2017 m. rugpjūčio 22 d. antradienis - 17:40
 Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.  Gerbiamieji skaitytojai, redakcija atostogauja.  Tęsime darbą ir toliau teiksime Jums informaciją nuo rugpjūčio 28 dienos.
12

2015 09 29 - ALYTUJE STARTAVO TRIŠALĖ TARYBA

»
Alytaus rajono savivaldybėje įvyko pirmasis Alytaus rajono trišalės tarybos posėdis. Išrinkta tarybos pirmininkė, patvirtinti tarybos nuostatai ir darbo reglamentas.

Tarybai metus laiko pirmininkaus Danutė Bačinskienė, Alytaus apskrities profesinių sąjungų pirmininkė.

Darbuotojams Trišalėje taryboje atstovaus trys šio krašto profsąjungų lyderiai - D. Bačinskienė, Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus rajono bendrijos pirmininkas Stasys Jakubauskas ir Alytaus apskrities valstybės darbuotojų profesinės sąjungos atstovas Petras Valiūnas.

Pasak savivaldybės atstovės taryboje Giedrės Garliauskienės, trišalė taryba "analizuos socialines, ekonomines ir darbo rinkos problemas, teiks siūlymus dėl šių problemų sprendimų, svarstytų įstatymų, kitų teisės aktų socialinėje, ekonominėje bei darbo srityse projektus, teiks išvadas ir pasiūlymus Alytaus rajono savivaldybės tarybai, analizuos dvišalės ir trišalės partnerystės galimybes sprendžiant socialines, ekonomines ir darbo problemas".

Trišalės tarybos sprendimai bus rekomendacinio pobūdžio.

Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (1)

2015 09 28 - TPIP SUTARTIS – GRĖSMĖ EUROPOS GEROVĖS VALSTYBEI

»
Kritinės minties institutas DEMOS rugsėjo 18 d. surengė diskusiją su Lietuvos į Europos Komisiją deleguotu socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu. Paklaustas, ar jis tiksliai žinąs ES transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutarties su JAV (TPIP, angl. TTIP) turinį (nes sutarties projektas nėra prieinamas visuomenei), atsakė, jog ne tik žinąs, bet ir prisidėjęs prie jo kūrimo. Paprašius pakomentuoti, kaip ši partnerystė atsilieps darbuotojams, eurokomisaras tvirtino, jog darbo santykiai sutartyje jokia forma nėra aptariami.

Nepaisant EK tikinimų, šioje ir kitoje Atlanto pusėje baiminamasi, jog minėta sutartis turės didelės įtakos darbuotojų apsaugai. Neseniai informavome apie JAV ekonomisto atliktą studiją, kas Europos laukia praėjus dešimčiai metų po TPIP sutarties įsigaliojimo. Jos rezultatai toli gražu nedžiuginantys: ES prarastų šimtus tūkstančių darbo vietų, mažėtų BVP bei darbo užmokestis, visose ES šalyse išaugtų biudžeto deficitas.

Europos profesinės sąjungos taip pat skambina pavojaus varpais, nes JAV įvairūs standartai, tame tarpe ir darbuotojų apsaugos srityje, yra gerokai žemesni. Manoma, jog tai turės skaudžių pasekmių Europos stiliaus gerovės valstybei.

Coulorbox pieš.

Toliau – paspaudus antraštę
Komentarų: (1)

2015 09 26 - PREMJERAS PASKLEIDĖ MELĄ

»
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, rugsėjo 23 d. kalbėdamas su žiniasklaidos atstovais ir perpasakodamas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininko Artūro Černiausko ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ (LPS "Solidarumas") pirmininkės Kristinos Krupavičienės nuomones apie naująjį socialinį modelį, klaidina visuomenę.

Tokį pareiškimą išplatino LPSK ir LPS "Solidarumas".

Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (1)

2015 09 24 - TRIŠALĖJE SUTARTA DĖL IŠMOKŲ FONDO

»
Rugsėjo 23 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM) įvykusiame Trišalės tarybos posėdyje sutarta dėl Išmokų fondo steigimo, iš kurio išeitinės išmokos darbuotojams būtų mokamos pagal stažą, - informuoja SADM.„Susitarta dėl vieno mėnesio išeitinių išmokų visiems atleidžiamiems darbuotojams ir papildomų išeitinių iš Išmokų fondo darbuotojams, dirbantiems ilgiau nei 5 metus, numatant papildomas 1, 2 ir 3 mėn. išmokas už atitinkamai 5, 10 ir 20 metų darbo stažą. Fondą administruos Sodra, įmokas į jį mokės darbdaviai, administravimas numatytas iš fondo lėšų“, - rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Išsamiau - paspaudus antraštę.


Komentarų: (3)

2015 09 22 - JAV EKONOMISTAS: EUROPAI REIKIA SKATINTI DARBĄ, O NE PREKYBĄ

»
Už uždarų durų vykstant JAV ir ES deryboms dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TPIP, angl. TTIP) sutarties netyla diskusijos dėl šio prieštaringai vertinamo dokumento. Nepaisant už derybas iš ES pusės atsakingos Europos Komisijos patikinimų, jog ši sutartis neva atneš išsigelbėjimą stagnuojančiai Europos ekonomikai,  akademiniai tyrimai rodo visiškai priešingus rezultatus.

Minėtai sutarčiai kaip niekad aktyviai priešinasi Europos piliečiai. Jau surinkta virš 2,8 mln. parašų, spalio 10-17 visoje Europoje vyks protesto akcijų savaitė. Europos piliečių iniciatyvą prieš TTIP ir CETA (Išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas tarp ES ir Kanados) dar galite pasirašyti iki spalio 6 d.
Išsamiau - paspaudus antraštę.

Komentarų: (0)

2015 09 21 - STREIKAI GALI BŪTI EKONOMIŠKAI NAUDINGI

»
Oksfordo ir Kembridžo mokslininkų grupė atliko  2014 m. vasario mėn. įvykusio Londono metropoliteno darbuotojų streiko tyrinėjimą ir paskelbė pranešimą, kurio išvada netikėta: ilgalaikėje perspektyvoje streikas duoda ekonominės naudos.


Kelioms dienoms sustabdžius metropoliteno traukinių eismą (per pernykštį streiką buvo uždaryta 171 metropoliteno stotis), keleiviai priversti ieškoti kitų susisiekimo priemonių bei maršrutų. Jie neretai būna optimalesni, todėl 5 proc. (apie 60 mln.) buvusių metro keleivių jo paslaugomis po to jau nesinaudoja, ir tai duoda ekonominės naudos ne tik keleiviams, bet ir pačiam metropolitenui.


„Informacija, gauta analizuojant streikų pasekmes, padeda gerinti metropoliteno veiklos efektyvumą“, - teigia Kembridžo mokslininkas dr. Shaun Larcom, vienas iš tyrimo bendraautorių. - O tai keleivių daliai, kuri buvo priversta eksperimentuoti ir surado geresnius maršrutus, gaunama nauda akivaizdžiai nusveria dėl streiko patirtus nepatogumus, - teigia mokslininkas.

Išsamiau – paspaudus antraštę


Komentarų: (0)

2015 09 18 - DARBUOTOJAMS IR TOLAU ATSTOVAUS MOTERYS

»
Rugsėjo 16 d. Vyriausybė patvirtino LR kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) narius sąrašą.

„Darbuotojų grupei“ atstovauti pasiūlyta trims profsąjungininkėms - Tatjanai Babrauskienei, Irenai Petraitienei ir Daivai Kvedaraitei.

Į „Darbuotojų grupę“ profesinės sąjungos buvo pasiūliusios septynias kandidatūras.

Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (1)

2015 09 17 - SUOMIJOJE – DIDŽIAUSIAS STREIKAS PER PASTARUOSIUS DEŠIMTMEČIUS

»
Suomijos naujoji dešiniųjų koalicinė vyriausybė paskelbė planus vienašališkai sumažinti darbo užmokestį ir lengvatas, dėl kurių susitarta per kolektyvines derybas. Tai pažeidžia pagrindines profesinių sąjungų teises, TDO konvencijas ir tarptautinius bei Europos žmogaus teisių principus.

Nacionaliniai Suomijos profesinių sąjungų centrai SAK, STTK ir Akava, vienijantys 2,2 mln. narių (šalyje gyvena 5,5 mln. gyventojų), rugsėjo 18 d. rengia masinę protesto akciją, įskaitant ir streikus. Šalyje neveiks mokyklos, dienos centrai, pusdienį nevažiuos traukiniai, sutriks Helsinkio oro ir jūrų uostų darbas.

Suomijos profesinės sąjungos ragina šalies Premjerui siųsti solidarumo su protestuojančiaisiais laiškus.
Toliau - spausk antraštę.

Komentarų: (0)

2015 09 16 - TRIŠALĖS POSĖDŽIO PROTOKOLE - VĖL ATSKIROS NUOMONĖS

»
Rugsėjo 15 d. įvyko dar vienas LR  trišalės tarybos posėdis, kuriame toliau derintos darbuotojų ir darbdavių atstovų pozicijos dėl tų Darbo kodekso projekto nuostatų, dėl  kurių nebuvo susitarta anksčiau.

Dėl daugelio svarstytų punktų vėl fiksuotos "atskiros" nuomonės. Profesinių sąjungų siūlymams projekte numatyti daugiau saugiklių darbuotojams nepritarė nei darbdavių, nei Vyriausybės atstovai. Vėl ištarti kaltinimai profsąjungoms, kad šios negina darbuotojų ir savo poziciją reiškia emocijomis, o Vyriausybei - kad ši atstovauja darbdaviams. Projekto autoriams mokslininkams vėl buvo patarta „nusileisti ant žemės“. 

Kitas Trišalės tarybos posėdis, kuriame bus tęsiamos derybos, numatytas rugsėjo 23 d.

Toliau - spausk antraštę.
Komentarų: (2)

2015 09 14 - DERĖTŲ PASIMOKYTI IŠ ESTIJOS KLAIDŲ

»
Rugsėjo 10 d. Vilniuje vykstant protesto akcijai, prie Lietuvos ambasados Estijoje piketavo profesinių sąjungų centro EAKL atstovai.

Pasak EAKL vadovo Peep Petersono (nuotr.), estai tokiu būdu atsilygino Lietuvos profsąjungoms, kurios 2008 metais parėmė broliškos šalies darbuotojus, kai analogiškas įstatymas buvo priiminėjamas (ir galų gale tapo „prastumtas“) Estijoje.

Jei Lietuvos valdžia, reformuodama darbo santykius, remiasi Estijos patirtimi, pastebėjo Petersonas, tai šioje srityje verčiau derėtų pasimokyti iš Estijos klaidų.

„Baltijos šalių darbo rinka ne per daug patraukli darbuotojams nei atlyginimais, nei darbo santykių civilizuotumu. Kiekvienas smūgis, nukreiptas prieš darbuotojų teises, tik dar labiau paskatins emigraciją“, - kalbėdamas su žiniasklaida pabrėžė Estijos profsąjungų lyderis.

Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (6)

2015 09 11 - PROTESTO AKCIJA PRAĖJO SKLANDŽIAI (FOTO, VIDEO)

»
„Esame  vienoje  komandoje su profesinėmis sąjungomis, kovojančiomis  už žmonių teisę į darbą ir socialines garantijas“, - Seimo rudens sesijos atidarymo kalboje rugsėjo 10 d. sakė Premjeras Algirdas Butkevičius primindamas, jog tuo pat metu prie Seimo mitinguojančio profesinės sąjungos „atkakliai  gina dabartinį Darbo kodeksą“. O jis, anot jo, yra „pasenęs,  šiuolaikinių  darbo santykių idėjos neatitinkantis“, ir varžymosi dėl investuotojų dėmesio kovoje yra „silpnoji Lietuvos vieta“.

Tuo tarpu per pusantro tūkstančio protestuojančiųjų, tą pačią rugsėjo 10 d. susirinkę prie Seimo, reiškė nepasitenkinimą valdžia, darbuotojų sąskaita bandančia spręsti Lietuvos problemas. Daugelis kalbėjusiųjų teigė, jog darbuotojai nėra nusistatę prieš pokyčius, tačiau jie turi būti priimtini visiems, ne tik vienai darbo santykių pusei.


Po mitingo jo dalyviai, deklaruodami savo šūkius bei reikalavimus, Gedimino prospektu nužygiavo prie Vyriausybės, kur renginys buvo tęsiamas.


Toliau - spausk antraštę.
Komentarų: (5)

2015 09 10 - SVARUS PALAIKYMAS

»
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) išplatino pranešimą, kad šiandien, rugsėjo 10 dieną, vyksiančioje protesto akcijoje dalyvaus Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Bernadette Segol (nuotr.), kuri prieš mitingą, 9 val., susitinka su Lietuvos Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.

Prie protestuojančių Lietuvos darbuotojų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio ir kitų miestų prisijungs ir Norvegijos, Vokietijos bei Latvijos profesinių sąjungų atstovai.

Solidarumo laiškus siunčia ir tarptautinės įvairių šakų profesinių sąjungų organizacijos.


Išsamiau – paspaudus antraštę
Komentarų: (8)

2015 09 08 - RENGIAMASI VIENAM DIDŽIAUSIŲ PASTARŲJŲ METŲ MITINGŲ

»
Rugsėjo 10 d. prie Seimo vyksiančioje protesto akcijoje prieš darbo santykių liberalizavimą, tikimasi, dalyvaus beveik visų Lietuvos profesinių sąjungų atstovai. Kaip organizacija nedalyvaus tik Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS).

Be protesto akciją rengiančių Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK), Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos darbo federacijos mitinge „Baudžiavai darbe – NE! Darbuotojų garantijų mažinimui – NE!“ dalyvauti ketina Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga, Samdomų darbuotojų profesinė sąjunga SAMPRO, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Toliau - spausk antraštę.
Komentarų: (1)

2015 09 07 - BRIUSELYJE – FERMERIŲ PROTESTAS

»
Per penkis tūkstančius žemdirbių iš Belgijos, Prancūzijos ir kitų šalių, taip pat apie tūkstantis traktorių pirmadienį, rugsėjo 7 d., užplūdo Briuselio "Europos kvartalą". Jie susirinko aikštėje priešais ES Tarybos pastatą, kuriame į ekstraposėdį renkasi 28 šalių žemės ūkio ministrai.

Nuo šių metų balandžio 1 d. atšauktos pieno gamybos kvotos, taip pat Rusijos embargas - pagrindinės pieno perprodukcijos  priežastys. Dėl jos pieno supirkimo oficialiosios kainos ženkliai sumažėjo, o bankrutuojančių pieno ūkių daugėja.


Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (0)

2015 09 04 - PROFSĄJUNGOS TIKISI, KAD PAREIGŪNĖS MIRTIS NEBUS BEPRASMĖ

»
Naktį iš rugsėjo 3 į 4 d. įvykusi tragedija, kai vykdydama tarnybą žuvo jauna pareigūnė, sukrėtė visą pareigūnų bendruomenę. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) išreiškė  nuoširdžią užuojautą Radviliškio viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio patrulės Ligitos Baniulytės artimiesiems ir kolegoms. „Viliamės, kad bus imtasi priemonių, kad ateityje tokių netekčių pavyktų išvengti“, - rašoma NPPSS pranešime.

Tuo tarpu Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) plačiau komentuoja šį įvykį: „Šiąnakt Radviliškyje įvyko tai, ką daugelis prognozavo po prezidentės Dalios Grybauskaitės viešo pareiškimo dėl pareigūnų ginklo panaudojimo. Girtas vairuotojas partrenkė vos mėnesį dirbusią policijos pareigūnę ir pabėgo. Laimei, žuvusios pareigūnės kolegoms nereikėjo spręsti dilemos, kada išsitraukti ginklą - vairuotojai sąžinė grįžo gana greitai ir jis sustojo. Be šūvių.  O jeigu nebūtų norėjęs sustoti?“, - retoriškai klausiama LTPF pranešime.


Toliau - spausk antraštę.
Komentarų: (0)

2015 09 03 - INDAI TAIP PAT PROTESTUOJA PRIEŠ DARBO SANTYKIŲ REFORMĄ

»
Rugsėjo 2 d. milijonai visų sektorių Indijos darbuotojų dalyvavo didžiausiame šalies streike. Demonstrantai protestavo prieš siūlomą darbo santykių reformą, sudarančią sąlygas paprasčiau atleisti darbuotojus iš darbo, - praneša pasaulinė pramonės profesinių sąjungų organizacija IndustriALL .

Mitingai, kuriuose dalyvavo maždaug 150 milijonų darbuotojų, įvyko visoje Indijoje po to, kai nutrūko profesinių sąjungų derybos su šalies vyriausybe.


Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (0)

2015 09 02 - Į EUROPOS ESRK PATEIKTI 24 KANDIDATAI

»
Rugpjūčio 31 d. įvyko pirmasis Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos vertinimo komisijos posėdis, - informuoja Ūkio ministerija. Jame  buvo apžvelgtas pasiūlymus pateikusių organizacijų ir jų siūlomų kandidatų sąrašas. Daugiausiai kandidatų – net 12 pateikė įvairiems pilietinės visuomenės interesams Europos komitete atstovauti siekiančios organizacijos, profesinės sąjungos pasiūlė 8, darbdavių organizacijos – 4  asmenis.

Iš Lietuvos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą vertinimo komisija atrinks 9 kandidatus – po 3 iš atskirų tikslinių grupių.


Nuotr. EESRK prezidentas Henri Malosse.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (2)

2015 08 31 - BRIUSELIO POLICININKAI NESUTINKA LIKTI BEGINKLIAI

»
Rugpjūčio 31 d. Briuselio policininkai surengė protesto akciją nesutikdami su vadovybės sprendimu, įpareigojančiu juos likti beginkliais reguliuojant kelio eismą. Policininkams ypač nepriimtina likti be ginklo rugsėjo pirmąją budint prie kelių į mokyklas.


Tvarkos saugotojai nesijaus saugiai ir dėl galimų grėsmių, kurias kelia Islamo ekstremistai.

Akcija turėjo prasidėti prie Briuselio policijos komisariato, kuriam priklauso eismo reguliavimo sritis.

Išsamiau - paspaudus antraštę


Komentarų: (0)

2015 08 31 - PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ĮVAIZDIS GERĖJA?

»
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" šių metų liepos mėn. apklausos duomenimis, 43 proc. respondentų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, o 35 proc. teigė jomis nepasitikį.

Tarp 21 reitinguojamos institucijos darbuotojų atstovės - kaip ir birželį – liko 16-osios.

Palyginus su birželio mėn. palankiai profesines sąjungas vertinančių kiekis vienu punktu pakilo. Dar malonesnis faktas - neigiamai atsiliepusiųjų sumažėjo net keturiais proc.

Iliustracija: gegužės mėnesį ženkliai smukęs, profesinių sąjungų įvaizdis taisosi.

Išsamiau - paspaudus antraštę

Komentarų: (0)

2015 08 31 - INFORMACIJA KAINUOJA (PN kreipimasis į skaitytojus)

»
Artėja rudeninė kovos prieš Darbo kodekso reviziją kampanija, kurios nušvietimo Profsąjungų naujienų (PN) puslapiuose, kaip iki šiol buvo įprasta, ieškos 500-700 mūsų nuolatinių lankytojų. Redakcija dės visas pastangas kuo objektyviau ir visapusiškiau ją aprašyti, kaip ir informuoti skaitytojus apie kitas darbuotojų atstovams ir darbuotojams rūpimas aktualijas. Nors jau devyneri metai egzistuojančios PN rengiamos savanoriškumo principu (redaktoriai-leidėjai dirba be atlyginimų bei honorarų), tinklalapiui išlaikyti reikia bent minimalių lėšų. Informacija kainuoja.

Visas kreipimasis – paspaudus antraštę
Komentarų: (6)

2015 08 26 - DARBDAVIAI NENORI STREIKŲ, DARBUOTOJAI - LOKAUTO

»
Rugpjūčio 25 d. įvykusiame Lietuvos trišalės tarybos posėdyje nesutarimais dėl streiko procedūrų ir lokauto baigtos derinti socialinių partnerių pozicijos dėl naujojo Darbo kodekso projekto „papunkčiui“. Dar viename derybų raunde bus grįžtama prie tų klausimų, kurie buvo atidėti anksčiau.

Daugiausiai diskusijų sukėlė streiko skelbimo procedūros: darbdaviams netiko projekte numatyta nuostata, jog streikui skelbti turi būti gautas ne mažiau kaip ketvirtadalio profesinės sąjungos narių sutikimas. Esą „sugalvoję“ keli nariai gali sutrikdyti įmonėje darbą, o profsąjungos atsakomybė dėl nuostolių esanti „neadekvati“.

Toliau - spausk antraštę.
Komentarų: (0)

2015 08 26 - APIE MOBINGĄ, KONFLIKTUS IR SUSITARIMO MENĄ

»
Rugpjūčio 18-21 d. Aukštadvaryje įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) lyderių mokymai. Tema buvo suformuluota šitaip: „Kaip pasiekti susitarimų ir išgyventi šiuolaikinėse organizacijose“.

Sprendžiant iš seminaro dalyvių atsiliepimų, seminaras pavyko, ir jo sėkmę lėmė trys iškilūs lektoriai - Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Jolita Vveinhart, respublikoje žinomas verslo kunsultantas įmonės “Dirigo” direktorius Mindaugas Žebrauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos profesorius Gintautas Mažeikis.

Seminare išnagrinėtos trys profsąjungoms ypač aktualios temos – mobingas, konfliktų sprendimai ir susitarimų menas.

Į darbą kaip į pragarą. Kodėl? Mobingas!.  Doc. J. Vveinhart paskaitoje. Lsdps.lt nuotr.

Išsamiau – paspaudus antraštę


Komentarų: (5)

2015 08 24 - NAUJASIS DK DAR NEGALIOJA, O JAU KENKIA

»
Nors mokslininkų parengtas liberalusis Darbo kodekso variantas dar tik užregistruotas Seime, o jis jau kenkia darbuotojams. Žmonės juo ne tik gąsdinami, bet kai kuriose įmonėse jau ir elgiamais taip, tarsi įstatymo projektas būtų įsigaliojęs, - informuojama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pranešime. Pasak LPSK pirmininko Artūro Černiausko, „verslas skuba vadovautis ne pačiomis geriausiomis naujojo dokumento nuostatomis ir tai tik patvirtina, kad Vyriausybės brukamas dokumentas žmonėms naudos neduos“.

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė vardija pavyzdžius: „Darbuotojai spaudžiami nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu teigiant, jog įsigaliojus naujam DK sąlygos bus dar prastesnės. Kai kur stabdomos pradėtos reorganizacijos, stringa kolektyvinės derybos ir pan. Skaidriai dirbantys darbdaviai abejoja naujojo darbo santykių reguliavimo nauda, nors viešai to nepripažįsta“.    


Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (4)

2015 08 20 - RUGSĖJO 10-OSIOS AKCIJA – ŠUSTAUSKO VĖLIAVŲ FONE?

»
„Socialinio modelio“ projektui iš esmės prieštaraujančios profesinės sąjungos sulaukė dar vieno akibrokšto. Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje skelbiama, kad profsąjungų rengiamo mitingo dieną buvo išduotas leidimas ir prieštaringo įvaizdžio politiko Kovotojų už Lietuvą sąjungos vadovo Vytauto Šustausko (Bernardinų nuotr.) organizuojamam mitingui. Abiem renginiams išduoti leidimai juos rengti tą pačią dieną, toje pačioje vietoje ir gretimu laiku.

Komentuodamas šį faktą profsąjungos "Sandrauga" vadovas Kęstutis Juknis mano, jog tai - greičiausiai sąmoningas valdžios žingsnis siekiant įnešti sumaišties į profsąjungų akciją.

"Nereikia išvedinėti sąmokslo teorijų, kad nesuprastumėme suprojektuotos situacijos rugsėjo 10 dienai: užteks per televiziją pademonstruoti Šustauską ir protestuojančius profsąjungų narius, kad būtų pasiektas Vyriausybės tikslas – pažeminti profesines sąjungas ir sunaikinti darbo teisę Lietuvoje",- piktinasi K.Juknis BNS paskelbtame pranešime.

Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (10)

2015 08 18 - BUS RENKAMI NAUJI NARIAI Į EESRK

»
Ūkio ministerija rugpjūčio 18 d. pakvietė verslo organizacijas, profesines sąjungas, asociacijas ir kitas organizacijas iki š. m. rugpjūčio 27 d. teikti prašymus leisti dalyvauti atrankoje ir siūlyti savo kandidatus į Europos ekonOmikos ir socialinių reikalų komitetą (EESRK). Atrinkti nariai komitete 2015–2020 m. atstovaus Lietuvos darbdavių, darbuotojų ir kitiems įvairiems pilietinės visuomenės interesams.

Vyriausybė rugpjūčio 12 d. pakeitė komiteto narių atrankos tvarkos aprašą, todėl organizacijos turi tik 7 d. pateikti kandidatams vietoj anksčiau buvusio 3 savaičių termino.


Pirmą kartą panaši tvarka renkant atstovus į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą buvo taikoma 2010 m. Ji tuomet sukėlė daug aistrų, nes neaiškiomis aplinkybėmis buvo pakoreguotas atrinktų kandidatų sąrašas.

Toliau - spausk antraštę.


Komentarų: (7)

2015 08 06 - KUR TAS BŪSIMOJO DARBO KODEKSO MODERNUMAS?

»
 „Ko galime tikėtis iš naujo Darbo kodekso?“ - tokio pavadinimo išsamų straipsnį paskelbė ilgametis miškininkų profsąjungų lyderis, šiuo metu - Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos patarėjas Algirdas Rauka. Jo nuomone, Darbo kodekso projekte, kurį parengė universitetų mokslininkai , „pasigendame lankstumo ir saugumo pusiausvyros“.

Jei lankstumas darbdaviams priimant ir atleidžiant darbuotojus Darbo kodekso projekte „labai ryškus, tai saugumas darbuotojams labai minimalus“, - teigia autorius.

Išsamiai aptaręs Vyriausybės Seimui pateiktą projektą straipsnio pabaigoje A. Rauka daro sarkastišką išvadą: „Sunku suprasti, kur tas būsimojo Darbo kodekso modernumas“.

Nuotraukoje: tarp šių metų gegužės 14 d. įvykusio miškininkų protesto mitingo dalyvių pirmas iš kairės – A.Rauka.

Visas straipsnis – paspaudus antraštę
Komentarų: (4)

2015 08 04 - ŽUVUSYSIS BUVO PRITYRĘS PROFESIONALAS

»
Pagal Valstybinėje darbo inspekcijoje rugpjūčio 3 d. įregistruotus duomenis, per praėjusią savaitę įvyko dvi nelaimės darbe, - viena iš jų baigėsi tragedija.

Liepos 28 d. UAB „Adotas“ betonuotoją, statybos objekte Kaune aliuminiu lyginimo lotu lyginusį pastato grindis ir priartėjusį prie atvirų lauko durų, sunkiai sužalojo elektros srovės nuotėkis.

Tą pačią dieną Šilutės rajono Sakūtėlių kaime esančiame UAB „Germanika“ gamybos ceche greičiausiai per savo paties neatsargumą žuvo 57 metų šaltkalvis.

Pasak bendrovės direktoriaus V. Kirkučio, žuvęs darbuotojas buvo aukščiausios kvalifikacijos šaltkalvis. „Mes labai džiaugėmės, kai mūsų įmonėje pradėjo dirbti toks profesionalus, nuostabus darbuotojas. Tai baisi nelaimė, visi gedime kartu su jo šeima“.

Silokarcema.lt nuotr.

Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (0)

2015 08 02 - 60 ROBOTŲ IŠSTŪMĖ 650 DARBININKŲ

»
Praėjusią savaitę ekonominė žiniasklaida išplatino sensaciją: pradėjo veikti visiškai robotizuotas Kinijos kompanijos Changying Precision Technology fabrikas - pirmasis toks pasaulyje. Mašinos su dirbtiniu intelektu atlieka visą mobiliųjų telefonų atsarginių detalių gamybos ciklą, - 650 žmonių darbą atlieka 60 robotizuotų rankų-manipuliatorių. Robotų darbu įmonės šeimininkai patenkinti ir dėl greitesnės darbo spartos. Anksčiau per mėnesį vienas darbininkas surinkdavo 8 tūkstančius detalių, dabar jį pakeitęs robotas padaro dvigubai daugiau. Robotai žymiai sėkmingiau išvengia broko. Kai detales surinkinėjo žmonės, konvejeris išmesdavo iki 25 proc. nekokybiškų detalių. Kaip praneša The Economic Times, robotų darbo brokas nesiekiąs nė 5 procentų.

Išsamiau - paspaudus antraštę


Komentarų: (0)

2015 07 28 - TELKIAMOS PAJĖGOS RUGSĖJO 10-AJAI

»
Rugsėjo 10-oji gali tapti vieningo ir masiško darbuotojų bei profsąjungų protesto prieš darbo santykių liberalizavimą diena.


Birželio 9 d. rytą, nepaisant profsąjungų priešinimosi, Algirdo Butkevičiaus vyriausybė pateikė Seimui svarstyti naują darbo ir socialinių įstatymų paketą - Socialinį modelį, o tolesni svarstymai LR Trišalėje taryboje tapo neproduktyviu, faktišku socialinio dialogo imitavimu.

Liepos 27 d. įvykusiame Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) valdybos bei Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinio centro (LPSKC) bendrame posėdyje patvirtinta, jog rugsėjo 10 d. prie LR Seimo kviečiama protesto akcija „Baudžiavai darbe – NE! Prieš darbuotojų garantijų mažinimą“.

Dar anksčiau konkrečius pasirengimo akcijoms Vilniuje ir Klaipėdoje planus pradėjo formuluoti birželio 30 d. susirinkęs Klaipėdos profesinių sąjungų aktyvas. Analogiškų žygių ėmėsi liepos 3 d. įvykusi Maistininkų profesinės sąjungos metinė konferencija, profsąjungų federacija „Sandrauga“, LPS "Solidarumas", kitos profesinės sąjungos.

Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (10)

2015 07 26 - PIRMASIS PUSMETIS BUVO MUMS PALANKUS

»
Birželio 17-27 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės "Baltijos tyrimai" apklausos duomenimis, 42 proc. apklaustųjų profesinėmis sąjungomis pasitikėjo, 39 proc. teigė jomis nepasitikį.

Palyginus su gegužės mėnesio apklausa, pasitikinčiųjų skaičius vienu punktu pakilo, o nepalankiai vertinusiųjų - vienu punktu sumažėjo

Tarp 21 reitinguojamos institucijos darbuotojų atstovės taip pat pakilo vienu punktu aukštyn: birželį jos buvo 16-osios.

Pirmojo pusmečio rezultatai profesinėms sąjungoms irgi gana palankūs: pasitikinčiųjų vidutinis balas yra 41,4 proc., nepasitikinčiųjų - 39, 2 proc.

Iliustracija - 2015 m. profesinių sąjungų pirmojo pusmečio reitingų kreivė. Startas - nuo 2014 m. gruodžio. Praleisti kovo duomenys, kurių PN neturi


Išsamiau - paspaudus antraštę
Komentarų: (0)
12
PDFLiepą gavome
79,80 € Jūsų paramos!
AutomobiliuDALYS24.lt
Šlapia nosytė
Profsąjungų naujienos - Tinklaraštis (Blogas)
Interneto sprendimai