatizavimo siekiant dominuoti, - taip vertina socialinį modelį nepriklausomas migracijos ekspertas buvęs profsąjungų veikėjas Dainius Paukštė. Socialinio modelio projektą autorius vertina kaip "pusfabrikatį" ir piktinasi, kad tokiam svarbiam projektui aptarti duota tik du mėnesiai laiko.

"Jeigu Lietuva būtų normali valstybė, pavyzdžiui, kaip Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Vokietija, Šveicarija ir pan., tai nutarimas perduoti parlamentui nebaigtą aptarti, svarstyti ir derinti didelės reikšmės įstatymo projektą būtų tapęs paskutiniu tokios Vyriausybės sprendimu", - įsitikinęs D.Paukštė.

„Su šio modelio įteisinimu prasideda antroji privatizavimo banga! Tik šį kartą norima privatizuoti ne materialųjį turtą – įmones ir gamyklas, o darbo santykių sritį, sugrįžtant prie ankstyvojo kapitalizmo santykių”, - teigia autorius.

Straipsnį skaitykite paspaudę antraštę




Komentarų: (1)

2015 05 31 - A. ČERNIAUSKAS: KOL KAS NĖRA DĖL KO PROTESTUOTI, - DERINIMO PROCEDŪRA TĘSIASI

»
Gegužės 29 d. įvyko Vyriausybės pasitarimas dėl naujojo socialinio modelio projekto teikimo Seimui. Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad buvo „pritarta esminiams šalies socialinės politikos sistemos pokyčiams“.

Kol valdžia posėdžiavo, Vinco Kudirkos aikštėje vyko Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), LPS „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos (LDF) piketas su atitinkamais protesto šūkiais.

Kaip vėliau PN sakė Vyriausybės pasitarime dalyvavęs LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas, buvo išklausytos įvairų institucijų pastabos dėl mokslininkų parengto socialinio modelio, jos bus derinamos iki birželio 8 d., o po to „bus priimtas galutinis sprendimas“.

Pasak LPSK vadovo, profesinės sąjungos ir toliau rengs akcijas prie Vyriausybės, ragindamos, kad nebūtų skubama. Taip pat toliau renkami parašai po peticija prieš darbuotojų garantijų mažinimą. „O kol kas tai nėra dėl ko protestuoti, procedūra derinimo tęsiasi“, - PN sakė LPSK pirmininkas.

Kadangi piketuotojų susirinko daugiau nei leidžia valdžia (t. y. daugiau nei 15), „Solidarumo“ vadovei Kristinai Krupavičienei teko aiškintis su tvarkos sergėtoju

Išsamiau – paspaudus antraštę




Komentarų: (1)

2015 05 29 - DAR KARTĄ APIE TIKRUOSIUS SOCMODELIO AUTORIŲ BEI UŽSAKOVŲ KETINIMUS

»
Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos (LMP) Klaipėdos regiono koordinatorius Raimondas Tamošauskas teigia, jog diskusijose apie vadinamąjį socialinį modelį kol kas kalbama "tik apie porą dalykų: įspėjimo apie atleidimą terminus bei išeitines išmokas. Diskusijos verda labai emocingai, ir niekas beveik nediskutuoja apie kitus, svarbesnius dalykus".

Klaipėdos "Švyturio" alaus daryklos darbuotojų ir kitų profsąjungų lyderis atskleidžia socmodelio autorių klastas siūlymuose dėl bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio, dėl apmokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, atostogų suteikimo ir kt. "Taigi kokie tikrieji socmodelio rengėjų ir užsakovų ketinimai?" - retoriškai klausia replikos autorius.

Komentarą skaityti paspaudus antraštę







Komentarų: (0)

2015 05 28 - NAIKINAMOS DARBUOTOJŲ GARANTIJOS, O A. BUTKEVIČIUI „SVARBIAUSIA – ŽMOGUS“? (KOMENTARAS)

»
Statistika rodo, kad šalyje toliau daugėja laisvų darbo vietų, o nedarbo lygis mažėja. Kaip šalyje gali drįsti rastis naujos darbo vietos, jeigu socialinio modelio kūrėjai ir „stūmėjai“ sako, kad jos turėtų kurtis tik liberalizavus darbo santykius? - ironizuoja PN komentatorė R.Motiejūnaitė-Pekkinen, primindama gegužės 26 d. įvykusiame LR trišalės tarybos posėdyje išsakytus „socialinio modelio“ šalininkų argumentus.

Tai vis dėlto kas slepiasi už „darbo vietų kūrimo“ argumento, kuriuo prisidengiant bet koks profesinių sąjungų bandymas išsaugoti daugiau garantijų darbuotojams traktuojamas kaip kenkimas darbo rinkai? Komentaro autorės prielaida tokia: artėja rinkimai į Seimą, o verslui duotas pažadas „atlaisvinti santykius“ turi būti ištesėtas, kitaip - socialdemokratų rinkiminė kampanija gali būti labai skurdi.



Tik kyla klausimas, kaip tuomet bus dėl socialdemokratų ir jų lyderio A.Butkevičiaus šūkio „Svarbiausia – žmogus“ ?


LSDP "programinis" plakatas. lsdp.lt




Komentaras – paspaudus antraštę




Komentarų: (9)
13
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai